Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 март 2010
Мислења
47
Поени од реакции
1
Utre gledajte Real Madrid koj e ova godina R.Madrid e Shapion vo Shpania :drk:izjavi C.Ronaldo :wink:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Леле составов ме плаши средината
Иначе би сакал Бензема и Гути да ги видам во прв состав месо Гранеро и Ласс
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Лошо, многу лошо... сега и да се врати за со Барса прва утакмица после повреда ќе му биде... не знам... тоа ме плаши највеќе за Ел Класико. :nesum:
Мене на пример ме плаши можноста Кака да игра уопште на Класико. Се надевам ќе се повреди трајно.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
abe ja rasturame farsa slednata nedela plus na bernabeu kolku sto znam nemame izgubeno cela sezona:zlo:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
so se digate site vo oblaci pred el klasiko barsa se jaki pa ocekuvam iznenaduvanje ako ne tepame ojde sezonata
 
Член од
9 март 2010
Мислења
47
Поени од реакции
1
Тренерот на Реал мадрид, Мануел Пелегрини е сигурен дека престојниот судир со Барселона следната сабота нема да донесе трофеј.
„На „Бернабеу“ нема да се одлучи тутлата.“ - одлучен е чилеанскиот стручњак на прес-конференцијата пред утрешниот натпревар со Расинг Сантандер. Вчера тернерот на Барселона Пеп Гвардиола изјави идентична изјава, велеијќи дека дуелот со Реал Мадрид е меч кој најмалку го интересира во овој момент.

„По Реал Мадрид-Барселона остануваат уште 7 натпревари, сите се тешки за 2-та тима. Ете затоа Ел Класико нема да биде одлучувачко. Сега најважно е да го совладаме Расинг, против кого ќе се бориме од првата минута. Точно е дека имавме проблеми во последниот период, но ќе продолжиме со напади од самиот старт.“ - рече тренерот на Реал мадрид.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Колку е точно дека Пике и Ибрахимовиќ нема да играат на Класико? Извор:зачленет сум на фанн клуб Реал Мадрид на Фејсбук па официјален немам.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Реал нема одиграно нерешено дома, камо ли пораз!
15-0-0 е дома!
е добро де... не реков дека не е така, ама за се има прв пат :wink:
со Барселона ако не кикснете дома, не знам со кој. Се е можно на овој натпревар...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ел Класико никоаш не се знае што и како ќе излезе. 15-0-0 на домашен терен немора ништо да значи, и двете екипи се многу квалитетни, е сега кој ќе има поголема желба да победи и кој ќе биде помотивиран, ќе видиме.

Иначе, среќен празник нека ни е на сите Христијани, ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.825
Интересно ќе биде вечер, Каналес против својот иден тим, баш ме интересира како ќе одигра. :)

Higuaín: el más efectivo de la historia del Madrid

Игуаин е најефективниот напаѓач во историјата на Реал Мадрид, постигнувајќи гол на секои 69 минути. Зад него е Мануел Алдај, кој во сезоната 1941-1942 постигнувал гол на секои 74 минути.

За многу години нека ни е празникот на сите христијани, Христос Воскресе.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мене на пример ме плаши можноста Кака да игра уопште на Класико. Се надевам ќе се повреди трајно.
Во ред можеби и не си ја приметил разликата со и без него....:jaj:

Христос Воскресе, за многу години нека ни е! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom