Фан Клуб: Реал Мадрид

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
5.921
Поени од реакции
11.372
Сериозно Касемиро сме го вратиле за 7.5 милиони?
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.039
Поени од реакции
481
Na pozajmica bese Kasemiro.Porto saka da go otkupi.Ima klauzula vo dogovorot za otkup
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.488
Поени од реакции
15.500
Малце и вие ја претерувате со Анџелоти..чоекот според мене и не беше дотолку виновен поради лошата сезона поради тоа што и самиот ростер на квалитетни играчи беше мал и немаше достојни замени за истите..сепак шпанското првенство е најсилно во светот и не се земаат така лесни бодови на гостински терен ако не играш со најдобрите играчи што ги имаш..чист пример е натпреварот против Кордоба на гости кога не играа Иско и Модрич и целиот тим изгледаше изгубено и без никаква идеа..

Анџелоти си е прав дипломат,на чоекот му го продадоа Ди Мариа лани кој беше one of a kind ,играч за сите позиции каде гинеше по теренот и играше буквално нинџа,му ги тупнаа Џејмсот и Крос каде одлично ги вклопи и имаа добра сезона но исто така со заминувањето на Алонсо остана без резерви и мораше да го игра Крос секој натпревар 90 минути каде на крајот на сезоната заморот беше очигледен кај него..

Јас најголем виновник во Реал Мадрид го гледам Перез и самата политика на клубот каде сите заедно гледаат да извлечат повеќе пари од секој можен играч,отколку тоа да биди корисен...затоа Мурињо беше чоекот за овај тим,но и со него не се разбраа и мораше да го избркаат бидејќи во Реал Мадрид неможат да трпат авторитет..

Кога би ги гледале фудбалерите индивидуално само Балето можи да се прогласи за виновен,но нема смисла по него да се плука бидејќи сепак фудбалот е тимска игра
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
19.973
Поени од реакции
41.235
мријaнa[DOUBLEPOST=1433272054][/DOUBLEPOST]И мрoсaнa
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.686
Поени од реакции
9.285
А од каде е сликава, изгледа како да им прави lap dance :LOL:
 
На врв Bottom