Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Честитки за првиот освоен пехар годинава, да ни се множат !
п.с. Секоја чест за противникот Баерн, интересен фудбал беше за гледање
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
За играта не знам не го гледав цел,но знам дека се направија многу ротации и се испробаа сите играчи.Сепак ја отворивме сезонава со пехар и уште еднаш да не заборавиме дека кај нас брани голманот бр 1 во светот.
 
Н

'Никола'

Гостин
Ајде честитки за првиот трофеј сезонава. Ајде па да се сретниме во ЛШ, посериозно да се пресметаме малку. Супер натпревар беше за гледање.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.125
Поени од реакции
12.922
За разлика од прво, во второ полувреме видовме еден подруг Реал. Многу позаангажирана игра на сите, не им дозволија на Баерн да се приближат до голот, одлично го покриваа секој дел од теренот, а Баерн не одигра ништо, освен ударите од далечина. Реал имаа две одлични шанси на гол, онаа на ВДВ и онаа на Роналдо, и уште неколку полушанси. Знаејќи дека ова беше пријателски натпревар, тимовите не вложија ни 50% од својата сила, ова беше солидна претстава на Реал, но треба уште мнооогу работа за да се стигне до посакуваното ниво.

Од засилувањата, Карваљо феноменален, Кедира солиден, Ди Мариа и Педро Леон се трудат, ако така продолжат на добар пат се да бидат едни од главните алки во Реал наредната сезона. Исто и пријатно ме изненади Марсело како го одигра натпреварот, а и Бензема кој беше многу поактивен од Игуаин. Рамос ме разочара, катастрофален натпревар според мене.
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
епа еве вака армин да се согласувам со тебе ..може и јас малку ја претерав..
манга: пак не се согласувам со тебе ..
за да игра така во Барса требаше да ја тепа на Меаца 3-1,,против милан изигра така
бидејки имаше мислам играч помалку..а и според мене со интер така играше затоа
што немаше прави плејмејкери кои можат да создадат простор со исклучок на снајдер и пандев..
ако со Реал игра дефанзивно гги гуши и роналди и вдв и каналес и гаго и леон,.не викам
дека понекогаш треба да се игра и дефанзивно на резултат но мислам дека моу сака да ја има топката
во ,,неговите нозе,, и да ја контролира играта кога веке може ..денешниот фудбал што го игра Челзи е негова школа./
а против барса ако моу игра дефанзивно т.н бункер дури и да победи Бернабеу ке му прави ,,пањолада,, а сите знаеме што значи тоа.. и јас како фан РЕАЛ МАДРИД нема да го подржувам ако игра таака ма макар и да освоиме 5 титули..

едит:ајде нека ни е честито првиот трофеј ,играта беше лоша но овие натпревари и не се некакво мерило, мене ако ме
прашувате беше договорено да се играат пенали па да победи посрекниот..
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Дечки со среќа прв трофеј сеа бернабеу трофејот да го освоиме,осминафинале да поминеме и се знае ла лига е наша...:eek:lee::zlo::pehar:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Кедира и Карваљо феноменални,Касиљас МАСТЕР,Роналдо -Трактор,Maшина(трча спринт во 90 минута)....другите онака:)
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
за засилувањата имам само добри зборови,, иако не сум задоволен од бенз ,игуаин и марсело.рамос ке се врато во фформа
бенз--влезе направи што направи но неговиот пристап на натпреварот ме нервира губи топки како мало дете па и не се труди многу да ги врати( но можеби е поради позицијата играше левоо крило)
игуаин ----играше се трудеше но понекој пат ми делува како повеке да не може ,тоа му е максимумот и како да не може треба да напредува уште малку колку и да ми е тешко Давид Вила е покомплетен од него..
марсело --што да кажам едноставно не ми се допага неговиот стил и тоа е неможе никој да ме убеди дека е добар на таа позицијаа:toe::toe:

едит:треба ова екипа уште да се воигрува далеку сме уште од Барса Јунајтед Челзи ...но има потенцијал ,најголем во последните 6-8 години .
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не знам што би правеле доколку Пипита е повреден,суспендиран итн.Со Бензе ништо,се надевам дека грешам и сакам да грешам и сите после нека ме пцујат ама он не е таа класа играч за во Реал.
Идејата за 3 напаѓач пред некое време и не е лоша.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.125
Поени од реакции
12.922
Кедира и Карваљо феноменални,Касиљас МАСТЕР,Роналдо -Трактор,Maшина(трча спринт во 90 минута)....другите онака:)
Роналдо само тоа, што трчаше ко луд, иначе реално ништо не одигра.
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
+1
бидете малку критични оние коои не изиграа на ниво треба да бидат критикувани:smir::smir:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Не вреди да се троши тастатурава за пријателски браатт,и да,кога се освојува не чини да се јаде,кога губиш дозволено:)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.165
Поени од реакции
4.111
^ Не вреди да се троши тастатурава за пријателски браатт,и да,кога се освојува не чини да се јаде,кога губиш дозволено:)
така е , али пошто глеам сите фалите по некого што сте у право потполно (за тие што ги фалефте ,Касиљас,роналдо итн,итн) малце да искритикувам барем ја шо мислам, Игуаин беше вака нај тапа овој натпревар според мене (утна 2 чисти) Чаби напраи некои грешки у одбрана што можеа лесно да не казнат а и слабо да имаше некој добар пас, Кедира некако мн комотно ми делуваше на моменти и Бензема некако мн соло ми игра ич не го пратеше Роналдо иначе сигурно ќе дадеше некој гол не делуваат поврзано али се надевам дека ќе ги среди мурињо за годинава

се на се добра утакмица у гости со Баер шо стално било тешко и се надевам дека нема да биде едниствен трофеј сезонава уште еден најмалце зиаме 100%
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
златко јас на пример ..не сакам,, трофеи кои се освоени со лоша игрра( колку може да се каже оти е лоша кога се освојува трофеи)
но ние сме Реал Мадрид не можемо да играме како Сантандер..јас сакам да гледам фудбал (кога веке можеме зошто да не)сакам да доминираме..
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
златко јас на пример ..не сакам,, трофеи кои се освоени со лоша игрра( колку може да се каже оти е лоша кога се освојува трофеи)
но ние сме Реал Мадрид не можемо да играме како Сантандер..јас сакам да гледам фудбал (кога веке можеме зошто да не)сакам да доминираме..
И на крајот титулите се бројат така? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom