Фан Клуб: Реал Мадрид

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Па точно е тоа. Доколку добие некој од тројцата жолт ќе го пропушти првиот полуфинален меч.
https://www.thoughtco.com/champions-league-yellow-card-rule-3557352

European soccer's governing body Uefa changed the rule ahead of the 2014-15 edition of the Champions League, whereby any yellow cards accrued are wiped out after the quarter final stage. This means that the only way a player would miss the final through on-field ill-discipline is if they are given a red card in one of the two semi-finals, or if they are handed a ban retrospectively.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Бејл сезонава повише повреден од колку што игра :cautious:
 
A

apidrone

Гостин
https://www.thoughtco.com/champions-league-yellow-card-rule-3557352

European soccer's governing body Uefa changed the rule ahead of the 2014-15 edition of the Champions League, whereby any yellow cards accrued are wiped out after the quarter final stage. This means that the only way a player would miss the final through on-field ill-discipline is if they are given a red card in one of the two semi-finals, or if they are handed a ban retrospectively.
Не знам зошто ве буни. Картоните се бришат ПОСЛЕ четвртфиналето. Ако утре недај боже било кој од Крос/Модриќ/Рамос добие жолт, ќе биде суспендиран во евентуалното полуфинале. Значи они би (недај боже) добиле жолт за време на 1/4 финале. Без везњациве ќе се јаде некако али отсуство на Рамос би било катастрофа.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592


најдоброто за утре... ако место Иско игра некој во формација 4-4-2 или недај боже 5-3-2 сме го ебале ежот у грб... мора да отиде тој да ја има контролата на топката и организација и се..

Се виде дека Баљерн не се спремни за 90мин високо темпо,а со Иско баш тоа ќе го имаме, повеќе контрола на топка и држења со што тие би морале да трчаат повеќе...
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
На бернабе се игра, каде највеќе голови имаме дадено после 80'. Така да ако не е решено до таа, следат пакољ 10 '

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357


најдоброто за утре... ако место Иско игра некој во формација 4-4-2 или недај боже 5-3-2 сме го ебале ежот у грб... мора да отиде тој да ја има контролата на топката и организација и се..

Се виде дека Баљерн не се спремни за 90мин високо темпо,а со Иско баш тоа ќе го имаме, повеќе контрола на топка и држења со што тие би морале да трчаат повеќе...
Да, не се спремни Баерн за 90 мин високо темпо. Кој ти е муабетов жити се?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Да, не се спремни Баерн за 90 мин високо темпо. Кој ти е муабетов жити се?
Баерн ќе идат на гол, битно е Реал како ќе се постави.
 
A

apidrone

Гостин
Иско е the obvious choice. На крај Зизу ќе го заебе Анчелоти и ќе почне со Хамес :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom