Фан Клуб: Реал Мадрид

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.687
Поени од реакции
3.836
Иско е иднината на Шпанија и следен три-четирикратен освојувач на златна топка,че си седев тука :)
Ама деца ко деца шо разбира тие,ебиму мајката :D
This aged well. :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.671
Поени од реакции
14.029
Одегард стартува, без Касемиро во прв тим, се надевам нема да не прегорат на контри.
Имале проблеми со авионот, два саати покасно пристигнале во Билбао.

EiYIqDYXYAEOPCO.jpeg
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.324
Поени од реакции
958
Трите деца на Перез прва постава. Одегард, Винисиус, Родриго.

Ај да видиме што ќе окуриме, мада без Касемиро прва постава?

Ајде белким Зизу знае подобро од мене.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.688
И Зизу курташак си игра...нека си губи бодови уште од старт...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.324
Поени од реакции
958
МАРВИН ја решава у 95та, факт.
Автоматски споено мислење:

1. Сосиедад не е заебанција.
2. Тек смо почели.
3. МАРВИН да играше од прва ќе им акнеше 2-3 комада лагано
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20200920-225600_Chrome.jpg
 
Последно уредено:

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.623
Поени од реакции
14.916
Мава резултат ги става Марвин и Арибас... дали е тоа порака од ЛукаМило да си бара позајмица некаде :D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.324
Поени од реакции
958
Ја знам то и за Пеле и Марадона така се зборевства, они кога биле мали, така да знам дека МАРВИН е будуќност будуќности, то за Роналдо све ќе биде као виц, и да он уствари нарачито то со фризурата го прави за да све то иде у ефект на дистракција, као сите ме гледава у фризурата и мислева да сум ја Вил Смит у 93ќа али ја то опа, опа, два дриблинзи у лево, еден у десно и то не се знае кој каде фатива и еден се враќа со бурек, друг со семки, а МАРВИН то 2 гола дадова у меѓувреме, и то голмани са пензионират и то више нема смисла и то.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.955
Поени од реакции
1.912
„Кристијано е фантастичен, имам среќа што го имам за соиграч. Кога водевме со 2-0, постојано ми велеше да продолжам да притискам, да продолжам да напаѓам, беше гладен за голови, сакаше да падне нов гол“ – рече Кулушевски по крајот на натпреварот
:свиркам::свиркам:
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
590
Поени од реакции
858
Каква е ситуацијата со Марсело? Повреден ли е или презема му га местото Менди?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.671
Поени од реакции
14.029
Каква е ситуацијата со Марсело? Повреден ли е или презема му га местото Менди?
Му го зема Менди местото, не е доволно физички спремен веќе за да биде стартер, а и во одбрана е чорба.
 
На врв Bottom