Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.635
Поени од реакции
24.382
Aman be cela odbrana ke se povredi pred da pocne prvenstvoto.
Inace za San Iker nemam zborovi :zver: e
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Фали Лас у средина, и малце да живне нападот, одбраната добра засега, Касиљас ко да игра финале со Леверкузен :):)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.125
Поени од реакции
12.922
Не очекувајте од Мурињо да имаме голем посед на топка, тоа е тактиката на Мурињо, му остава на противникот простор за игра, создава 2-3 шанси за гол и победува. Игуаин имаше 2 чисти ситуации, и уште 2 полушанси на Роналдо, од тие бар една да се погодеше добро ќе беше.

И Баерн освен посед на топка не играше кој знае што, и тие има ми се чини две шанси стопроцентни за гол (без пеналот) и ние имавме, остајте го патетиката Чомбе што си јаде гомна у фан клуб Баерн. А и си кажав ја, не ми се битни овие пријателски многу, добро е што ја имам на ТВ, иначе немаше ни да трошам мегабајти за џабе, тек кога ќе почне сезоната тогаш ќе ја видиме вистинската сила, овие натпревари служат за испробување на тактики и подобро запознавање на играчите меѓусебе.

Иначе, многу го фалевме Каналес по двата супер одиграни натпревари, ама дојде натпревар против потежок противник и одма се губи, јебига, млад е, и притисокот си го прави своето.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Исто ко Интер да го глеам лани ебаве. Почните малце да играте. :)
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Боби[Мкд];3720188 напиша:
Исто ко Интер да го глеам лани ебаве. Почните малце да играте. :)
Камо среќа да завршиме ко Интер лани !!!
Инаку... одвај 2-3 недели тренираат со Мурињо, сеуште не ни списокот конечен, има време, сеуште е рано да даваме заклучоци за играта на Реал...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.974
Поени од реакции
34.913
Боби[Мкд];3720188 напиша:
Исто ко Интер да го глеам лани ебаве. Почните малце да играте. :)
Значи Реал им држи лекција на Баерн сред Минхен .... :tv:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.125
Поени од реакции
12.922
Лас десен бек, е ова не го очекував од Мурињо.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.974
Поени од реакции
34.913
Лас десен бек, е ова не го очекував од Мурињо.
И во Челзи го играше десен бек кога сите играчи таму им беа повредени ...
Не за џабе и на менаџерон му стаиле дека може да игра и ко десен бек. :tv:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.125
Поени од реакции
12.922
Карваљо супер деби-натпревар.
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
ови се дефанзивни тактики кој Моу ги испробува... но играта реално ни е ..шит....играме формација од 4-1-4-1 (со чаби како последен везњи) но топката не ја видовме.потоа нешто се преформира во класични 4-3-3 .Моу мора да работи на изнесувањето на топката од касилас преку албиол ,карвало па потоа првиот везњи ..сакам да кажам дека таа транзиција на топка мора да се движи многу побрзо ,,може тоа успева против хихон ама против Баерн со таа брзина неможеме да направиме три паса..

едит.: манга со сета почит но не се согласувам со тебе дека мурињо секогаш игра дефанзивно без посед на топка.. :smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.939
ови се дефанзивни тактики кој Моу ги испробува... но играта реално ни е ..шит....играме формација од 4-1-4-1 (со чаби како последен везњи) но топката не ја видовме.потоа нешто се преформира во класични 4-3-3 .Моу мора да работи на изнесувањето на топката од касилас преку албиол ,карвало па потоа првиот везњи ..сакам да кажам дека таа транзиција на топка мора да се движи многу побрзо ,,може тоа успева против хихон ама против Баерн со таа брзина неможеме да направиме три паса..

едит.: манга со сета почит но не се согласувам со тебе дека мурињо секогаш игра дефанзивно без посед на топка.. :smir:
Друже, двајца играчи играат прв пат во овој тим на овој натпревар, а други тројца трет пат.
И пак супер му парираме на Баерн кој што има екипа стара 3-4 години. Супер и шанси за гол имавме,
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.125
Поени од реакции
12.922
едит.: манга со сета почит но не се согласувам со тебе дека мурињо секогаш игра дефанзивно без посед на топка.. :smir:
Не секогаш, ама во големите натпревари скоро секогаш игра така. Така ја елиминираше Барса, така го победи Интер, така го победи и Милан вториот пат, и уште многу други натпревари..
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.876
Икер Касиљаааааааааааааааааааааааааааааааааааааас :zver:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom