Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Можеме да покриеме отсуства во одбрана и напад(освен Бензема), но во средина сме ептен ептен тенки, со 3 играчи плус стаклениот Валверде за 3 позиции. Тука Иско ќе треба барем 2-3 утакмици да е стартер, ако не планира Зидан да цркнат Модриќ и Крос на теренот. Ах, све му ебам на Одегард, да беше барем тој тука таман ќе си беше средината за вака густ распоред.
Асенсио може да покрие во средина. Мислам дека има играно пред некоја сезона во средината. Дефанзивно е добар, против Ливерпул се враќаше и го покриваше доста добро Васкез. А Васкез ако го пропушта остатокот од сезоната, ќе мора со 3ца назад додека не се врати Карвахал.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.522
Поени од реакции
18.326
Одиозола треба да ја изигра утакмицата на животот во среда против Ливерпул.
После тоа се враќаат Варан, Рамос и Карвахал.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.556
Поени од реакции
2.807
Рамос позитивен на корона. А неќни за Ел Класико шетал по соблекувалните, дури ги двоел Пике и Манцано у тунелот :facepalm:
Среќа Начо и Милитао веќе го имаат прележано вирусов :icon_mrgr:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.556
Поени од реакции
2.807
Толку нема доверба Зизу у Одриозолола што почнува со Валверде полуздрав ко десен бек :cautious:
Да им здрвиме неколку гола, па одбранава нека праи скаламуции ако сака
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.141
Ова е уствари порака до Одриозола: "Брат, мило ни беше, барај друг клуб"
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
ќе испоцркаат играчите вака...иначе нз оти, ама Челзи ми се гледаат како далеку потежок противник од Лпоол..башка имаат и тренер сега..проблем ќе е голем со нив.и лига ќе гониме..мора да ги одмара таму модриќ, крос..бенз...


Иначе НАЧО и МИЛИТАО каква недела изиграа браќава..алал вера..
Начо знаеме веќе дека е борец голем и гине..овој вртоглавецот дава надеж.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.141
Докторски одиграна утакмица, посебно второ полувреме, прво ќе ни свирнеа бар еден.

Тоа е тоа, сега одмарање скроз, и за 3-4 дена идемо опет
 
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Мислам дека Зидан го спреми натпреварот како за освежување на играчите, за разлика од првиот со Ливерпул и Класико скоро и да немаше пресинг. За наредната во Ла Лига сигурно ќе ротира. Начо и Касемиро се суспендирани, само еден стопер ќе има на располагање ако не се врати Варан и само 4ца во одбрана.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.495
Да, воопшто не форсираа денес. Веројатно тие беа инструкциите, да се обидат да заштедат малку сила. Наредна покрај Касемиро и Начо треба да одмори и Лука. Азар да видиме дали може овој месец да не се повреди и да потпомогне, а да се надеваме дека и Варан ќе се врати за со Хетафе. Рамос отсуствува 100%, додека за Карвахал не се знае.
Инаку од 18.4 до 16.5 ќе играме без одмор од повеќе од 4 дена или вкупно ќе изиграме 9 утакмици во 28 дена. Пеколен ритам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom