Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
18.018
Ја дроги не земам, само пробувам да нагласам за кого се работи. Потезите му се на типичен ѓуптин, не само негови, туку и на менаџерот негов. Пробуваш да го уценуваш клубот кој направи икона од тебе. У Јунајтед ако играше да не ќе го споредуваа со Меси? Затоа ко пиче некое дојде у Реал, не постои ниту постоел играч во историја кој своето име го изградил до толку потпирајќи се на клубот. Плука по клубот кој му овозможува секоја сезона тим кој игра само за него и неговата граница од 40 - 50 гола, кои ако добро се сеќавам ги немаше у Јунајтед кога беше многу подобар играч отколку сега. Смешно е да го споредуваш Роналдо со Меси, ако Меси се пензионира клубот Барселона буквално ќе пропадне, Меси им е движечка сила на Барселона, он добива утакмици сам, он привлекува играчи на кои им е идол и може да побара плата од 100 милиона и пак ќе кажам заслужена му е. Додека џукелава нарцисоидна, која е споредена со некои имиња во фудбалот е просек најмногу, успеа да догура до име запаметено во историјата благодарејќи само на тоа што он беше ролмоделот на ѕвезда од каква што реал имаше потреба. И можеше многу културно да си побара покачување (може ќе го добиеше, може не), ама не, циго си е циго. Али затоа управата со потезите последниве години апла му става до знаење што мисли за најдобриот му другар Жорге, почнувајќи од Коентрао, Пепе, Ди Марија, Мурињо - сите ја видоа вратата, па и он ќе ја види, никој не е поголем од клубот, никој не треба ни да помисли на тоа, а не да го потенцира јавно.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Змеј де бе братче не ја тупи...ств веќе почуваш да замараш со твоите тези за Роналдо и како тој бил просечен играч..

Па ти до дека си жив нема да дојде во Реал играч и да ги сруши пола од рекордите кои ги постави тој,сакал ти дс го прифатиш тоа ил не..

И плус,за 3/4 освоени титули во ЛШ сега,на кои се фалиш дома и на твоите ,и за кои ќе зборуваш цел живот како тоа Реал направил историја и освоил 3 ЛШ у 4 години, баш Роналдо ти е 80% заслужен за истите..последнава и повече...така да,олабави не со муабетите како тој не бил добар играч и слично,пошто и ти не им веруваш на истите....
Поздрав
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Вака сега ако си почнал да гледаш фудбал или го гледаш реал откако дојде бале тогаш нема за што да дискутираме.. Роналдо пред да дојде во Реал беше најдобар играч во Јунајтед , во премиер лига во европа итн.. откако дојде во Реал само се надгради и стана најсовршен фудбалер кој секој тим би го посакал . Нема да дојде некој после него и сруши 50% од рекордите што тој ги има . Иначе нормално е да си бара подобар договор , ради него освоивме две титули па мора да се награди човекот .
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931


Замена за Кристо :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
18.018
Змеј де бе братче не ја тупи...ств веќе почуваш да замараш со твоите тези за Роналдо и како тој бил просечен играч..

Па ти до дека си жив нема да дојде во Реал играч и да ги сруши пола од рекордите кои ги постави тој,сакал ти дс го прифатиш тоа ил не..

И плус,за 3/4 освоени титули во ЛШ сега,на кои се фалиш дома и на твоите ,и за кои ќе зборуваш цел живот како тоа Реал направил историја и освоил 3 ЛШ у 4 години, баш Роналдо ти е 80% заслужен за истите..последнава и повече...така да,олабави не со муабетите како тој не бил добар играч и слично,пошто и ти не им веруваш на истите....
Поздрав
Чисто да си знаеш што има кажано тој што го носиш у потпис

"No player is as good as the eleven together," said La Saeta. And no group of eleven players, or 24, is more important than Madrid. Di Stefano left and two years later Madrid won another European Cup, the Sixth. And then six more, in color. Three of them, with Cristiano in the field. In none as in the latter so decisive. It is curious that his best season has been in which he has made less goals. But more quality. Maybe that might have confused him.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Нејмар... уште тоа фали :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Чисто да си знаеш што има кажано тој што го носиш у потпис

"No player is as good as the eleven together," said La Saeta. And no group of eleven players, or 24, is more important than Madrid. Di Stefano left and two years later Madrid won another European Cup, the Sixth. And then six more, in color. Three of them, with Cristiano in the field. In none as in the latter so decisive. It is curious that his best season has been in which he has made less goals. But more quality. Maybe that might have confused him.
a каде виде дека јас реков дека ЦР е поголем од тимот? не ме ебавај

тоа само ти го вадиш од гз

убаво ти реков, престани со твоите убедувања како ЦР е просек играч и како не вреди, бидејќи и ти самиот не веруваш на тоа што го пишуваш...а не мешај баби и жаби.[DOUBLEPOST=1497643571][/DOUBLEPOST]и да, чисто сумњам ЦР да одлучи да отиде на 1-2 години во друг тим ( уште колку ќе игра добро, не правам муабет за ладење у МЛС) ,
бидејќи никој тим неможе да му го прижи тоа што Реал може.

Нит во ПСЖ,нит во УТД, ни во Кина ќе биде најдобар играч на светот, ќе биде најдобар играч што играл во Реал само.. а таму дали и ќе биде во топ 3 за златната ..

Реал од негово одење СЕГА би имал корист, со тоа што, доколку(што не верувам) ЦР си отиде сега на таков глупав начин, Азар ќе биде 100% на неговата позиција..

Очекувам ПРЕС на Перез тие денови и да се среди целата ситуација
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Тупаците кошаркарски ја изгубија титулата од Валенсија :pos:[DOUBLEPOST=1497647544][/DOUBLEPOST]Мората 70-80милиони
Хамес 60тина милиони
Роналдо 200 милиони
Коентрао - 2милиони раскин на договор
Пепе слободен
Мариано 10-15милиони

И можат да си купат клуб од Премиер да си праќаат играчи на позајмица :D
 
Последно уредено:
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Ја дроги не земам, само пробувам да нагласам за кого се работи. Потезите му се на типичен ѓуптин, не само негови, туку и на менаџерот негов. Пробуваш да го уценуваш клубот кој направи икона од тебе. У Јунајтед ако играше да не ќе го споредуваа со Меси? Затоа ко пиче некое дојде у Реал, не постои ниту постоел играч во историја кој своето име го изградил до толку потпирајќи се на клубот. Плука по клубот кој му овозможува секоја сезона тим кој игра само за него и неговата граница од 40 - 50 гола, кои ако добро се сеќавам ги немаше у Јунајтед кога беше многу подобар играч отколку сега. Смешно е да го споредуваш Роналдо со Меси, ако Меси се пензионира клубот Барселона буквално ќе пропадне, Меси им е движечка сила на Барселона, он добива утакмици сам, он привлекува играчи на кои им е идол и може да побара плата од 100 милиона и пак ќе кажам заслужена му е. Додека џукелава нарцисоидна, која е споредена со некои имиња во фудбалот е просек најмногу, успеа да догура до име запаметено во историјата благодарејќи само на тоа што он беше ролмоделот на ѕвезда од каква што реал имаше потреба. И можеше многу културно да си побара покачување (може ќе го добиеше, може не), ама не, циго си е циго. Али затоа управата со потезите последниве години апла му става до знаење што мисли за најдобриот му другар Жорге, почнувајќи од Коентрао, Пепе, Ди Марија, Мурињо - сите ја видоа вратата, па и он ќе ја види, никој не е поголем од клубот, никој не треба ни да помисли на тоа, а не да го потенцира јавно.


Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.029
Поени од реакции
978
Абе дечки, ама му се сипавте на Змејот :LOL:.

Интресно е што дечкото има малце груб начин на изразување на своето мислење, често користејќи пцовки, клетви, навреди (не кон нас за среќа ;)) опишувајќи ги играчите и нивните игра на нашиот ни омилен тим.

Како и да е , за многу работи морам да се согласам со него. Една од работите е дека Роналдо стварно има , да не се изразам лошо, ромски менталитет. Јас лично нема да навлезам да го критикувам за неговиот личен придонес кон овогодинешните титули посебно , а и за другите освоени во негово време. Дека беше ударна игла и помогна многу , пеки!
Е сега, се доаѓа до една морална точка , колку тој личен успех тебе ти дозволува да играш КУРОТ со клубот што и тебе ЛИЧНО ти даде шанса да се издигнеш до тој степен? Па добро, може некој не му гајле, нека даде Роки 100 гола по сезона па нека ме шора по глава? Не иде бе така другари :) Ние овде навиваме за РЕАЛ МАДРИД не за Кристијано Мадрид?
Или имаше и таков еден ама го снема нели...

Значи официјално што е работата? Не плаќал данок (ко Меси) и сега клубот му е крив дека не го бранел доволно по
медиумите, и решење ќе бегам од Шпанија. Најсериозно? Ако е ова причината, тотално ме има разочарано како личност.
Ова би била одлука на 13-4 годишно момче, не на возрасен човек под познативе околности.
Па добро бе човек , кај лаком, кај тешки милиони лапа од каде не, и сега да не те тераше Флорентино да криеш и да затајуваш данок па клубот ти е крив? Клубот кој што колку тој на него му даде, уште повеќе клубот на него му врати со базирање на цела игра на него од кога е дојден , и бирање на ростер , се со цел да го акомодира лично него , за да може
да ги разбие сите постоечки рекорди и да се прчи ко мисир?

Секоја чест и едно големо БЛАГОДАРАМ за се она што направи до сега ... пред се за трите титули во ЛШ. Не дека сам ги освои, ама во негово време беа. Но ако е дојдено време за разделба, молим лепо, Кина за 200+ милиона ...и уште еднаш
БЛАГОДАРАМ ќе му кажам.

А ако е се ова за да се исдејствува подобар договор, ќе разберам. Само победен начин неможел да најде.
Фино лепо, мобилниот на Флоро , само спомни му што те мачи ... какви МБапиња, Гризмани ...одма ќе му дуплираше
плата. Што е ова по медиуми , закани , плачки , драми ...ебате смрдлето.

P.S.

Еве и едно мислење на Marca што се совпаѓа со ова горе напишаното.

http://www.marca.com/en/football/real-madrid/opinion/2017/06/16/5943e80046163f975a8b45df.html
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Шо се 200 милиони за реал бе...стај го на трибини по кинеска метода :pos:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
По порталиве се пишува Абрамович бил спремен да плати кеш и Азар за Роналдо :aplauz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom