Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.614
Поени од реакции
18.058

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.136
Поени од реакции
28.888
Кој сака нека се враќа ама Халанд треба да е број еден мета.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.614
Поени од реакции
18.058
Смешки


Уште ако Барселона го потпише Халанд тонењето во однос на трансфери може да го запре само некој шеик.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.136
Поени од реакции
28.888
Смешки


Уште ако Барселона го потпише Халанд тонењето во однос на трансфери може да го запре само некој шеик.
Со шо ќе го потпишат...пари од монопол.
Им отишле денес им кажале априлилили.
Дечкото ќе игра у Реал.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.614
Поени од реакции
18.058
Со шо ќе го потпишат...пари од монопол.
Им отишле денес им кажале априлилили.
Дечкото ќе игра у Реал.
Некако не ми се верува дека ќе игра во Реал од проста причина што Реал не е Челзи, Сити или ПСЖ и клубот го поседуваат социосите и единствените приходи се од нив, публиката на стадион, тв правата и евентуално некои спонзорства. Еве Реал поради корона кризата оваа година ќе инкасира 200.000.000 евра помалку, додека Абрамович во Челзи инјектирал исто толку пари поради истите причини во вид на спонзорства, истите финти што ги прави ПСЖ. Истата приказна е и со Барселона. Единствено што Реал Мадрид може да направи е да земе кредити или во вонредни услови финансирањето на клубот да го превземе државата. Позитивна вест е кровот, проценките на управата се дека новото чудо од стадион ќе генерира приходи од милијарда годишно, ова нормално во услови после пандемијата, лошото е што мислам дека ќе биде готов до крајот од наредна година и уште полошо е што не се знае од кога ќе почнат утакмици со фул публика.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
Лелеле влагање у форма тимоввв... како и секоја пролет бист моуд. Марсело што персонален тренер земал? браос, а Зизу со тактикава 3-4-3 позитивно изненади. Асенсио и Иско иако спори им омекнал додирот, квалитетни мигови имаа денес. Васкез се одомаќини на бековска позиција, и со тактикава денес поише слобода имаше. Вини се позрело изгледа, еден дриблинг е доста, па пас :)
Добро е, добро е. У најбитно време најсериозно изгледаме досега.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Вака сеа.

Хазард нема заиграно сеуште за нас. Не ни рачунам на него. Ако може да се врати, арно. Јасна е работата

Али овие неколку дена следи највозбудливиот период за нас сезонава, кога ќе видиме дали не бива или не, да окуриме нешто.

Одкога го пратам активно Реал (можда 13 години, пред тоа онака ми беше симпатична екипа, а и не гледав многу фудбал) Начо за мене е во животна форма. Брз, спретен, силен, одличен. За мене, никогаш не бил подобар!

Зидан смени формација! Фала курцу, пошто со Дуро, Муро и Куро у напад се види дека е како да сакаш зид со пластика да пробиеш.

5-3-2 = Стави ги најдобрите играчи (а таквите ни се одбрана и средина), двата бека ќе се летечки и онака, 3 CD + Касемиро зверот и имаш различна филозофија.

Марсело се виде дека деновите за бек му се одброани, па го истрча како "летечки бек" (ова е мој личен назив, али ја сваќате поентата, Wing Back де), немора до толку да се секираш за одбрана. Има уште кај него офанзивна магија. Одлична утакмица, после дооолго време, против слабиот Елче ама ај. Ние од тие слабите губиме.

Па дури и Иско не беше лош (пак после 100 утакмици)

Бензема влегол у Роналдо филм. Да ги пуца пеналите други ќе се бројките.

Karim...

Вазкез ни е нов десен бек...

Ливерпул не се и тие во некоа форма. Ако се стигне до полуфинале се е можно после тоа. Класикото е сега наскоро...

Се на се, ќе ги гледаме најинтересните утакмици оваа сезона. Добар период! Каков и да бил исходот, многу ќе научиме.

После 21:00 се скорашните утакмици и ми е МНОГУ криво шо нема да можам во друштво да гледам.
Автоматски споено мислење:

Ќ
Лелеле влагање у форма тимоввв... како и секоја пролет бист моуд. Марсело што персонален тренер земал? браос, а Зизу со тактикава 3-4-3 позитивно изненади. Асенсио и Иско иако спори им омекнал додирот, квалитетни мигови имаа денес. Васкез се одомаќини на бековска позиција, и со тактикава денес поише слобода имаше. Вини се позрело изгледа, еден дриблинг е доста, па пас :)
Добро е, добро е. У најбитно време најсериозно изгледаме досега.
Јас пак ја рачунам 5-3-2 :)

GK, RWB, CD, CD, CD, LWB, DM, CM, AM, ST, ST
 

Kajgana Shop

На врв Bottom