Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
10 јули 2018
Мислења
446
Поени од реакции
426
Не знам само зошто толку Зизу го има на пик Хамес и не го сака во тим. Би бил идеално засилување покрај Азар. Од везни само Погба и никој друг.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
118
Поени од реакции
432
Koga kje bidit prezentacijata na Jovich, znajt nekoj ? :D

Btw, zbor dva za dechkovo. Ne znam, voobichaeno sum protiv nosenje na one-season wonderi (dodusha, pre rano e da se dajt procenka so ogled na to sho dechkoto imat samo 21 godina), megjutoa od to sho sum go gledal e zver. Imav prilika vo Germanija da igram fudbal so dechki koi sho uchele vo isto shkolo so nego, i bash mi kazhvea deka od stalno bil kako bik vo gradbata i mnogu robusen igrach sho mene mi se svigjat epten (sho vikame vo Ohrid ko svekrva e vo butkite :D )

Imat leva, imat desna, imat glava, mlad e, vekje imat izigrano sezona i pol so visok intenzitet, nemat imano nikakva povreda, godinava 22 gola i 10 asistencii - za 60 milioni sho bi rekle englezive bargain :). Ama da ne go kobam, ostanvit da vidime.

Imam chuvstvo deka Zizu kje ja smenit formacijata i kje gi igrat so Benzema zaedno, so to sho Karim kje igrat pozadi nego (nesho sho igrashe HAller vo Eintracht sezonava, i odlichno se vklopvea so Jovic). Da dojdit Hazard i ushte eden veznjak (jas bi iskreno Pogba, koj sho sum 100% siguren deka pred avtoritet kako bivsh najdobar igrach, a sea kako etabliran trener vo likot i formata na Zida kje e daleku porazlichna slika od ova sho go igrat vo Manchester) i dosta e.

Vaka ne sum bil hajpnat za transferi od letoto ko se noseshe Ronaldo (krv mu ebem, ushe mi falit :(:(). Ne me interesirat ni quatrodecima, ni Copa Del Rey...samo neka osvoet La Liga i neka krshet gla posle :)
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.937
Поени од реакции
80.150
Една слика, 1000 зборови :(


Па од сите набројани е боље напаѓач, евентуално ај Игуаин да би бил боље у тоа време кога играа заедно у Реал.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.187
Поени од реакции
45.021
Па од сите набројани е боље напаѓач, евентуално ај Игуаин да би бил боље у тоа време кога играа заедно у Реал.
И Мората беше поефикасен во речиси дупло помала минутажа. Чичарито исто беше солиден џокер, но само џокер.
Лани ја одигра најмизерната сезона и пак беше стандарден. Иако замена за него беше само Мајорал, требаше да му се даде прилика. Не ја доби.

Мене ми е привилегиран играч Бензема. Нека биде среќен што опстана 10 сезони во Реал.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.624
Поени од реакции
14.916
Remove kebab ќе му се деси на Карим од страна на четничево :icon_lol::uzi:
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.051
Поени од реакции
12.274
Јович ако го фати тоа балканскиот инат и Зизу ќе наебе. Мислам конечно Бенз ќе грее клупа...не одма де.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Ги изглеав на јутјуб Јович и Менди :D луди се. Овој Менди се чудев шо му запнале па за 50 милки до толку, али чоеков струја е, Бале у млади дани бек кога беше. Јович го имав глеано претходно имаше едно видео и од Бундеслига као анализа, јак финишер што одамна сме немале, Раул и Ван Нистелрој едно време. Баш ме занима со Мариано Диаз што ќе се деси, ко трета измена ако прифати да остане глуп ќе испадне. Де Томас исто сакав да го видам една год како ќе се покаже у тимов али ништо и од тоа
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.519
Поени од реакции
2.564
Сакаме класа нападач, бараме Кејн тип или слично, а исто сакаме и да видиме како ќе изиграат младите ко Мората, Мариано ,ДеТомас и слично...
не ми држи вода.

За напаѓач ти треба играње, континуитет...Суарез цела сезона дрво беше, па пак го играа, и на битните утакмици (без лпоол реваншот) пак се покажа у право светло..
Ние сакаме од 3 утакмици да процениме играч...и тоа не бива


Мада, Мората мислам дека ја имаше шансата, беше и прв состав еден период,,ама за него не го сменив ставот дека е коњ со главата у земја и не е материјал за Реал...
Можеби беше добар, ама не за у Реал..
А тоа шо Бенз остана и со тие криминални сезони у Реал, факт е дека има огромна поддршка, ама од друга гледана страна, сите тренери што дојдоа и што си отидоа рекоа позитивни зборови за него..некои од тие тренери почнаа да зборуваат и против перез, ама никој не кажа дека морал Карим да игра(како Бејл пример што беше примеро со Карло А.)
Сигурно неговиот фудбал придонесувал за екипата(за Роналдо) и тоа донело успех( 4 ЛШ у 5 сезони)..тоа се факти..не е измслени работи..

Јович од youtube изгледа Агуеро/Руд /Тевез комбинација..што мислам дека е добитна..ама останува да видиме како ќе се снајде со притисокот и слично.не секој играч игра исто во нов тим.
Како и да е, инвестиција од 60мил за млад и преспективен нападач во денешниот трансфер пазар каде 100+ се некои дрва , мислам дека е и ТЕ како паметна.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
--------------------Кутроа---------------
Карва----Варан---Милитао---Менди
-----------Модрич----------Погба----
--------------------Рамос--------------
Вини---------------------------Хазард
-----------------Јович--------------------
 
На врв Bottom