Фан Клуб: Реал Мадрид

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Forza Juve! Верувам во Карло, долго време помина во Италија и знае шо како треба.
Чекај сеа ? Forza Juve ! А веруваш во Карло ?

Напред ВМРО, заев у срце ?
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Мората нема некоја реченица у договоро да не смее да игра со Реал? XD
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Мората ни го плеска 84та :angel:
Абе, и јас овие ги посакував, мислам дека неможат со нас да се носат. Милина, ајмо !
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Па, објективно гледано, подобро не можеше за Реал. Само да ни се здрави и живи играчите и да немаме повреди. Може овој тим многу.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
hahaahahahahahahah ajdeeeeeeeeeeee :D ;D :D

FORZA JUVE!!!!!!! ANDIAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
1-0 на првата па идиме јако
Финале Барса-Јуве, другото се е видено.
Ќе ги поминеме ѕвездиве на Реал. Само Лихт да не игра, другото сме премногу јаки за Реал.
Вака фановите на Реал не си дозволуваат да зборуваат... овај Модриќ многу надеж им даде на сите :D
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Мотивиран Роналдо и разигран Џејмс со одличната игра на Варан и останатата компанија од одбраната и се ќе биде во ред. :kafence:
 
F

Fl. Perez

Гостин
Лани коа игравме со Јуве во групната фаза и не беше така убедлив резултатот против нив а и не ни беше баш така лесно во двата меча. Јуве е добар тим и ако тепаме тоа ќе биде со минимална предност од 1 разлика преку сила 2 разлика.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Не би ми сметало нешто вакво за во ЛШ

---------Касиљас------------
----Пепе--Рамос--Варан--
Дани------------------Марсело-
-----Хамес--Крос---Иско------
--------Бенз/Чич---Роналдо----

Со Бејл како супер замена да ги растрча малце, иако знам дека ќе ја стартува секоја утакмица понатаму. Една победа против Атлетико во последните 8 средби, по некоја случајност 4-4-2 со Иско и Хамес, не Бејл, кажува многу.

Е сега во ЛаЛига ќе биде заебано. Ич нема да ми се свиѓа фактот ако како лани се откаже Анчелоти, а ако продолжи со непостоечки ротации може да заебе се до крај. Клучно е да им даде минути на Хесе, Чичарито и еден од Иљара/Силва/Кедира, ни треба острина кај овие играчи со оглед на фреквенцијата на повреди кои се случуваат сезонава.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Вака фановите на Реал не си дозволуваат да зборуваат... овај Модриќ многу надеж им даде на сите :D
мајтап бе друже мајтап, па ти :D Со или без Модрич, се знај кој е фаворит. Јас и со до тука сум задоволен, се друго е бонус. Само на пенали да не испадниме, то не ќе можам да го издржам
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Ако играме 4-4-2 без Бејл уште во Торино ќе си обезбедиме финале. :misticen:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom