Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
:pos2::pos2::pos2: Смешно....(не се смеам за тексот,туку за тоа што ова е постирано во Реал Фан Клуб)

Иначе глеам навивачите на Осасуна го надредувале Роналдо(му викале да умре,кај му бил Гути..итн...).Баш ми е мака што не им шибна гол бе...јако ќе беше да се види како ќе го прослави голот

http://sportdenes.com/20100104296/fudbal/spanija/%E2%80%9Eumri-kristijano%E2%80%9C-dovikuvaa-navivacite-vo-pamplona.html
http://www.as.com/futbol/video/penitencia-cristiano-reyno-navarra/dasftb/20100104dasdasftb_9/Ves

^Ако не се постирани до сеа..ако се,здравје :)

Смеј се ти смеј се, (иако незнам шо е смешно насекаде кружат информации за негово доаѓање..) кој последен се смее најслатко се смее.. да не ве снајди истото ко со Роналдо па пак да се смејме. :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Абе никаков Пато никаков Руни, еве ако дојде Рибери на лето арно ако не добар е и вака тимот.
Еден дефанзивец да се набави нема да е лошо :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Они кој не беа во можност да го гледаат натпреварот со Осасуна пуштете сеа Алфа, почнува второ полувреме.
Уште се чудам тој коментаторот каков дебил е. Пратете го, срам е.

Едит: Без Лас и Рамос против Мајорка.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.560
Поени од реакции
14.328
Албиол ми се чини дека играше се до купот на конфедерации, после таму Пике заслужено си го зазема местото, иако и таму имаше случаеви кога Албиол и Пике го сочинуваа одбранбениот тандем. Знам само дека Пике и Пујол играа и против Македонија.



Оваа слика мислам дека е од полуфиналето.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Што напинаат овие од Барса,глеајте си таму тие вампирите ваши,недај боже Пујол на стари години во Реал(може за во Кастиља) а Пике и Албиол кој како ќе се докаже така и го зема Дел Боске во Шпанија.
Поназад некој спомна Рамос и Лас поради картони нема да играат или...
 
Член од
23 ноември 2009
Мислења
88
Поени од реакции
3
Абе никаков Пато никаков Руни, еве ако дојде Рибери на лето арно ако не добар е и вака тимот.
Еден дефанзивец да се набави нема да е лошо :)
Да да, имаш право напаѓачката линија е добра, треба одбраната уште некоја корекција и се ќе биде топ, а ако Перез има вишок за трошење ок би било и уште еден креативец, Фабрегас некако највише ми одговара...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.560
Поени од реакции
14.328
Поназад некој спомна Рамос и Лас поради картони нема да играат или...
Да, 5 жолти.

Роналдо прокоментира за извиците кои ги слушал во Памплона. (Умри Роналдо)

"Por un oído me entra y por otro me sale"

"Од едното уво влегува, од другото излегува"

:icon_lol:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
хахаха... гледам некој чиста правел малку тука по фан клубот :vozbud:
ама е досаден ден денеска ај да не изненадат со некој случаен трансфер, па да има за што зборуваме една недела,добар или лош...
подобро е кога има тензија :wink:
бај д веј ако се казнени рамос и лас кој ке игра деснои крило бе, а кој лево ако арбелоа иде десно?
офф мори мајко ајде да го земат маикон, до петок да решиме некој дилема :pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Иванович или Карваљо ајдее дедо Перезз молимтеее
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Moре како што запнале, Коларов, Иванович, Видич.... некој србин ќе дојдее во Мадрид :tv:
Дај нека погледне Дедо Перез два сантима подоле на карта:kesa:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Сите во напад: 4-2-1-3 против Мајорка ?

Изгледа дека против Мајорка пак ќе има нервози, ќе го гледаме Марсело лев бек. :nesvest:

А сака некој да се клади дека зимскиов преоден рок ништо нема да биде купено ? :)
Ајде бе јас ќе се кладам, во кутија Ишлери важи?:pos2::pos2::pos2::back:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.560
Поени од реакции
14.328
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom