Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2009
Мислења
500
Поени од реакции
41
aje cestito nova tema i neka ni se redat uste pobedi vo serija
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.084
Поени од реакции
2.871
Честито нова тема, супер вовед.

Честитки и за вчерашната победа. :smir:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Честито за победата и новата тема:wink:,која нова тема е оваа по ред??
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Минатава тема ја започнавме на 03-06-09 а ја завршивме вчера. Значи за скоро 10 месеци ја испишавме до 1000 страни:) Ако одиме во исто темпо оваа треба да заврши некаде пред нова година:)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
220
Aj neka e cestito novata tema,super voved od DjManga :)
Mnogu mi e maka vcera so ne ja gledav so Getafe, gi zgazile za 30 minuti svaka i cast me iznenadija koga go vidov rezultatot na poluvreme,neka prodolzat taka :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.036
Поени од реакции
1.566
Ајде честито нова тема!
Да ја прославите титулата во Шпанија тука :smir:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Обично превиткување, ништо посебно. Немаше право да реагира така, особено што он е крив за голот.
Не е обично превиткување кога изреагира така верувај дека не е, но како што гледам ти поготово многу си запнат по тоа младинците а на сликата убаво се гледа дел од превиткувањето па ако те прави повеќе среќен Парехо што дадил гол слободно уживај на таквиот гол
Пелегрини после натпреварот: "Casillas bruised his ankle. We hope it amounts to nothing and that he recovers as soon as popssible." - обично превиткување? :nenene::smir:... пак ќе кажам среќа што не се повреди
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Честито нова тема и од мене,нека се полни со победи и секако уште многу мислења како во претходната :helou::helou:ХАЛА МАДРИД !!!!!!!! :smir:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Малце каснам со честитањето на победата. Не го гледав цел натпревар, но според она што прочитав одлично одиграно.
Манга секоја чест. Одлично го сработи ова, не се ни сомневав.
Со среќа нека ни е новата тема и многу титули да прославиме овде.:Real:
Hala Madrid !
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.306
Не е обично превиткување кога изреагира така верувај дека не е, но како што гледам ти поготово многу си запнат по тоа младинците а на сликата убаво се гледа дел од превиткувањето па ако те прави повеќе среќен Парехо што дадил гол слободно уживај на таквиот гол
Пелегрини после натпреварот: "Casillas bruised his ankle. We hope it amounts to nothing and that he recovers as soon as popssible." - обично превиткување? :nenene::smir:... пак ќе кажам среќа што не се повреди
Аууу!!!:nesvest:[Ова не се гледа на снимка]. Прво мислев лоша реакција на Икер кога му се извинуваше Парехо но бил во право и среќа што не остана без нога ... ова ја оправдува реакцијата на Касиљас
.... ГОЛЕМА СРЕЌА Е ОВА :nesum:
Како што реков, обично превиткување. Ден-два и ќе му помине.

А не е работата дали ги сакам младинците или не, Икер направи грешка и сакаше да се извади. Сам беше крив за голот, не му беше крив Парехо. Фудбал е ова, не се игра балет. Чист старт, Парехо не се ни радуваше кога даде гол и поштено отиде да се извини. Го поштувам Икер многу повеќе од другите играчи, али вчера се однесуваше like a dick шо се вика.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Чист старт, Парехо не се ни радуваше кога даде гол и поштено отиде да се извини. Го поштувам Икер многу повеќе од другите играчи, али вчера се однесуваше like a dick шо се вика.
И јас го мислев истото се додека не ја видов сликата и ја оправдувам неговата реакција и покрај тоа што изгледаше многу не спортски
Како што реков, обично превиткување
Што требаше да биде за да не е обично - да му ја скршеа ногата или некоја посериозна повреда???
Во секој случај стартот беше лош
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.306
И јас го мислев истото се додека не ја видов сликата и ја оправдувам неговата реакција и покрај тоа што изгледаше многу не спортски

Што требаше да биде за да не е обично - да му ја скршеа ногата или некоја посериозна повреда???
Во секој случај стартот беше лош
Пак ќе кажам, фудбал е не балет. Парехо ја удри топката и го закачи Касиљас у спат. Сигурно не сакал намерно тоа да го направи, нормална ситуација во фудбал. Се дава рака и се извинува, не се однесуваш како да си господ, особено на наше дете.

Па да, под необично би било да му ја скршат ногата. А плачење за малце што ја превиткал ногата :nenene: Што требаше на Ремзи кога му ја скршија ногата, да го мава со патерици...А и што бараше Икер таму, веќе неколку натпревари праи финтици, конечно казна.

Али ајде било поминало, можеше и полошо да биде. Сепак ништо не го оправдува неговото однесување вчера.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.125
Може Касиљас е крив што влезе во таква ситуација, и нормално далеку е ова од намерен старт. Требаше да му пружи рака.
Но гледам праете муабет за превиткувањето на ногата. Иван неможеш да речеш дека неможеше да излезе ништо посериозно од вакво превиткување. Некогаш е доволно многу малку за да се повредиш, а некогаш ако имаш среќа и со груб старт ќе спасиш глава. Вчера Икер имаше среќа, недај боже зглобот да му отидеше, ќе беше како со Роналдо. Што е најважно добро заврши и имаше среќа, ни следат доста тешки утакмици. Него непотребно влегува во ризик Икер во последно време, незнам што му е.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Пак ќе кажам, фудбал е не балет. Парехо ја удри топката и го закачи Касиљас у спат. Сигурно не сакал намерно тоа да го направи, нормална ситуација во фудбал. Се дава рака и се извинува, не се однесуваш како да си господ, особено на наше дете.

Па да, под необично би било да му ја скршат ногата. А плачење за малце што ја превиткал ногата :nenene: Што требаше на Ремзи кога му ја скршија ногата, да го мава со патерици...А и што бараше Икер таму, веќе неколку натпревари праи финтици, конечно казна.

Али ајде било поминало, можеше и полошо да биде. Сепак ништо не го оправдува неговото однесување вчера.
На натпреварот дадоа 10тина пати повторување на случката и коментаторот кажа, па и убаво се гледа дека Парехо прво го закачи Касиљас па после топката. Значи прво направи фаул па после играше со топката. Тоа ти е чист фаул:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom