Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Ајде има време
Автоматски споено мислење:

10 на 10 боље играме :свиркам:
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
А да го зееме Чоло за 455027 милиони
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
26
Поени од реакции
5
Еве го доаѓа, само да ја средат факс машината. Се очекува да биде поправена во 2022.
Било Погба,Ериксен или Ван де Беек , битно ни доаѓа 1 играч од среден ред,Јунајтед има си веќе најдено замена за Погба у Лацио , Милинковиќ Савиќ а и Мегваер и Бруно Фернандеш ги имат на око.Со продажба на Погба добра пара ќе извадат а и ќе си доведат адекватна замена + штопер.
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Било Погба,Ериксен или Ван де Беек , битно ни доаѓа 1 играч од среден ред,Јунајтед има си веќе најдено замена за Погба у Лацио , Милинковиќ Савиќ а и Мегваер и Бруно Фернандеш ги имат на око.Со продажба на Погба добра пара ќе извадат а и ќе си доведат адекватна замена + штопер.
На Манчестер не му треба да продаде играч за да купи друг. А ако е Србинот замена за Погба, нека го земе Реал директно него, нема да им треба Погба. Не си го лажете умот за џабе, Погба останува во Манчестер.
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
26
Поени од реакции
5
На Манчестер не му треба да продаде играч за да купи друг. А ако е Србинот замена за Погба, нека го земе Реал директно него, нема да им треба Погба. Не си го лажете умот за џабе, Погба останува во Манчестер.
Очигледно дека Зидан го има сака Погба пред Милинковиќ Савиќ и тоа е факт.А и Погба беше изјавил дека сака нови предизвици (да иде у друг клуб) , чисто сумњам дека неќе со Зидан да соработува.Но пак се може да се издешава , времето ќе покаже..
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.624
Поени од реакции
14.916
Верував дека стварно ќе има ребилдинг, дека Зидан ќе биде озбилен во барањата и ќе ја среди екипава барем во играчки кадар. Месец дена има и неверувам дека цела екипа може да се продаде во Кина... а баш би сакал.

Ќе ги судам по пријателскиве:

2просечни голмани
просечен десен бек склон на повреди и картони, подпросечна негова замена
2 просечни стопери од кои едниот циркузант со лоб додава во опасна зона, Начо лојалниот не го коментирам не вреди
Марсело топло ладно, одбрана пак си го лади, дај боже ова црново да игра да не кинам живци па колку сака нека е послаб од него офанзивно
Крос дмф :icon_lol: плус го појачаа со нов договор, си се смешка после утакмицата
Модриќ требаше уште лани да е ванка незнам дали Интер сеуште се заинтересирани па да го земат на позајмица или на 5 рати по 2милиони
Иско 7 години игра во Реал ко просечен македонски студент, 1/10 играч ја кочи играта ко Заев што ја кочи државава да просперира
Азар пивско стомаче :ROFLMAO::icon_lol:
Бензема :facepalm: лево крило оди, па го гледаш со Иско се гушат да си додадат на растојание од пола метар, па пак се враќа лево да нафрли у празен 16сетники кај стојат копачиве на Патети.
Васкец хехе :pos:
Виничијас хехе десно крило хехе плус вежбал шут хехе :vrtioci:
Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1564233302326.jpg
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Сеа неможе да судиме по пријтелскиве, се испробуваат милион играчи и тактики, али има знаци за загриженост сигурно. Еве на Марка вика утакмицава од вчера е доказ дека неможат за ниеден трофеј да се борат у новава сезона, според тоа шо досега се прикажа, да. Али поише ко критика и предупредување е
Е сеа ме нервира кај Зизу што знае да процени квалитет, има реноме ради него да доаѓаат екстра играчи, си има замисла за составот и си ја тера, ама нема концепт на игра. Нема план б,ц ако тргне нешто наопаку или незз ако некој тим игра неочекувано офанзивно ко пр вчера, па да се иде на одбрана, на маркирање играч на играч, дупли бекои и сл. Атлетико нагазува дава 2 гола за 10 мин и место да мења тактика на лице место план б,ц,ш он тера исто, Атлетико напаѓа 8 на 4 и уште 3 им шибаат ко од шала, а и уште толку зицери промашија...

Некако ограничен ми е у тактика ептен, делуе тврдоглав и за некои играчи. Па почни бе со Кубо место Модрич кој кур, шо ако овој ти "донел" 4 ЛШ е име и е дупло поискусен. Незз се накурчил со Себаљос нешо и сеа Крос умрен незнае да оди и па прва постава, а овој другиов праќај го на позајмици. Незнам Иско ќутенката мирен ваков таков и ради тоа останува у тим

А за ребилдинг на тим ќе праиме муабет кога ќе ги клоцне Бензема, Модрич, Иско, Крос, Рамос, Начо. А не Себаљос, Љоренте, Де Томас, Хамес и сл што изиграле 10% од ланските сезони
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
757
Поени од реакции
328
Се предвидува дека јовиќ ќе паузирал 7-9 недели, ама уште не е официјално..
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.624
Поени од реакции
14.916
@MiteReal

Нормално дека е ограничен ко лифт, имаше среќа што го имаше Роналдо во гад-мод па во куп натпреварување ко ЛШ играа ран ен ган фудбал и успеваа да ги аутскор противниците :icon_lol:

Али кога ќе примевме први гол или кога требаше да се скршат тврдоглави одбрани тогаш влегуваше Васкец и почнуваше нафрлање на безвезни топки во 16метри кај што немаше никој :sleep:

Ете пријателски се божем за нови тактики и формации а тоа јас не го видов, пак имаше нафрлања пак некои индивидуални работи и ланските болести.

https://www.youtube.com/watch?v=v62940edW-E
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.820
Поени од реакции
11.756
Како и доаѓаме на Селта на волејка на Балаидос, па, па, па...

Зизу је у кризу, после толку курчење и он ќе го лапне. (Моооууу стиска палци)
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.051
Поени од реакции
12.275
Викаа промени а истите од пред 5години играат...не иде така брат, шитнаа млади оставија старци.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.689
Поени од реакции
14.107
Не знам што малер не има фатено.
Куртоа е новиот во низата на повреди со повреда на скочниот зглоб, истегнување од втор степен.
Најверојатно ќе биде аут 3-4 недели со што ќе го пропушти стартот на Ла Лига.

 
На врв Bottom