Фан Клуб: Реал Мадрид

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.807
Поени од реакции
57.110
Лагана утакмица, не ги наполнивме само заради ветрот, надвор од 16 метри не се шутираше топката, ептен е гнасно кога ќе е невреме на стадиончево, фушти ветер ненормално. Друго е на Бернабеу, заштитен е од сите страни со трибини.
У реду е Клоп, калма.
 
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Ги тепавме со Милитао и Начо како стопери. Начо веќе е докажан и мислам дека ни е најдобар стопер сезонава. А Милитао како гром од ведро небо почна да игра одлично и тоа против Ливерпул
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.511
Поени од реакции
1.141
Милитао е и те како добра вест, беше потребен како кислород, и не потфрли!

Срцето ми застана кога влезе во игра Одриозола, али одигра поштено и он.

Валверде распали.

Бензема креира уметност.

Винисиус дупи како шило.

Модриќ продолжува да е велемајстор.

Е ова е веќе фудбал!
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.495
Јас мислев дека пенал бараат зашто Куртуа со клизач го закачи играчот кој шутираше(но немаше такво нешто), тоа да ти барале пенал за тоа од Бретвејт, кого ветрот го дувна очигледно малку појако. :pos:
И тоа најинтересно е што има таква хистерија во медиумиве и изјави од од Куман и вчера и денес дека оштетени биле. Па уште и Пике вчера се симна долу да се буни кај судиите. Нема поголеми плачковци од овие дефинитивно, а посебно од оваа генерација: Пике, Алба, Чави, Буски и останати. Ама повторно знаат да донесат и тука засилувања. Овој Коман е најголема плачипичка од тренер која ја имале. Многу поголема од Пеп. Цмиздри после секој изгубен меч за судиски одлуки и чудно никој не го казнил досега(ако не грешам).
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.555
Поени од реакции
2.806
Таман Карвахал да се врати сеа и до крај сезона да изгази десно.
Вини нека не го пипа на лево крило дури и ако му се врати дечкото Хазард, и Начо да си задржи место пред Рамос. :sakasuste:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.235
Поени од реакции
2.028
Може наеднаш да издишат...мн повредени, освен Васкез, и Валверде како да закачи повреда.

Тешко нас со Одриозола десно, Робертсон и Мане може здравјето да му го земат.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.555
Поени од реакции
2.806
од Септември:
------------------- Бензема ----------------
Вини----------------------------------Мбапе

За две сезони:
--------------------Халанд---------------------
Вини----------------------------------Мбапе

Контрине ќе бидат:drk::drk: боље и од оние на Времето со ЦР7 и Ди Марија :icon_lol:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.495
Нека се гони во на мајка му овој Валверде, за 1 утакмица стартер, 3 е повреден. Мрш.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Абе никој не пишал за Модриќ...
Човекот е најдобриот среден играч на свои 35 години...и нема абер да попушти..АЛАЛ ВЕРА...
Со Крос( И Касемиро) царуваат на терен ка пред 6-7 години..
Им се помоча у уста на критичарите..долго време е на врвот.. на сите маркетинг ,,играчи,, од среден ред може часови да им држи , а и штета шо не е шпанец па не го величат повеќе од играчи ка Џави и Иниеста кои на негови години одгледуваа лешки на плантажите...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.956
Поени од реакции
2.567
Абе никој не пишал за Модриќ...
Човекот е најдобриот среден играч на свои 35 години...и нема абер да попушти..АЛАЛ ВЕРА...
Со Крос( И Касемиро) царуваат на терен ка пред 6-7 години..
Им се помоча у уста на критичарите..долго време е на врвот.. на сите маркетинг ,,играчи,, од среден ред може часови да им држи , а и штета шо не е шпанец па не го величат повеќе од играчи ка Џави и Иниеста кои на негови години одгледуваа лешки на плантажите...
Секоја чест за 3ката во средина, стварно газат години наназад, ама Чави - Бускетс - Иниеста за шпанците секад ќе биде најјака затоа што им освоиа ЕП и СП, посебно па Иниеста кој го даде голот со Холандија во финалето... :)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.495
Можеме да покриеме отсуства во одбрана и напад(освен Бензема), но во средина сме ептен ептен тенки, со 3 играчи плус стаклениот Валверде за 3 позиции. Тука Иско ќе треба барем 2-3 утакмици да е стартер, ако не планира Зидан да цркнат Модриќ и Крос на теренот. Ах, све му ебам на Одегард, да беше барем тој тука таман ќе си беше средината за вака густ распоред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom