Фан Клуб: Реал Мадрид

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
10.727
Седи бе каков дортмунд кај играле тие фудбал во 2015 од тоа играње ене ги беа во зона за испаѓање во германија ..
Па не се репер де нормално јас ги зедов како пример бидејќи сите тимови кој сакаат да играат фудбал повеќе ни одговараат. Фала богу вие не сте дортмунд, лацио, Олимпиакос итн ама и ние не сме Гранада да го ебам :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.035
Поени од реакции
52.219
Не бе баш се полесни од другиве две екипи ... , мада и баерн се наши пациенти , овие провинцијалциве за во финале ги сакам инаку моја желба е јувентус едноставно ни лежи таков фудбал , со монако една шанса не направија и поминаа со гол од пенал ..
Види:

1. Не се слагам дека ни лежи таков фудбал, мислам дека на Реал by Босот не му лежи баш таков дефанзивен противник.
2. Aли од другата страна на паричката боље они него браќата пепови. Против Јуве и да отпаднеме ќе отпаднеме со 1-0, 2-1, или нерешено со гол на гости. Баерн и Барса може да не напунат па да пукне брука. :icon_lol:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.111
Поени од реакции
4.784
Па не се репер де нормално јас ги зедов како пример бидејќи сите тимови кој сакаат да играат фудбал повеќе ни одговараат. Фала богу вие не сте дортмунд, лацио, Олимпиакос итн ама и ние не сме Гранада да го ебам :D
Да ама не сте ни Баерн/Барса , до душа кажав овие првиве и тие одговараат лани ни беа пациенти ги испердашивме лесно зошто не и годинава , другиве во финале со здрав Модрич :D
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.595
Поени од реакции
14.766
Што ви е... Јуве моментално се понезгоден противник за нас од двете ФКБ. Тешко играме против екипи кои знаат да се бранат, плус без Модриќ тешко да ги отвориме ко паштета. Имаат незгодни играчи кои можат да дадат гол од било која ситуација а не како Атлетико само со глава.

ФКБ и ФКБ играат офанзивно ќе имаат повеќе посед од нас, тука може некоја контра да им извадиме да незнаат кај им е главата :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
10.727
Да ама не сте ни Баерн/Барса , до душа кажав овие првиве и тие одговараат лани ни беа пациенти ги испердашивме лесно зошто не и годинава , другиве во финале со здрав Модрич :D
Епа значи се разбравме :)

Како и да е честито полуфинале ( додека пишев сега самите прсти ми пишаа финале изгледа има некој показател, само дај боже да сме ние др во тоа истот хаха ) :D
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
1.561
Абе да контри ќе праиме ама дали одбраната ќе биде ко лани
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.595
Поени од реакции
14.766
Добро е што во полуфиналево не влегуваме како фаворити и сите ќе сакаат со нас да се паднат а така сме најопасни кога сме аутсајдери :kruna:
 
Член од
20 август 2014
Мислења
35
Поени од реакции
16
Види:

1. Не се слагам дека ни лежи таков фудбал, мислам дека на Реал by Босот не му лежи баш таков дефанзивен противник.
2. Aли од другата страна на паричката боље они него браќата пепови. Против Јуве и да отпаднеме ќе отпаднеме со 1-0, 2-1, или нерешено со гол на гости. Баерн и Барса може да не напунат па да пукне брука. :icon_lol:
Kako toa da ne napolnat pred mesec dena igravme so barca I samo sto imaa sreca pobedija inako real bese za klasa podobar
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.111
Поени од реакции
4.784
Kako toa da ne napolnat pred mesec dena igravme so barca I samo sto imaa sreca pobedija inako real bese za klasa podobar
Тогаш игравме со Иско -Хамес - Модрич на средина сега без Модрич не ми е сватливо и мене што бараме против нив.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
742
Поени од реакции
321

Ме мрзи да барам постови каде што кажав дека Чича е роден за вакви тимови ко терористиве...
iHalaMadrid!
Дајте Јуве
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Само Баерн да не се паднат. Имам некое лошо чувство дека ако се паднеме со нив ќе се одмаздат за лани, башка и без Модрич ќе сме.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.912
Еј, ја не ги сакам Јуве за следни, мислам дека со Барса и Баерн колку и да се подобри на хартија повеќе би имале шанси.

На двомечов видовме дека против екипи кои се добри дефанзивно имаме проблеми да пробиеме, а Јуве мислам дека се подобро спремни од Атлетико и дааааалеку поискусни.

Плус иам чуство дека сезонава ќе догураат до финале, најмногу ради тоа што не ја играат глупата 3-5-2 на тој шутракот Котле.
Не заебавај бе појака одбрана од Атлетико. :D
Атлетико за овие се доктори за одбрана, пред све кондиционо можат да издржат било каков ритам и што е најважно го имаат Симеоне, кој е 20 пати подобар тренер од Алегри.
Тие едвај со отепаниот Монако се протнаа со никаква игра па нас ќе ни парирале.
Реално Јувентус за било која останата екипа е поклон. Ако се паднеме со нив ќе биде лаганица и далеку полесно од овој двомеч, а со 2XФКБ 49:51 за нив поради тоа што немаме асална замена за Модрич.
 
На врв Bottom