Фан Клуб: Реал Мадрид

A

apidrone

Гостин
Не мора да оди никаде, може на клупа да преседи а да игра Мората. Во секој нормален клуб ова би се десило, ама не, ова е Реал.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Тоа е целиот проблем кај нас,што играат играчи од тоа колку се платени а не кој заслужува.

Да играа Мората ,Асенсио и Иско место Бенз ,Бејл и касемиро кога излезе (иско) мислам дека ќе ги добиевме ептен лесно..пошто многу лесно доаѓавме до 20метри ама завршница 0.голема 0.
Ако и оваа сезона не ја освојат лигата,нема да освојат уште 10 год.

И да,од 6те натпревари имаме право на едно нерешено само,а не порсз,пошто на исти бодови барса ќе е прва.

Ама мене ми мириса на ланската сезона.копија ми е некако,исто така и ние ги победивме на кампот у 85+, ама на крај беше залудно и завршивме бод зад нив
 
A

apidrone

Гостин
Со тоа што лани Барса веќе беше испадната од ЛШ. Ќе видиме дали имаат менталитет да не кикснат до крај. Али како тргнале...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Ќе ги мотивира Пике,ќе даде некоја изјава за мотивација ...
Не бидете сигурни дека и барса ќе победи се до крај.. имаат утакмица со еспањол у гости,и тоа предпоследно коло мислам :)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.133
Поени од реакции
28.879

Перез сега, до тимовите против кои ќе играме :coffee:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Тешко, играме против клети екипи кои си тесно поврзани со Фарса :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.133
Поени од реакции
28.879
Тешко, играме против клети екипи кои си тесно поврзани со Фарса :D
Таму кај шо не буше пара, буше повеќе пари :)
ПС Се е во рацете на Реал, нека си ги добијат 1 по 1 па нека го цицаат фарсашиве. Сите екипи против кои играме реално би требало да ги добиеме. Да точно дека одбраната ќе ни биде крпена али битно е нападот да ни биде на ниво.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.306
Рамос 5 црвени картони има против Барса :eek:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.266
Кажаа Рамос колку утакмици е суспендиран?
Сеуште нигде немам прочитано ни за Рамос црвениот, ни за повредата на Бејл колку ќе отсуствува.
Мислам дека Рамос максимум што ќе го казнат ќе биде 2 натпревари, зашто беше директен црвен картон.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
37мо коло ќе ја освоиме лигата дома со Севиља.
У исто време Хесе ќе ги реши на циганите, играат у гости со лас палмас .
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
На колку само утакмици во Ла Лига годинава Крос, Марсело, Роналдо, Бенз, Бејл си трчкаа и чекаа да примат некое голче за да почнат да играат нешто. Е па господа сезоната не е само ЛШ. Да имате 7/7 полуфиналиња во последните години, но исто така имате и 1/8 лиги. Да не беа Иско, Асенсио, Мората, Начо, Васкез и останатите, кои крв плукаат после утакмица од трчање ќе бевме едно 5-6 бода во минус. Се надевам дека Зидан ќе продолжи со ротациите и децата ќе успеат да ја извадат лигата.
Да изгубеа ради неквалитет не ми е криво но, овие гнаси покажаа во Минхен што знаат да изиграат кога им гори под нозе. И тоа против многу подобро организирана екипа. Мене ужасот од тактика на Зидан ме изнервира едно 200 пати помалку од менталниот склоп на некои играчи. Ебате спортистите, јас повеќе се залагам на селските турнири од горенабројаните на ЕЛ КЛАСИКО!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom