Фан Клуб: Реал Мадрид

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.336
Поени од реакции
1.215
Мешаш баби и жаби сеа.

Кога играл периодов Реал без Роналдо? Барса играше без Меси во тимот, оти беше повреден. Роналдо не бил повреден и затоа Реал не играл без него. Додека Меси беше во лоша форма а играше во тимот, на Барса и се случуваше истово што му се случува на Реал со Роналдо. Барса со Меси во лоша форма а негова тотална слобода во играта и лидерство беше слично на овој моментален Реал.

Повредата на Меси беше најдоброто нешто што и се случи на Барса. Откако се врати по повредата, Меси прифати да не биде директен лидер туку да прифати да сите тројца напред да имаат подеднаква слобода. Да беа Бејл и Бензема константно здрави и да влезеа у форма ко Суарез и Нејмар, можеби и Роналдо ќе прифатеше улога каква што моментално има Меси во Барса, али ете никако овие да фатат константно здравје а Роналдо веќе не е спремен да биде сам лидер на тимот.
Незнам зошто само за Роналдо се пишува..Роналдо не е главен напаѓач,Бензема е..Денеска го видовте ли Бензема на теренот?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.505
Иско како стартер е еден од најнекорисните играчи кои играле за Реал последниве години, не можам да го поднесам веќе јеботе.
Ама не,јас кога пишев тука пред неколку недели сите будала и ненормален ме направивте бидејќи Иско на пола фан клуб му е омилен фудбалер и тој не смее да се критикува...

Иско е катастрофа од играч и Реал Мадрид нема потреба од вакви безпотребни играчи кои неможат ништо да направат..ни за напред не е ,ни за назад не е...неговата техника и знаење со топка е тотално непотребна бидејќи Реал Мадрид ионака не преферира таков фудбал како за него..што побрзо го шитнат во Англија тоа подобро за клубот
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
10.345
Поени од реакции
15.198
Уау каква изјава дал педерот - Да биле сите на негово ниво, екипата ќе била прва. Пичко ти си крив барем за - 6 бода оваа сезона, еден дуел немаш издржано сезонава, техникана ти е за у втора македонска лига. Помртов играч кој сака да се продаде ко ѕвезда немало, најголемата трагедија на Реал не е тоа што Барса и Атлетико не газат последниве години, туку што ти играш за Реал. У Реал пички и педери не играле никогаш, а ти не се ебеш само у гз, туку си и педер у душа, егоистично копиле што сака да се спаси само себе кога на тимот не му оди. Денот кога ќе го напуштиш Реал ќе биде голем за Мадрид, никогаш не си бил ниту ќе бидеш голем играч и легенда на Мадрид. За да бидеш тоа треба да си прво голем човек, а не гомно ко што си фактички. Плус да бидеш подобар од величини ко Феноменот, Раул, Зидан а светлосни години си позади нив, за Ди Стефано неќам ни муабет да правам. Реал е тим што многу направил за тебе, практично тимот се прилагодува на тебе за ти да даваш голови бе пиздо, да не беше форсиран ни 50% од головите немаше да имаш дадено. Еден Бејл кој дојде од пред три години и кој е свирен и оспоруван, само за ти да си задржиш статус, е титан за тебе. Мрш стоко една, на клоци треба да те избркаат, ја да ти бев колега у тимот топка немаше да видиш од мене, ебате антиталентот, ти и другар ти Бензема го уништивте Мадрид, маму ви ебам платеничка неталентирана.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Уау каква изјава дал педерот - Да биле сите на негово ниво, екипата ќе била прва. Пичко ти си крив барем за - 6 бода оваа сезона, еден дуел немаш издржано сезонава, техникана ти е за у втора македонска лига. Помртов играч кој сака да се продаде ко ѕвезда немало, најголемата трагедија на Реал не е тоа што Барса и Атлетико не газат последниве години, туку што ти играш за Реал. У Реал пички и педери не играле никогаш, а ти не се ебеш само у гз, туку си и педер у душа, егоистично копиле што сака да се спаси само себе кога на тимот не му оди. Денот кога ќе го напуштиш Реал ќе биде голем за Мадрид, никогаш не си бил ниту ќе бидеш голем играч и легенда на Мадрид. За да бидеш тоа треба да си прво голем човек, а не гомно ко што си фактички. Плус да бидеш подобар од величини ко Феноменот, Раул, Зидан а светлосни години си позади нив, за Ди Стефано неќам ни муабет да правам. Реал е тим што многу направил за тебе, практично тимот се прилагодува на тебе за ти да даваш голови бе пиздо, да не беше форсиран ни 50% од головите немаше да имаш дадено. Еден Бејл кој дојде од пред три години и кој е свирен и оспоруван, само за ти да си задржиш статус, е титан за тебе. Мрш стоко една, на клоци треба да те избркаат, ја да ти бев колега у тимот топка немаше да видиш од мене, ебате антиталентот, ти и другар ти Бензема го уништивте Мадрид, маму ви ебам платеничка неталентирана.
100% хеит во тоа мислене.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.559
Поени од реакции
17.586
срамна изјава во секој поглед, такво омаловажување на соиграчи е недопустливо
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.476
Поени од реакции
23.713
Ама не,јас кога пишев тука пред неколку недели сите будала и ненормален ме направивте бидејќи Иско на пола фан клуб му е омилен фудбалер и тој не смее да се критикува...

Иско е катастрофа од играч и Реал Мадрид нема потреба од вакви безпотребни играчи кои неможат ништо да направат..ни за напред не е ,ни за назад не е...неговата техника и знаење со топка е тотално непотребна бидејќи Реал Мадрид ионака не преферира таков фудбал како за него..што побрзо го шитнат во Англија тоа подобро за клубот
Озил и Ди Марија> Од Иско и Хамес...педерот Перез со неговите манекени златен тим расипа.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.476
Поени од реакции
23.713
Пак плачење за Озил и Ди марија :pos:
Не плачеме, викате Иско не го бива Хамес не го бива, епа кој ги купи овие и кој ги продаде горе споменативе...тате ???
 
A

apidrone

Гостин
Не плачеме, викате Иско не го бива Хамес не го бива, епа кој ги купи овие и кој ги продаде горе споменативе...тате ???
Никој не рече дека Хамес не го бива, лани ни беше најдобар играч. Него ти кажи ми кој го уценуваше клубот за да си иде, кој на 3 дена пред крај на трансфер рок побара сам да си иде.

Овој уште се замарал да објаснува што кажал.
Cristiano Ronaldo sought to explain to MARCA what he meant by the message he gave to the press in the mixed zone after the derby, which has caused a huge outcry.

"When I say that, I am talking about my fitness level, not my level as a player. I am no better than any of my teammates", the Portuguese star explained to this paper.

Абе тури им пепел, кој сака ќе те разбере, кој не секогаш ќе се фаќа за семантика.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.505
Поени од реакции
13.030
Ни пепел ни ништо, сите кредити и кај мене ги потроши со изјавава... Еден од клучните аспекти зошто Барса „попаметно“ го менаџира тимот е што никогаш нема ваков испад да им се деси, независно од во колкави лајна се наоѓаат моментално. Пак ќе речам, ако... Треба и побетар драстично да се деси за да почнат вистински промени да се случуваат, нека не им се деси на среќа ЛШ да освојат само.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.877
Поени од реакции
57.548
Ама не,јас кога пишев тука пред неколку недели сите будала и ненормален ме направивте бидејќи Иско на пола фан клуб му е омилен фудбалер и тој не смее да се критикува...

Иско е катастрофа од играч и Реал Мадрид нема потреба од вакви безпотребни играчи кои неможат ништо да направат..ни за напред не е ,ни за назад не е...неговата техника и знаење со топка е тотално непотребна бидејќи Реал Мадрид ионака не преферира таков фудбал како за него..што побрзо го шитнат во Англија тоа подобро за клубот
Играч со техниката на Иско е потребен во секој тим во Шпанија. Проблемот со него е што не е сестран играч како Џамес, пас играта му е катастрофа, шутот/центаршутот еднаш фаќа седум пати не фаќа итн. Он е добар за да изигра една како стартер после 3-4 влагања од клупа, ама не е играч кого можеш да го сметаш како витален дел од тимот. Штета пошто има(ше) потенцијал да постане таков, ама веќе две сезони стагнира со напредокот. Во Англија би се посрал ко што тоа му се деси на Ди Марија...
 
A

apidrone

Гостин
Зидан го потврди истото што го кажа Роналдо, дека тимот не е спремен физички иако Атлетико имаше утакмица ЛШ у средата. Ама он нема да биде плукан дека ги навредувал играчите. Знаете ли зошто?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.505
Факт е дека Ди Марија е многу подобар и поквалитетен играч од Хамес и Иско и Реал Мадрид направија катастрофален потег што го исфрлија како партал еден од најдобрите и најкорисните играчи во тимот..го направија како да има 32 години а не 25...и вие тука брзо заборавате каков фантом беше Ди Марија во Реал Мадрид и како на секој натпревар играше нинџиски и се бореше до максимум..за сега да ги гледате Иско кој си мисли дека игра мал фудбал,и Хамес кој игра како ветеран а не 23-4 години....

Резил е трансфер политиката на клубот за таква финансиска моќ и такво реноме како Реал Мадрид..ова е резултат на лошите потези од страна на клубот од самиот менаџмент како и тоа што само мислат како да ги свртат парите и да го направат Реал Мадрид појак финансиски, а не да освојуваат титули...додуша што имам да објаснувам кога дебилите Перез и Управниот одбор во летото го доведоа Бенитез за тренер и очекуваа од него резултат..тоа најмалце можам да го наречам малоумен потег и несериозен од страна на Реал Мадрид[DOUBLEPOST=1456665129][/DOUBLEPOST]
Играч со техниката на Иско е потребен во секој тим во Шпанија. Проблемот со него е што не е сестран играч како Џамес, пас играта му е катастрофа, шутот/центаршутот еднаш фаќа седум пати не фаќа итн. Он е добар за да изигра една како стартер после 3-4 влагања од клупа, ама не е играч кого можеш да го сметаш како витален дел од тимот. Штета пошто има(ше) потенцијал да постане таков, ама веќе две сезони стагнира со напредокот. Во Англија би се посрал ко што тоа му се деси на Ди Марија...
Работата е тоа што голем дел од играчите немаат дефинирани позиции..да ги прашаш Иско,Крос и Модрич што играат и самите не знаат да ти кажат,Џејмс го форсираат крило а тој поспор е од дедо ми што е 76 години,Роналдо игра крило а ја нема таа агресивност и брзина како што имаше пред 2-3-4-5 години,се гледа дека се изгуби жарот и силата во неговото тело иако сеуште ја поседува класата...едноставно добро во тимот играат Марсело и Карвахал бидејќи си ја знаат задачата на теренот поради тоа што имаат дефинирана позиција..

Крос и Џејмсот играат на неприродни позиции за Модрич да си игра на неговата ама му треба подршка и не ја добива доволно од претходно споменатите + Иско..арно бековите ви се топој иначе ќе се случеше бродолом
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2009
Мислења
1.875
Поени од реакции
2.257
Ednostavno e, imase Real ekipa sto osvoi liga na sampioni i narednata godina gi rasprodade klucnite igraci samo za da se zeme pari od marketing. TImot nema dobar menadzment, se e finansii i reklami, taka da i nema sto da se ocekuva povekje. Mora novo rakovodstvo ili nekoj menadzer sto ke se zanimava so fudbal namesto Perez, tipot e otiden celosno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom