Фан Клуб: Реал Мадрид

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Со Винициус лево и Крос, Модрич, Касемиро во средина се виде колку можеме годинава.
Зашто мислиш дека ќе е многу поразлично ако игра десно?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.123
Зашто мислиш дека ќе е многу поразлично ако игра десно?
Зашто пишав ако дојде Хазард, а сеа со Зизу мн е поверојатно да дојде, а Хазард ако не го играш лево џабе си го зел, а греота е Винициус да ти седи на клупа, плус може и ќе испадне и подобро зашто ако игра десно нема да ги завршува акциите сам (да шутира, а видовме завршница не му е баш јака страна) туку ќе асистира повеќе, ќе навлага подлабоко и од Васкез.
А и самиот Винициус имаше изјава кај и да ме играат ќе дадам се од себе, што значи ќе дава па се од себе да се докаже, ко што праеше до сега
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.084
Зашто пишав ако дојде Хазард, а сеа со Зизу мн е поверојатно да дојде, а Хазард ако не го играш лево џабе си го зел, а греота е Винициус да ти седи на клупа, плус може и ќе испадне и подобро зашто ако игра десно нема да ги завршува акциите сам (да шутира, а видовме завршница не му е баш јака страна) туку ќе асистира повеќе, ќе навлага подлабоко и од Васкез.
А и самиот Винициус имаше изјава кај и да ме играат ќе дадам се од себе, што значи ќе дава па се од себе да се докаже, ко што праеше до сега
Само со Азар и не верувам дека нешто многу ќе се сменат работите, на Реал му треба некој што ќе влегува во шанси и ќе гарантира голови, а Азар е играч што повеќе креира. Сезонава има 13 гола и 11 асистенции, на тоа додај го и Бензема кој креира а не давал голови (а 9 ка игра) и Винициус кој ми делува дека нема осет за гол и му треба уште полирање, и нормално средината која е статична и не гриза, Крос и Касемиро не би ги играл прв тим, Модрич е во години, нормално си има ок партии и него не би го пуштал никаде, ми делува дека е еден од поретките од стандардните кои воопшто нешто се трудат.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.084
Ја би идел на овој или Де Томас ако овој кошта многу пари (а тука е и Мариано кој и не доби шанса сезонава) под услов вонбрачниот да не е стандарден секоја текма


иначе ако се иде со желби за тимови кои нема да се остварат

Азар Пиатек Мбапе

Ериксен Канте Модрич/Иско

Регулион Рамос Милитао Карвахал/Одриозола​
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Како се викаше членот што црташе тактики у пеинт?
Дајте и некои постови..:D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
на толку шпекулации, една формација да не се напишеше деновиве бре...
заситени фанови...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Де Геа
Одриозола - Рамос - Милитао - Алаба
Модриќ - Канте - Брахим Диаз
Итурбе - Икарди - Азар
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Pogba, azar i da se proba za ikardi. Za mbape da se dovede za dve sezoni. Ma da nema da doveduvaat mnogu igraci zaradi vinicius i rodrigo. Gledale i nekoj maloletnik od flamengo za 70 milioni otkupna klauzula:tapp:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Како си ги кажвате играчите небаре ова е Фифа Менаџер па едноставно ќе биди..за Погба,Ериксен или Хазард има да ве исцедат до секоја можна капка..600 милиони ќе ви побараат...не е ова 2009 година каде само Реал имаше финансиска моќ да прави што сака..само за Ериксен онај Леви има 300 милиони да побара и културно ќе ве одбијат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom