Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.145
Поени од реакции
988
Тоа е Моу, секогаш се обидува да врши притисок... Таков му е стилот... Но, ќе видеме што ќе изјави на крајот на сезоната, бидејки нама да биде успешна за него ;)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.881
Поени од реакции
57.561
Тоа е Моу, секогаш се обидува да врши притисок... Таков му е стилот... Но, ќе видеме што ќе изјави на крајот на сезоната, бидејки нама да биде успешна за него ;)
Дури и да не биде... мислиш дека ќе ви се поклони!?... NOT! :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Него кога играат Ди Мариа и Игуаин за Аргентина, сакам да го следам мечот, да видам како ке се однесува Ди Мариа во Аргентина а и Игуаин да видиме дали поднаучил нешто од минатиот меч.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Тоа е Моу, секогаш се обидува да врши притисок... Таков му е стилот... Но, ќе видеме што ќе изјави на крајот на сезоната, бидејки нама да биде успешна за него ;)
Си виде на газо ти.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.939
Значи мрзам коа играат репрезентации сред сезона. Само што почнаа одма се руши ритамот.
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Колкав е син му на Мурињо? Ја врска немав дека има син :nesvest:
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Пабло Сарабиа се сели во Спортинг Брага во зимскиот трансфер период?Добрите релации помеѓу Реал и Португалските клубови продолжуваат откако Реал одлучи младите надежи да ги праќа на калење во Португалската лига.Според пишувањата на АС , Спортинг Брага се договориле со Реал за младата ѕвезда на Кастиља , Пабло Сарабиа да им се приклучи во зимскиот трансфер периот.Се верува дека Спортинг ке плати 3 милионио евра но во договорот ке има клаузула во која во наредните 2 години Реал ке може за иста сума да го откупи неговиот договот.

Извор:РеалМадрид-МК
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Пабло Сарабиа се сели во Спортинг Брага во зимскиот трансфер период?Добрите релации помеѓу Реал и Португалските клубови продолжуваат откако Реал одлучи младите надежи да ги праќа на калење во Португалската лига.Според пишувањата на АС , Спортинг Брага се договориле со Реал за младата ѕвезда на Кастиља , Пабло Сарабиа да им се приклучи во зимскиот трансфер периот.Се верува дека Спортинг ке плати 3 милионио евра но во договорот ке има клаузула во која во наредните 2 години Реал ке може за иста сума да го откупи неговиот договот.

Извор:РеалМадрид-МК
Добра работа...:)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ако играчов не го вратат во наредните 2 години ке биде најголем срам за Перез и остала управа. Другиве надежи ги продадоа, дали има бај-бек опција незнам, али овој ако си отиде ке се разочарам крајно.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.893
Пабло Сарабиа се сели во Спортинг Брага во зимскиот трансфер период?Добрите релации помеѓу Реал и Португалските клубови продолжуваат откако Реал одлучи младите надежи да ги праќа на калење во Португалската лига.Според пишувањата на АС , Спортинг Брага се договориле со Реал за младата ѕвезда на Кастиља , Пабло Сарабиа да им се приклучи во зимскиот трансфер периот.Се верува дека Спортинг ке плати 3 милионио евра но во договорот ке има клаузула во која во наредните 2 години Реал ке може за иста сума да го откупи неговиот договот.

Извор:РеалМадрид-МК

За 2 години очекувам да се врати,детево е голем талент.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Momentalno imame 6 povredeni igraci??? Ronaldo, Gago, Marcelo, Pepe, Garay i Albiol???
Aj neka mi kaze nekoj dali se samo ovie posto poslednite 2 nedeli ne bev bas vo tek so forumov...fala.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.125
Поени од реакции
12.922
Momentalno imame 6 povredeni igraci??? Ronaldo, Gago, Marcelo, Pepe, Garay i Albiol???
Aj neka mi kaze nekoj dali se samo ovie posto poslednite 2 nedeli ne bev bas vo tek so forumov...fala.
И Кака. За Марсело не е ништо страшно, Пепе веќе тренира со останатите. За Гаго не знам до кај е заздравувањето, а Гарај и Албиол кај и да е би требало да се вратат.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Новости од Реал.....


Реал размислува да го доведе Маикон на зима

Бразилецот Маикон беше многу блиску до преселба во Реал Мадрид , но разликата од 5 милиони евра го откажа трансферот.
Поради многу повредени играчи во одбраната , Перез,Валдано и Мурињо размислуваат да доведат уште еден играч во одбраната.По повредите на три стопери , Пепе,Албиол и Гарај , Рамос беше присилен да игра позицијата стопер а Арбелоа како десен бек.Мурињо ке се обиде на зима да го доведе Маикон од Интер овој пат за 25 милиони евра , понуда која Интер ова лето ја одби.Доколку не успеат највероватно ке побарат нов лев бек бидејки моментално само Марсело го имат на таа позиција , со исклучок на Арбелоа кој треба да биде замена и за десната страна.

Извор:РеалМадрид-МК

-----------------------------------------------------------------

Каналес:Ке успеам во Реал


Младиот и талентиран играч на Реал Мадрид даде изјава за медиумите во Шпанија за која тврди дека доколку во првата сезона не ги докаже очекувањата за него нема да се предаде и да го напушти клубот.Серхио Каналес ја започна фантастично својата кариера во Реал Мадрид.Еден од најмладите во клубот играше сјајно на позицијата офанзивен плејмејкер.Затоа тој е уверен дека ке успее во Реал Мадрид па клубот не би го напуштил дури и тоа да го побарат од него.

Каналес:"Овде штотуку дојдов и немам намера да се откажам.Уверен сум дека ке успеам во овој тим.Рафаел Ван Дер Варт е класа играч и многу добaр човек.Жал ми е што мораше да не напушти но околностите беа такви.И сега имаме доста квалитетен среден ред, и јас ке се борам за моето место во стартниот тим."

Извор:РеалМадрид-МК

-----------------------------------------------------------------------

Mурињо:Понекогаш играчите треба ги нервираш


Жозе Мурињо откри еден од начините како да се мотивираат играчите за време на тренинзите и натпреварите.Кога Мурињо во неколку наврати го подигна гласот на Бензема и му изнакажа некои работи закои Бензема сигурно не сакаше да ги слуша , сите беа по малку зачудени , но овој потег на Португалецот барем засега се исплати бидејки го разбуди Бензема на мечот против Херкулес постигна два гола.Сепак на мечот против Мајорка , Бензема не покажа игра како претходно против Херкулес.

Мурињо: "Понекогаш играчите треба се мотивираат на начин кој ги нервира.Тоа е еден од начините за да се докажат на терените и овој начин првпат го применив кога работев во Челзи.
Барселона има многу јак состав и секогаш ме прашувате што мислам за нив.Во сезоната не играме 38 пати против Барселона , играме против други 18 екипи и сите мечеви се тешки , па не мислам само на Барселона."

Извор:РеалМадрид-МК

-----------------------------------------------------------------------

Марсело подготвен за Осасуна , Бензема за БИХ?


По повредата здобиена на тренингот , Марсело се очекува да биде спремен за мечот со Осасуна на домашен терен.
Карим Бензема сепак го пропушти мечот на Франција против Белорусија но се очекува 22-годишниот напаѓач да биде спремен за мечот против Босна и Херцеговина во Сараево.Иако беше спремен за вчерашниот дуел сепак во договор помеѓу лекарите на Реал и Француската Репрезентација , селекторот Лорен Блан се одлучи да не ризикува со Бензема на мечот против Белорусија.

Извор:РеалМадрид-МК

-------------------------------------------------------------

Ван Дер Варт:Минатото лето останав во Реал поради сопругата


Летното засилување на Тотенхем , Рафаел Ван Дер Варт откри на медиумите дека минатото лето останал во Реал само заради тоа што неговата сопруга имала рак на дојката.

"Му благодарам на бога , мојата жена сега е добро.Боледување од многу сериозна болест и мораше да мирува и да не се преоптеретува.Минатата сезона од клубот сакаа да ме продадат но јас не сакав да одам за да не ја вознемирувам женами со преселби и сл.Сега е добро , и единствена работа што се случи е тоа што Реал сакаше и оваа лето да ме продаде и покрај мојата желба да останам.Тотенхем е голем клуб кој има светла иднина и ми ги пружи сите услови кои ми требаат.Понудата на Баерн не беше конкретна но на самиот крај и Атлетико Мадрид ме посакуваше но поради почитта кон клубот и навивачите не ја прифатив нивната понуда".

Извор:РеалМадрид-МК
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Мислам дека повеќето ке бидат спремни за нареден натпревар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom