Фан Клуб: Реал Мадрид

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.331
Поени од реакции
1.885
Де бе тие можи форум Кајгана читаат

Сигурно нема да ги потценат па да се изглупираат.
Ма не бе, они знаат дека сме пишале статус на фб, 2-2 и сеа ке играт на тај рез

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.131
Поени од реакции
41.727
Баерн со сите првотимци. И Хумелс и Боатенг стартери
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.483
Поени од реакции
2.527
Сепак Иско..
ајде еве му шанса да ја повтори утакмицата од Сабота и да му даде отпусна карта на Хамес :D
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.717
Поени од реакции
1.009
ме нервира што во сите дерби утакмици, Реал никогаш не наметнува темпо..ако први примиме гол, пиши пропало!
 
A

apidrone

Гостин
Одбранава на Баерн е тиња, ни сами не знаат како не примија гол досега. Роналдо го испуши со себичењено при онаа шанса, али јебига. Мора второ полувреме уште појако да ги нападнат.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.483
Поени од реакции
2.527
3-4 здрели шанси за гол...со противник како шо е баерн не смее тоа да се дешава..и таму второ пол и сега оваа.. ептен слаба реализација...ептен.

не дај боже само да ги тераме тие шанси...оти ногу се
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.148
Поени од реакции
11.947
Зверој сме, таман е, само нека се издржи.
 
A

apidrone

Гостин
И пенал им подарија, и автогол, и црвен картон, па ако ова не го искористат нека се убијат.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
14.844
Ги избушивме четворкашиве :D :D
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.791
Поени од реакции
3.491
веома врло физички спремни четворкашиве,посебно на робен косата:D
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
895
Поени од реакции
771
Марсело и Карвахал, како што пишав прошлата недела, најдобар пар бекови што се користат во тек на игра.
Дефанзивата на Марсело му е малце раштелувана , ама пак супер играч е.

Крос и Лука беа двајцата ОК, се се мислам дека се имаше некоја директива од Зидан да не се игра на посед.

Дај некој нека каже што е работата со Касемиро? Во паметот ист ко Видал ... на жолт картон онакви стартови непотребни
кај се правело бе? Алоооо ...да не се има кладено негде дека црвен ќе јаде?

Иско , доста потивко. Добра сега, не е исто да играш против Компостела и против Баерн.

Бензема играше, исто како да не играше.

Роналдо , и покрај доста грешки што направи во текот на натпреварот, пак беше МОТМ.


Инаку, мило ми е што поминавме ама до негде ми е криво за Баерн. Одиграа одличен натпревар вечерва.
Незнам дали тактички нашиве беа предодредени да им ја отстапат играта и поседот на нив, или пак
тотално не издоминираа во посед и контрола на игра скоро низ целиот натпревар.

И да ... напред РЕАФУЛОНА!
 
На врв Bottom