Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.520
Поени од реакции
2.564
И гифче од изразот на Меси после таа пета.. :ROFLMAO:

Автоматски споено мислење:

И да, да не го заборавам Лукас ЦР Васкез..за пофалба..се шеташе ка царот..бициклети ова она :D
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
927
Поени од реакции
825
Победа во Ел Класико во било кое време е добродојдена.
Посебно сега, по оние два дебакли, ептен беше нужно да не изгубиме.

Како и да е, од една страна се надевам дека ова ќе им даде еден моментум, со кој ќе можат да нанижат неколку победи по ред (ЛШ , ЛаЛига), ама од друга страна се се плашам да не ги подзатскрие сите оние маани , кои очигледно оваа екипа ги има.

Играва на оваа никогаш послаба Барселона, ни одговара, нема збор. Ама работата е колку од екипите што ги игравме до сега а и оние што ќе ни следат , така би играле против нас?
Се виде, никој. Само бапни ни два слоја на солидна одбрана и толку од нас. Ако игра Рамос ќе идеме на 0-0 или ќе чекаме на некој пенал, за 1-0. Нападот дури и денес, кога имаа километри празен простор , Вини и Родриго (тие десетина минути) поима немаа што да прават.
Немаме човек напред кој би направил разлика. Вини покажува некои знаци, ама тешко некако.

Што знам, ако некои работи не се променат на подобро во делот на огранизација и егзекуција на напад, не сум баш голем оптимист за сезонава. Интересно, како што ЛаЛига е слаба, не би било чудо и пак да ја освоиме (и , или Копа дел Реј), ама од ЛШ, страв ме фаќа. Ако налетаме на погрешна екипа, може бламот на Барселона и нас да не снајде.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.074
Поени од реакции
2.079
После утакмицата вчера, може да се донесе заклучок дека освен формата (која е променлива), на тимов најголем проблем од почетокот на сезонава му е мотивацијата. Не е можно во рок од пар дена да изгубиш од Кадиз и Шахтјор и да имаат пет пати поише шанси и игра, и од никаде да изиграш против Барса целосно обратно.
Ако го променат пристапот и за другите утакмици, ќе ги биде.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
927
Поени од реакции
825
После утакмицата вчера, може да се донесе заклучок дека освен формата (која е променлива), на тимов најголем проблем од почетокот на сезонава му е мотивацијата. Не е можно во рок од пар дена да изгубиш од Кадиз и Шахтјор и да имаат пет пати поише шанси и игра, и од никаде да изиграш против Барса целосно обратно.
Ако го променат пристапот и за другите утакмици, ќе ги биде.

Се се надевам дека до тоа е проблемот. Работата е што мислам дека ние се замајуваме дека ја победивме Барселона и дека тимот направи некој исклучителен исчекор под подобри времиња.
Барселона во овој облик ни е полесна да ја играме , отколу против Кадис.
Прва работа, мотивација! Со самото тоа што е ЕлКласико, друг е пристапот нашиве одма.
Втора работа, начинот на кој игра Барселона (формација,тактика) и моменталната нивна форма и морал. Да не се лажеме, далеку се овие Барса од онаа која стрепевме да не пукне некоја петарда.

Јас мислам да треба да одиграме утре уште еднаш против Кадиз или Барселона, повеќе шанси ќе имаме да победиме повторно против Барселона , отколку против Кадиз.
Базирано баш на ова погоре што го напишав.

Да бидеме реални, од почетокот на сезонава немавме до сега ниту едно "WOW!" изданије.
Се на мускули, се на сила. А игравме се еден куп боза екипи.

Се надевам да ме дематираат! Сепак навивам за успех на мојот тим. Еве уште одма, вторник, едно 3-0 во Германија ;)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.409
Поени од реакции
54.611
Најдосаден фан клуб сте станале, ви ебам тоа заситените. И Ливерпул исто, ужасни фан клубови.
Мизерно класико, добиено ради тоа што се соочивме со најмизерната Барса во изминативе 20 години.

Секоја утакмица истите играчи се на ниво а останатите се актери.
Куртоа, Рамос, Менди, Крос, Бензема. Толку е твитот. Толку е и Реал сезонава, а еден од овие не игра - делуваме целосно аматерски, со нив делуваме барем полуаматерски.
Касемиро сезонава не знае каде се наоѓа, Варан веќе 10 години стаж ќе напуни а уште игра добро само кога е покрај татко му Рамос.
Нека капарисаат од сеа некој асален стопер за догодина, Милиција и Варан комотно нека ги продадат, или нека му најдат на бебево пак некој стопер за он да е втора виолина.
Модриќ е само за вака, да влезе на 30 мин и да си ја покаже класата. Валверде почна да се враќа во живот и препознатлива форма откако умре во афтер пауза продолжението на сезоната.


Нападот е тежок грев, тешки аматери го газат помошниот терен, освен Бензема од сите останати не можеш да склопиш комплетен играч.
Ја стварно НЕ ЗНАМ што гледаат луѓево во Винчини Џуниор. Робињо за миленијалци. Трк и дриблинг без никава контрола и никаква поента. Во празно и во аут. Шут едноставно нема ова дете. А глеам не се ни труди да го научи пошто веќе го направија ѕвезда, го споредуваат со Фати и со Нејмар, господе прости им.
Асенсио е најголемото разочарување, поголемо дури и од Хесе. Хесе забега во раперски води и се глеаше дека е глуп во тиквата и нема да го биде ама овој црепов откако се исече депилирајќи се нема одиграно една асална утакмица. Ланската повреда го доутепа, мислам дека толку е од него ќе заврши во Хетафе.
Родриго? Лука Јовиќ??? Греота е да се коментираат, вториов е најголемиот морон што заиграл за Реал.
Ќе звучи ова лудо ама втор најквалитетен напаѓач во тимот ни е Мариано Диаз, кој нормално, не добива шанса од ќелавиџата пошто изгубил од него на Фортнајт и сеа му е лут и не го ни повикува за утакмиците.
Толку напаѓачи имавме нели? Да.

Луказ Васкез - тата. Ама нормално нему ќе му се смееме следен пат кога ќе згреши пас а не на гореспоменативе КРЕТЕНИ од кои се очекува да го носат нападот на грб. Никад нема да им замерам ништо на Васкез и Начо, пошто не се они во тимов да бидат носители на игра, туку да попунат место како последна опција кога некој фали.

Ова би требало у секоја нормална околност да биде turning point за сезонава и тимов да почне сега да игра јако, ама кур што ќе почне. Пошто немаме играчи за тоа. Ќе дојде некој асален тим и кога против него ќе искочиш со овој тим ќе ни се деси лаган пораз, недај боже Рамос или Куртоа да се повредат, ќе ни се деси катаклизма.

Задоволен си сеа @Джонтра Вохохолта?
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.325
Поени од реакции
9.192
Задоволен си сеа @Джонтра Вохохолта?
Не.

Све ова што си пишал си можел да го поделиш у секојдневни постови на кои ќе се надоврзат оби моби тие у фан клуб што ви се, па да развиете дискусија и коа ќе влезам да читам ќе начекам 2-3 страни а не 2 мислења од МитеРеал кој не ни знае што пишал, колку само да се пише нешто. Не се ни чита самиот.
:smirce:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.074
Поени од реакции
2.079
Не.

Све ова што си пишал си можел да го поделиш у секојдневни постови на кои ќе се надоврзат оби моби тие у фан клуб што ви се, па да развиете дискусија и коа ќе влезам да читам ќе начекам 2-3 страни а не 2 мислења од МитеРеал кој не ни знае што пишал, колку само да се пише нешто. Не се ни чита самиот.
:smirce:

Жони шанац
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.737
Поени од реакции
14.371
Не знам дали е ослабен или дуксерот му е голем. :toe: :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.409
Поени од реакции
54.611
Кој е овој? Младинец е некој? Го немам гледано како игра за нас...
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.079
Поени од реакции
1.784
Ах да може со 6 порази да ја завршат групава...матер им ебам..
 
На врв Bottom