Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Zdravo momci,

neam pishano vo fanklubov edno 2 do 3 godini, ama ve chitam non stop (nekoj od postarite aktivni chlenoj mozhda kje me pamtet kako ohrigjanecot so potpis Chosta (na kirilica,sekako :) ). Posleden post beshe ko napishav eden elaborat deka Kovachich e noviot Modrich, i dobiv lajkoj od edno pola od chlenojve na fan klubov. Sho znachit niti jas a niti tie aber nemale :D

Nejse, samo da kazham deka ste mnogu tivki i deka ich ne pishite (sram da vi e, neam so sho da tepam vreme ko kje sum na pauza :) )..ama ne se sekirajte, osekjam deka kje puknit pak nekoja teshka bruka od transfer letovo i kje se razvivet diskusii kako porano :D

A jas davam zbor deka kje bidam aktiven barem sea od kako si go aktivirav pak profilov, i kje se trudam da sum sho e mozhno poaktiven zsh niz godinive dosta raboti mi ostanaa nedorecheni :lolzz:

Hala Madrid i Lucas Vasquez :oleee:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Ја ебат работата со таа некоја група на фб..таму си пишувале... :/
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Оде Срамос а сарму пробо није...

Тиаго Силва или Давид Луис :kafence:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Cestitki za Jovic. Neka se cesaat sega tie sto go propustija ;)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Милитао и Јовиќ
Јас не можам да верувам во играчи со една сезона зад себе. Очекувам повеќе трансфер периодов.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.108
Јович, Хазард, Ериксен, Менди пола тим догодина новајлии :)
Милитао ќе биде резерва на Рамос и Варан, и бразилчево Родриго ќе се бори со Винициус за десно крило.
Уште Погба место Крос и ќе газиме :D
Само Кашемиро ќе си остане стандард задњи везни кољач. Навала боли глава ќе иаме
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
И зашто побогу Менди? Кој си ти Менди? Па уште и 50 милиони, страшно...

Лев бек, приоритет 0 има во моментов. Марсело сигурно може да пружи уште година две добри партии. Регуилон одлично се покажа лани, а го имаме и Тео Хернандез.
Менди...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.108
И зашто побогу Менди? Кој си ти Менди? Па уште и 50 милиони, страшно...

Лев бек, приоритет 0 има во моментов. Марсело сигурно може да пружи уште година две добри партии. Регуилон одлично се покажа лани, а го имаме и Тео Хернандез.
Менди...
Го пикирал Зизу....
Ја ко што знам ретко да утнал у процена, Марсело истрошен е више реално. Овие двајцава ми се Ок али нас никој не не прашува.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.021
Марсело може лево крило да игра комотно. Штета за Регулион, најверојатно ќе нема место за него, а е еден од ретките што гинеше за тимот во една никаква сезона.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Милитао и Јовиќ
Јас не можам да верувам во играчи со една сезона зад себе. Очекувам повеќе трансфер периодов.
И зашто побогу Менди? Кој си ти Менди? Па уште и 50 милиони, страшно...

Лев бек, приоритет 0 има во моментов. Марсело сигурно може да пружи уште година две добри партии. Регуилон одлично се покажа лани, а го имаме и Тео Хернандез.
Менди...
Не им верувај на играчите, верувај во Зидан.
Секој направен трансфер е по негова желба. Нема веќе купување миленичиња на Перез и играчи како Хамес со кои ќе се таргетира одредена фан база. Исто како тебе, очекувам покрај Хазард да донесат уште едно звучно име во средниот ред, моја желба е Погба но би бил задоволен и со Ериксен.
Сега за сега одлично ги тераат трансферите и ми се свиѓа што реагираат на време.

За Јович не заебавај, прејак е дечкото. Многу ми е мило што ние успеавме да го прибереме и тоа за само 60 милиони евра. Знае да игра и со двете нозе и со глава. Го има напаѓачкото во него, знае и како да се постави.
Марсело можеби може да пружи година - две добри партии али не на врвно ниво и не константно низ цела сезона. Сеуште ќе биде најверојатно прв избор кај Зидан, али почнува да го јаде тој бразилскиот синдром и да му тежи гзот.
Ригелон колку и да е мадридиста и да гине за тимот, што беше случај минатата сезона, сепак не е квалитет за Реал. Во одбрана поготово беше криминален. Тео Хернандез уште на почеток не беше желба на Зидан и не го сакаш он како тренер, затоа и беше испратен на позајмица.

До Токија!

 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Го пикирал Зизу....
Ја ко што знам ретко да утнал у процена, Марсело истрошен е више реално. Овие двајцава ми се Ок али нас никој не не прашува.
Не им верувај на играчите, верувај во Зидан.
Секој направен трансфер е по негова желба. Нема веќе купување миленичиња на Перез и играчи како Хамес со кои ќе се таргетира одредена фан база. Исто како тебе, очекувам покрај Хазард да донесат уште едно звучно име во средниот ред, моја желба е Погба но би бил задоволен и со Ериксен.
Сега за сега одлично ги тераат трансферите и ми се свиѓа што реагираат на време.
Делумно Зизу ми дава верба. Ќе бидам најсреќен ако ме демантираат играчиве и ме цитирате следна година ова време :D

И со Ериксен воопшто нема да погрешат. Креативен, интелигентен играч што игра за тимот.

Добро е што имаме играчи како Хамес, Бејл, Иско кои се уште држат цена на пазаров па ќе може да влезат во некоја зделка, пошто ми делува дека клубскиот рекорд за потрошени пари во сезона за трансфери ќе биде срушен.[DOUBLEPOST=1559657618][/DOUBLEPOST]Btw, кои Ибра потези на видеоно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom