Фан Клуб: Реал Мадрид

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.717
Поени од реакции
1.009
не ме боли пораз од барселона, ме боли пораз што ќе не кошта титула...ќе биде крвава на крај на сезона со 0 титули..
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
1.561
Daj boze da ne se povtori 2ta sezona na Karlo koa izgubivme se u posleden mesec.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.483
Поени од реакции
2.527
Иско мораше да игра, независно што Хамес го даде голот.
Мората МОРАШЕ да го замени дрвото Бензема.
Добро изиграа,ама пак таа завршница фалеше, леко стигнуваат до 16м и на крај се плеткат.
Асенсио дете, абе шутирај таму што подабаш бре..

Добро изигравме, креиравме многу шанси, многу лесно можеше и 3-2 да биде..
Што е тука е, сами си ја комплицираа работата, сами ќе јадат повеќе зор.

Зидан СИГУРНО не ги прави тој измените, туку е на команда.
ВО НИКОЈ, значи во НИКОЈ случај Зидан не би го пуштил Хамес пред Иско денес, ама билдање цена, и сите тие курци и палци од кои почнувам да го замразувам фудбалот играат голема улога.

Асенсио е 3 класи над Бејл у моментот, ама нели 100милки е, и како е тоа класико без Бејл па мора да игра.

Тоа е тоа, HALA MADRID и одиме до крај со максимален учинок.

П.с. Марсело гледам сега дури скокнал да не направи фаул при тркот на роберто у 92ра...
Мислам дека вредеше и црвен за тие 3 бода сега...ама што е тука е
 
A

apidrone

Гостин
Тоа може да биде црвен само ако беше опасен старт ала Рамос или ако спречил чиста шанса за гол. Максимум жолт ќе добиеше ама пичка е, му ебам фацата мајмунска.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
1.203
Kako se gubi titula za 30 sekundi,abe nozite kini mu gi,samo centarot da ne go pomine, I se sluci toa so se sluci,titulata zamina kaj Pike.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
895
Поени од реакции
771
... дај и за ова една дискусија ако може.
Што е работата со Casemiro? Мислам, професионалец на такво ниво како него (си стигнал да играш за Р.Мадрид)
треба да има остет со стартовите и како може да му наштета нему, а и на неговиот тим.
Зошто толку нетактички влага во остри дуели (ала S.Ramos) уште од прва минута?
Дали го знае правилото дека два жолти = црвен картон?
Аман, не играш за Ф.К. Бутел со Рањо како соиграч па да колеш се што мрда кога се игра дома.
Против Барен иста песна.
Му ја знам позицијата и улогата , ама ова што го игра секој старт на раб на жолт/црвен , нема веќе логика.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.314
Поени од реакции
9.734
Све ќе изгубат и така се лабилни ко тинејџерки. Али ај да видиме дали некои играчи ќе бидат избркани, најискрено посакувам ништо да не освојат поради тоа. Доколку не, бар ќе знам да си ги штедам живците се дур гамадот не си отиде.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
113
Поени од реакции
416
Рамос аут 3 меча (ваљда ради директниот ќе бидит 3 утакмици аут), Пепе повреден, Варан исто.

Како побогу да се надеват чоек на титула до крај...како ?

И ебем ти професионалните фудбалери шо фаул не направија при слаломот на Роберто. Модрич, Марсело..џабе ви интелигенција ко не ја користите ко шо требит. И ко ќе требит.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.483
Поени од реакции
2.527
Модриќ проба, ама не го погоди,му избега овој..
А Марсело сам се потргна да не направи,ваљда немаше преглед на играта дека имат 5 играчи у напад.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
895
Поени од реакции
771
Рамос аут 3 меча (ваљда ради директниот ќе бидит 3 утакмици аут), Пепе повреден, Варан исто.

Како побогу да се надеват чоек на титула до крај...како ?

И ебем ти професионалните фудбалери шо фаул не направија при слаломот на Роберто. Модрич, Марсело..џабе ви интелигенција ко не ја користите ко шо требит. И ко ќе требит.

За во ЛШ, нема оправдување. Рамос може да игра таму... дури и одморен ќе е :icon_lol:

Во ЛаЛига се ми се чини Касемиро ќе оди позади со Начо. И се се мислам дека таму постабилен ќе биде одколку во средина каде до израз доаѓа фајтерско-касапскиот менталитет што го има.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.791
Поени од реакции
3.491
Ќе биде многу болно да се заврши ваква сезона без ниедна титула.
Требаше да се прави фаул во последната шасна тоа сигурно.Барем играа храбро и за победа до последна минута иако беа унаказени во одбрана со црвениот,што не е можеби паметно,ама тоа е Реал.

Бејл комотно во ПСЖ може да си оди летово пошто повеќе зијан него ќар од него со повредиве и по некој испад како тогаш со црвениот,Асенсио ќе добие шанса што ја заслужува ако не друго.Бензема делува забетонирано во прв состав од некоја причина.Роналдо мизерен вечерва.Кејлор можеби спаси дебакл во најголемите моменти на слабост.Марсело(освен тоа на крајот) имаше натпревар на ниво на тој со баерн04.Касемиро да не изиграва Пепе на млади години.Конечно две паметни и добри замени на Зинедин.

Многу,многу ќе е лошо е што следат натпревари со Севиља и Селта и што буквално одбрана ќе немаме за тие,а да не спомнувам што и со атлетико има во ЛШ да се гине.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
До кога бе ќе се влече од сезона во сезона овој канцеров Бензема ДО КОГА???
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.100
Поени од реакции
11.862
Колку и да горчи поразов, сеуште се е во рацете на Зидан и тимот. Со освојување на титулата можат да направат поразов од Барса да биде скроз без значаен. Има уште 6 натпревари до крај и Реал треба да победи на 5 за да ја освои титулата (ако Барса победи се до крајот). Така да двата натпревари на домашен терен и 3 од 4 гостувања, не е невозможно, не е ништо изгубено.

Аматерски потег на Зидан беше тоа што при резултат 2:2 со играч помалце отиде да брка трет гол, сам изјави дека тоа било целта на тимот, затоа и имавме толку играчи на противничката поливина во 92ра минута. Не можам да им замерам на играчи како Рамос (глупоста со црвениот картон) и Марсело (грешката што не го фаулираше Серхио Роберто), зашто знам дека следниот натпревар овие грешки нема да ги повторат дури и ќе му вратат на тимот со 200% повеќе.

Ама затоа Бензема? Ја стварно не знам чив кур пушиш во Реал за да те чуваат 8 години во тимов. Во најважниот дел од сезоната, човеков е класично дно и најголемиот проблем зашто Реал мака мачи со реализацијата последните неколку натпревари. Со Атлетико, двете со Баерн и натпреваров со Барса ние имаме проблем со реализацијата. Епа на толку нереализирани шанси, казната ќе си дојде. Токму тоа и се случи вечерва.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.067
Поени од реакции
52.354
Џабе фантазирате, никаде нема да оди телето уште долго. :toe:
 
На врв Bottom