Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
Му кажал на Рамос некој дека има ВАР и немора у помошникот да гледа и да му мафта ко мајмун да крене знаменце... за тоа време 10 метра му избега тој од Бриж
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Го вежбаме терминот од ЛЕ ;)

Шала на страна, реализацијата почнува да станува голем проблем... шанси има, голови , односно шутеви у гол нема...


Единствена кривица за неуспех у оваа сезона би бил само Зидан.толку.

Бејл со Хамес едни од најдобрите играчи сезонава , он не ги ни повикал..за да го гледаме едноклеточнио Васкез..
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
Модрич и Рамос ја разводнуваат цела работа што се постигна со стегнувањето на одбраната, тимската одбрана. Со нивните шашави потези и "лабавост" пошто нели најдобри се... :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Винициус за Хазард е ЦР7 :свиркам:
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
По шо го заклучи тоа? по голот? :D
Не ебавај, циганчето од коа се повреди лани со Ајакс, бетер од Васкез е
По потезите друже, за 15 минути 5 души излета отколку Хазард 5 утакмици уназад. Брзина да не праам муабет
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.656
По потезите друже, за 15 минути 5 души излета отколку Хазард 5 утакмици уназад. Брзина да не праам муабет
Биди сериозен те молам, 20 топки згреши вечерва и 10 пати од нога топката му се одбиваше, катастрофален играч, смешен.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Добро бе Хазард до толку е здебелен??
Ни четвртина не е од Челзи...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
Биди сериозен те молам, 20 топки згреши вечерва и 10 пати од нога топката му се одбиваше, катастрофален играч, смешен.
Епа тоа е тој ризик што го превзема, што Хазард на пр ко пизда враќа топка назад и на отворен играч подава од страв само.
Ја лично поише такви играчи сакам, то е. И ЦР7 или Нејмар три дриблинга нема да му пројдат ама еден кога ќе упали се ствара гол шанса, плус што за противникот таков тип на играч е страв и трепет и бекот ќе забораи напред да отиде.
Али ајде ќе видиме тврдоглавиот Зизу дали ќе има гз ако продужи вака Хазард на клупа да го стави и Вини да почнува прва постава
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не е крив Зидан.
Не е крив ни Солари.
Најмалку беше крив Лопетеги.

Крив е клубот со аматерските потези што ги влечеше и што влагаше од грешка во грешка, место да ги поправа.

И да лета Зидан, и кој и да дојде, нема да се оправиме додека не се удри еден ремонт, џабе...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Баба ми е крива што игра Васкец бицикла Лукас и остали ботови...

Рестарт на клубот и почнување од пониските дивизии.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.030
Поени од реакции
981
По шо го заклучи тоа? по голот? :D
Не ебавај, циганчето од коа се повреди лани со Ајакс, бетер од Васкез е
Стварно бе , што ќе беше она? Васкез - дно! Зима топка, некои бицикли пробува, пет пати му бега топка од нога ко на дете при учење на финта. Влегува Вини, го пробива дното! Топка се одбива од него ко од дрво. Погрешни дриблинзи, катастрофа центаршут, закаснети преклопувања. Што ќе беше, се што проба, погрешно да е!?

Од друга страна , оној Азар игралиште е, ок. Ама толку човек да неможе да се вклопи во екипа до сега, во Реал, немам видено. А едно 20 години ги следам. Се повеќе се гледа дека и притисокот го афектира за да се “докаже” дека еве ги вреди парите. Незнам дали ќе може, ама нема никаква хемија помеѓу него и играчите.

Ќе биде интересно. Не верувам да не се пласираат понатаму во ЛШ. Ама после на кој ќе налетаат, тешко нас ќе е.
Се надевам бар во лига да го задржат континуитетот на стабилност и сериозност.
Сепак тоа е примарна цел сезонава.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
– Резултатот е многу лош, но задоволен сум од реакцијата во вториот дел. Не можеме да бидеме задоволни, одигравме 45 минути како што никогаш не сме одиграле со мене. Затоа, ќе ја паметам само реакцијата, воопшто не сум задоволен што освоивме само бод, – истакна Зизу, кој одби да го посочи Куртоа како единствен виновник за лошиот резултат.
– На Куртоа не му беше добро и не можеше да продолжи во вториот дел. Не сум загрижен за него. Можеме да го обвинуваме за првото полувреме кое го одигра, но не само него. Сите бевме виновни, јас на прво место. Позитивно е тоа што моите играчи реагираа на моите барања. Им реков дека имаме уште 45 минути и нивната реакција и агресивен пристап ме задоволи, – заврши Французинот.
џабе пристап и реакција ако не е поминат групава
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.310
Винициус за Хазард е ЦР7 :свиркам:
Винисиус за Азар е Абдурахими

Ко ве читам за Васкез, ко Лингард да го опишувате...
Дефиниција за просек фудбалер со среќа во животот се и двајцата.

Може да трчаат во Саутемптон или Леванте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom