Фан Клуб РК "Прилеп 2010"

Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
najverojatno 95% na 24 . 10 . 09 sabota ke ima gostuvajne vo sk na natprevarot
tinex prolet- ZLATEN DAB
1 AVTOBUS PODOCNA AKO IMA SIGURNO KE LUPNIME FLAER
NK MAJMUNI PRILEP ONE LOVE POZDRAV :tv:
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Смена во РК Златен Даб

"Екипата во подем која произлезе од распаднатиот тим со богата историја, Тут-Ком Бренд и моментално се натпреварува во суперлигата.Со досегашните настапи покажа дека постои жар и квалитет за најквалитетната лига, со цел да го закити тронот со своите бои, цел која е на добар пат и да биде остварена. По серијата порази на ракометарите на Златен Даб тренерот Томче Петрески поднесе неотповиклива оставка.Екипата до крајот на есенската полусезона ке ја води неговиот помошник Миле Нешкоски"- Штета :nesum:
Еден од најпрофесионалните тренери кои некогаш работеле во овај клуб.Самата оставка говори за неговата професионалност и одговорност.Додека другите чекаа да бидат сменети од управата...Како и да е топката продолжува да се тркала. Со Среќа на Миле Нешкоски и дај боже да ги мотивира играчите и да ја подобрат својата форма!
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
"Екипата во подем која произлезе од распаднатиот тим со богата историја, Тут-Ком Бренд и моментално се натпреварува во суперлигата.Со досегашните настапи покажа дека постои жар и квалитет за најквалитетната лига, со цел да го закити тронот со своите бои, цел која е на добар пат и да биде остварена. По серијата порази на ракометарите на Златен Даб тренерот Томче Петрески поднесе неотповиклива оставка.Екипата до крајот на есенската полусезона ке ја води неговиот помошник Миле Нешкоски"- Штета :nesum:
Еден од најпрофесионалните тренери кои некогаш работеле во овај клуб.Самата оставка говори за неговата професионалност и одговорност.Додека другите чекаа да бидат сменети од управата...Како и да е топката продолжува да се тркала. Со Среќа на Миле Нешкоски и дај боже да ги мотивира играчите и да ја подобрат својата форма!
ajde v sabota zlaten dab tineks prolet pa da se nadevame na dobro izdanie i pobeda:smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Ај едно прашање до фановите од Прилеп. Порано на мечевите на Тутунски Комбинат, се пееше една песна (а можеби беше и химна на клубот) од која не ми текнува текстот па ако го памти некој нека ја пише. Мене ми се врти само мелодијата, а во текстот имаше нешто сино-жолта бојааааа Тутунски шампиоооон, па едни викаа ТУТУНСКИ, други БРЕНД :toe: Така нешто идеше песната :):) Ај ако памти некој нека ја пише:smir:
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Ај едно прашање до фановите од Прилеп. Порано на мечевите на Тутунски Комбинат, се пееше една песна (а можеби беше и химна на клубот) од која не ми текнува текстот па ако го памти некој нека ја пише. Мене ми се врти само мелодијата, а во текстот имаше нешто сино-жолта бојааааа Тутунски шампиоооон, па едни викаа ТУТУНСКИ, други БРЕНД :toe: Така нешто идеше песната :):) Ај ако памти некој нека ја пише:smir:
so zolta so zolta boja odime na pobeda .....
baraj ja na youtube :toe:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Митик ај ако можиш пушти ми мене на пп или мсн како било сите навивачки песни шо ги имаш? Вечно благодарен сум :)
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
"Не можев да го поднесам притисокот од челните луѓе на клубот. Се бараа само резултати и се одеше дотаму да се навлегува во стручната работа, со сугестии дека ќе се победело ако тактиката или составот биле поинакви. Објективно, толкави ни се квалитетите и силите во моментов - револтирано коментира Петрески, кој забележува дека некој како да не сака да ги признае и цени неговата стручност, работа и заслуги за обновата на клубот"
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Ај едно прашање до фановите од Прилеп. Порано на мечевите на Тутунски Комбинат, се пееше една песна (а можеби беше и химна на клубот) од која не ми текнува текстот па ако го памти некој нека ја пише. Мене ми се врти само мелодијата, а во текстот имаше нешто сино-жолта бојааааа Тутунски шампиоооон, па едни викаа ТУТУНСКИ, други БРЕНД :toe: Така нешто идеше песната :):) Ај ако памти некој нека ја пише:smir:
Во тие години имаше јаки навивачки двобои во Кавадарци на завршниците на купо на Македонија.Јас памтам најјако беше на полуфиналето Тутунски-Вардар. Бевне во голем број, минимум пет автобуси настегани максимум, многу автомобили, а имаше и комити на спротивната страна.Имаше јака атмосфера, навивајне,ривалство нешто шо уште долго, долго време нема да се повтори!Ех шо времина беа!:smir:Ај ако бил некој и ако памти нека пиши!:)
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
прво засилување за клубот во полусезоната е реваз чантурија (металург)
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Во тие години имаше јаки навивачки двобои во Кавадарци на завршниците на купо на Македонија.Јас памтам најјако беше на полуфиналето Тутунски-Вардар. Бевне во голем број, минимум пет автобуси настегани максимум, многу автомобили, а имаше и комити на спротивната страна.Имаше јака атмосфера, навивајне,ривалство нешто шо уште долго, долго време нема да се повтори!Ех шо времина беа!:smir:Ај ако бил некој и ако памти нека пиши!:)
so da kazam ni zedoja zname pa i nie mu zedofme :vozbud:
poozz do deckoto so frli so gevrek:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
abe na temava se iznachitaF i sea ne mi e jasno Zlaten Dab igraat vo Univerzalna ili vo sala Makedonija???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom