Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
Бале едино трампа со ПСЖ за Нејмар и доплата остана. Другиве клубови сите го одјебаа :D а таа плата ретко кој клуб може да си ја дозволи
Ќе бидат луди ако го направат тоа

We must remember that Neymar broke the fifth metatarsal of his right foot in his first season with the French club, forcing him to go through the operating room; in the second season the fifth metatarsal was broken again, although this time a conservative method was chosen. A wrong decision for many, since the Brazilian needed almost four months to return to the pitch.


Once recovered and when he was about to play the Copa América, he suffered a serious sprain in his right ankle that forced him to say goodbye to this competition. This is where serious doubts begin to appear among some experts who consider it unlikely that a player will miss a month and a half of competition for a sprain,letting glimpse the possibility that because of this sprained ankle has broken again for the third time the fifth metatarsal.


These queries that the club has made to gather information about Neymar have increased even more the doubts about the convenience of facing a signing of this magnitude. The reports highlight that the Brazilian could end up suffering from a pseudoarthrosis of the fifth metatarsal fracture, that is, he would not have healed the bone well because of the numerous breaks he has suffered in the last two years and the lack of bone tissue in the area. damaged The only solution would be to go through the operating room to place a graft.

Obviously all these consultations that Barcelona has made are unofficial, but have served to make a wider composition on the convenience or not of his signing. Deportivo speaking there is consensus in the club about his return, but other aspects, such as the economic and his physical condition, may end up discouraging his hiring.

https://as.com/futbol/2019/07/17/primera/1563358138_984626.html?m1=cG9ydGFkYV9wb3J0YWRh&m2=QUNUVUFMSURBRA==&m3=MQ==&m4=bm9ybWFs&m5=MTk=

Кај е тешко ѓубре па и повреден да дреме цело време
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ваква мрцина ко Бејл никад не сме имале во клубот... еј Перез да неможе да набрка играч :icon_lol:

Ед Вудварде брате мили... и така немате десно крило еве со Хамес и Бејл ќе имате дедли велшко дуо :ljubove:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
Не сте имале таква мрцина на таква плата.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
ќе донесе дечкото позитива у соблекувалната..сигурно е тоа..
А се надеваме и на теренот :)[DOUBLEPOST=1563574752][/DOUBLEPOST]"Noć bez spavanja!"

U zoru između 20. i 21. jula/srpnja 1969. godine, planeta nije spavala kako bi vidjela prvog čovjeka na Mjesecu. Večeras, 50 godina kasnije, ostajemo budni kako bi vidjeli debitantski nastup Galácticosa, Edena Hazarda u Houstonu.


 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
Истото срање ко и прошла сезона, со оваа средина и бензема најистурен и кога не иде истрчај на крило и нафрли ја, тури му курот. Баерн колку побрзо ја движат топката...[DOUBLEPOST=1563670221][/DOUBLEPOST]1 - 2 trebase da bide ti ebam drvoto neizdelkano da ti ebam
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Истото срање ко и прошла сезона, со оваа средина и бензема најистурен и кога не иде истрчај на крило и нафрли ја, тури му курот. Баерн колку побрзо ја движат топката...[DOUBLEPOST=1563670221][/DOUBLEPOST]1 - 2 trebase da bide ti ebam drvoto neizdelkano da ti ebam

Мене стварно не ми е јасно како може Карим Факин Бензема да е ударна игла во Реал Мадрид 10 години .... а дополнително ме боли што ги иам т2 за пари :D

Ама какви 2 зицера промаши алал вера...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.107
Добро полувреме. Да беше Јович може и ќе водевме :icon_lol:
Бензема братот не научи и не научи да клава голои :boksix:
Хазард :гик: :love:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
Мене стварно не ми е јасно како може Карим Факин Бензема да е ударна игла во Реал Мадрид 10 години .... а дополнително ме боли што ги иам т2 за пари :D

Ама какви 2 зицера промаши алал вера...
Вонбрачен му е на Зизу, нема друго објаснување.

Азар е супер играч, проблемот е што инстинктивно размислува да асистира, а не на шут кон гол.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
шта речи...Рамос и Варан оставаат дупки, Марсело не постои назад, како мало дете го дриблаат, Иско си пимпла, Карим си промашува зицери..кога Модрич на 34 години ти е најдобар играч, што повеќе да очекуваш

можеби е ризик, ама сите што ги земаа(Милитао, Менди, Јович и нормално Хазард) мора да играат прва постава..мора свежа крв...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Греота публикава - Кузнае колку пари се имаат истрескано за да го гледаат Реал :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Za Jovic mi e maka samo, so Zidan pravi so samata postava i on da izgleda ko sin mu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom