Фан Клуб: Реал Мадрид

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Со овоа вирусов, нема ни да заигра веќе за Реал..Јуни продавање во Бешикташ.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
976

Починал Лоренцо Санз екс претседател на Реал Мадрид , од "пре-Галактичко" време. Време во кое почнав да ги следам и да навивам за нив.
Бог да го прости.
 
Последно уредено:
  • Тажно
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.814
Поени од реакции
24.131
За тие што имате време и што ви фали фудбал во моментов, Реал Мадрид отворија официјален канал на твич кај што пренесуваат историски натпревари од постоењето на клубов. Само што го даваа натпреварот против Атлетико Мадрид во 1994 каде што Раул го има дадено својот деби гол на 17 години.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
976
За тие што имате време и што ви фали фудбал во моментов, Реал Мадрид отворија официјален канал на твич кај што пренесуваат историски натпревари од постоењето на клубов. Само што го даваа натпреварот против Атлетико Мадрид во 1994 каде што Раул го има дадено својот деби гол на 17 години.
Еден даде, еден намести и пенал над него направија.
МОТМ.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Времиња


Колку од вас ги памтат головите кога ги гледале во живо, колку уште не сте биле родени?? :ROFLMAO:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
976
Времиња


Колку од вас ги памтат головите кога ги гледале во живо, колку уште не сте биле родени?? :ROFLMAO:
Oваков како Карлос, на времето што памтам , само уште Роналд Куман беше. Значи она класичен јак шут.
Незнам колку сте запознаети, ама денешниве фудбали прават обичен фудбалер да шутира и да изгледа како Р. Карлос.
Многу е полесно, во одос на технологијата на правење на топките во тоа време.
Тргни од тоа дека денешниве топки имаат некој коефициент на апсорција на вода во промили (0,04% мислам) , па од тоа какви поелатсични
материјали се користат во изработката.

Баш затоа , Р. Карлос е стварно особито јак шутер.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Oваков како Карлос, на времето што памтам , само уште Роналд Куман беше. Значи она класичен јак шут.
Незнам колку сте запознаети, ама денешниве фудбали прават обичен фудбалер да шутира и да изгледа како Р. Карлос.
Многу е полесно, во одос на технологијата на правење на топките во тоа време.
Тргни од тоа дека денешниве топки имаат некој коефициент на апсорција на вода во промили (0,04% мислам) , па од тоа какви поелатсични
материјали се користат во изработката.

Баш затоа , Р. Карлос е стварно особито јак шутер.
duri i porano imase i uste poteski/tvrdi verzii od voobicnite. ne znam dali se koristea vo makedonija ili na balkanot, no vo germanija negde do kraj 90ti vo amaterski fudbal se koristea edni topki koi bea daleku potvrdi i poteski od togasnite standardni topki (koi kako sto kaza bea veke mnogu razlicni od denesnite). koga igrav so takva topka imav mnogu pocit kon topkata, izbegavav sut od dalecina od strav da se povredam vo slucaj da ne ja zafatam najdobro. samo igraci so "teska" noga bea sposobni so niv od 20-25 metri da upatat cvrst sut kon golot. realno dobro e sto takvi ne se koristat poveke, toa bese preterano. denesnive verojatno se malku prelesni, ama aj ok, barem ima pocesto spektakularni sutevi.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
976
duri i porano imase i uste poteski/tvrdi verzii od voobicnite. ne znam dali se koristea vo makedonija ili na balkanot, no vo germanija negde do kraj 90ti vo amaterski fudbal se koristea edni topki koi bea daleku potvrdi i poteski od togasnite standardni topki (koi kako sto kaza bea veke mnogu razlicni od denesnite). koga igrav so takva topka imav mnogu pocit kon topkata, izbegavav sut od dalecina od strav da se povredam vo slucaj da ne ja zafatam najdobro. samo igraci so "teska" noga bea sposobni so niv od 20-25 metri da upatat cvrst sut kon golot. realno dobro e sto takvi ne se koristat poveke, toa bese preterano. denesnive verojatno se malku prelesni, ama aj ok, barem ima pocesto spektakularni sutevi.

Да, да како не, се сеќавам. И тоа добро се разбирам од фудбалски топки, бидејќи последниве 15 години собирам премиум меч топки.
Ти тие што ги кажуваш, не дај Боже на центаршут на глава да ти дојде, ќе ти се одмили и фудбал се. Месец дена на аспирин после :icon_lol:
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Да, да како не, се сеќавам. И тоа добро се разбирам од фудбалски топки, бидејќи последниве 15 години собирам премиум меч топки.
Ти тие што ги кажуваш, не дај Боже на центаршут на глава да ти дојде, ќе ти се одмили и фудбал се. Месец дена на аспирин после :icon_lol:
da, vo zivot samo nekolku pati so glava sum reagiral na ufrlena/visoka takva topka, kako sto rekov strav mi bese silno da sutnam a ne pa ufrlena topka na glava da mi zavrsi lol inace ako pamtam dobro bea i malku pogolemi. no mora da se priznae deka so tie topki nekoj koj navistina ima sila vo nogata moze da upati prav proektil. imam drugar koj e nad 1,90m visok so dolgi noze i na vremeto koga bese istreniran volej koga ke upatese sut so takva topka strasno bese so raka da se odbrani. za sreka ne pamtam nekogo vo glava da pogodil, mozda i cerep ke mu skrsese. ne mi se veruva deka vo denesno vreme bi dozvolile takva topka na oficijalen natprevar :D posebno od koga vo mladinski kategorii negde se zabranuva igra so glava.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Овој првиот гол од индирект, доколку погоди играч и го усмрти, ќе лежи затвор??
Прашање што си го поставувам веќе 15 години.. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom