Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Пред 2-3 сезони Хазард на куров ќе го стаивме да игра :D газеа ЦР7 и Бале по крила, со Асенсио и Иско у форма како бекап топ си бевме.
Сеа за сеа Хазард изигра две нецели утакмици, на крај на сезона ќе пресметаме шо семка бил. Ако не ќе му грее клупа на Вини догодина :LOL:

Иначе за тимов мое мислење, Зизу си знае, пола играчи си знаат ако годинава испадне фиаско ко ланската, толку од Реал за нив. Па нека запнат нека се докажат сезонава или аут. Мурињо и Покетино чекаат у заседа, а за играчите пишав и претходно има мн квалитет у позајмените па полека нека се убацуваат у прв тим место овие сега. Плус шо вика и Оби нема кој несака да дојде у Реал... се има опции
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
757
Поени од реакции
328
Кривицата е целосно на Зидан,ова лето имаше отворени раце да прави што сака он одлучи дека Себаљос,Љоренте и Ковачич
не заслужуваат да играат во Реал и да си бараат клуб. Многу ќе беше подобро барем еден овие тројца да се задржеше ќе имаше некоја колку толку свежа крв во тимов вака истиот состав е од 2015 не ја бива.Од засилувањава засега само Менди се покажа дека вреди. Ќе треба многу време додека се крени тимов на некое задоволително ниво сеуште лутаат најголемиот проблем според мене ќе дојде коа ќе се повреди Касемиро додека е он здрав има некоја надеж.
Вчера додуша можеше да почне со 5 дефанзивци назад како против Салцбург утакмицата и на контри да ги реши ПСЖ
Али тоа е против Севиља мислам дека на Зидан ќе му биде последна шанса да оправи сјебаново до сеа.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
118
Поени од реакции
432
Шо бе момци, победа и никаде ве немат :ROFLMAO:

Скоро па рутинирана утакмица вчера. Хазард и Карвахал да ги погодеа тие два зицера прво полувреме ќе изгледаше полесна победата него вака со 0-1 (не дека не беше и со овој резултат). Ме бендиса шо КОНЕЧНО немаше грешка на стопериве на нивна половина со некој глуп пас ко изминативе утакмици (да Рамос, на тебе мислам најмногу). Шуќур и тој И Варан изиграа стабилна утакмица, па така Севиља немаше некој шанси во 90 минути.

Карвахал ко ќе му се играт е убедливо најкомплетен десен бек на светот. Јебеш Александар-Арнолдовци, Дани Алвешовци и Кимихци.
Молим бога Куртоа да добиет малку на самодоверба после првата утакмица без пример гол од Фебруари.
Одлично дефанзивно покривање од страна на Хазард, Бејл и особено Хамес. Со оглед на то шо вечно останвел без душа после 60та минута, ми се виде многу агилен вчера. На Хазард му требит уше некој утакмица и мислам дека ќе бидит истиот тој од Челзи. Вчера се виде на неколку пати колку значит да имаш играч кој свесно барат да бидит удвоен од противнички играчи, се со цел да креират вишок во транзиција од одбрана во напад.

За Карим неам зборој.Малце ми е мака шо стигна во спотлајт на негови 32 години,можеше и заслужвеше да е доста порано. Али боље касније него никад :)


Уште е почеток на сезона, имат тука доста работи да се избрусет,али еј без пораз после 5 кола, 4 бода пред Барселона..со 2 раце ќе потпишев после првите 5 кола да ми понудеа на почетокот. И да, нека испаднет од групи во ЛШ уше одма, стварно ми е гајле. Сакам титула во Шпанија по секоја цена, доста е веќе :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.519
Поени од реакции
2.564
за билдери ги спремат :D

Modriц жалнио цел рипа на справата...па и не треба да си некој експерт од областа да увидеш дека тоа не е во ред..
И не е случајно тоа со 10+ повреди сезонава...овој новио кондиционен изгледа ќе ни ја еба сезоната и те како..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868
Овие еден ден да останат со Ортега и Бургос да тренираат во гипс ќе завршат сите :)
Шала на страна не е нормално вакво користење на справи, ќе прегорат сите
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.533
Поени од реакции
75.073
Стварно чудно професионални фудбалери на справи да вежбаат, нарочито leg press..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868
Она не е вежбање туку форсирање, те неправилно користење на справи
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868
Или па можи така ми изгледа на видеото од Модрич, во секој момент ќе му откажат тие чечкалиците :ROFLMAO:
 
На врв Bottom