Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
18 мај 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.912
На ова медиумиве англиски кога и да отвориш се пушта сам клип, па милион слики, па реклами.
За статија од два реда пола саат да скролаш. :motorce:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.472
Поени од реакции
2.511
Верати да дојде, тогаш друг муабет ќе правиме, а не да чекаме Иљара да носи резултати :D
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Кедира, Иљара, Силва аут
Верати, Касемиро ин
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.125
Иљара, Кедира и Бејл аут.
Верати и Касемиро ин.
- Навас -
- Дани/ло - Варан - Рамос - Марсело -
- Модриќ - Крос - Верати -
- Хамес - Бензема - Роналдо -
Клупа: Икер, Дани/ло, Пепе, Начо, Касемиро, Силва, Иско, Хесе, напаѓач.
И добро е.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.472
Поени од реакции
2.511
Голмани: Casillas, Keylor Navas y Pacheco.
Одбрана: Varane, Pepe, Coentrão, Marcelo, Arbeloa, Nacho y Diego Llorente.
Среден ред: Kroos, James, Lucas Silva, Isco, Illarra y Odegaard.
Напад: Cristiano Ronaldo, Chicharito, Jesé y Mayoral.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.153
Поени од реакции
9.349
Мислам дека Бејл оваа година нема да си иде и покрај шпекулациите дека Флорентино решил да го продаде. Мислам дека ќе го чуваат ко џокер до наредна година ако на Азар му скурчи во Челзи и посака да направи промена.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.968
Поени од реакции
3.568
Силва сеа дојде и одма аут го ставате. Шо згреши чоеко?
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.184
Поени од реакции
2.074
со Челзи натпреварот, со Монако кога играа во лигата и со Барселона натпреварот го гледав Верати и само едно ми се вртеше "Перез-Верати,Перез-Верати,Перез-Верати"
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.912
Во некои шпански медиуми се шпекулира дека и ние и Атлети би добиле забрана за трансфери во два трансфер периоди слично како Барса. :coffee:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.136
Поени од реакции
11.933
Both Real Madrid and Atlético de Madrid have been prohibited from signing new players for two transfer windows, according to Cadena SER and Cadena COPE Spanish radio stations.

FIFA has decided that it will hand out the same sanction that it has already given to Barcelona.

:popce:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.125
А и да најдат, ќе се блокира трансферот на Данило или не?
И да ни закачат бан, голем к*р. Таман ќе си остане Иљара :D
 
На врв Bottom