Фан Клуб РК "Прилеп 2010"

Z

ziko bt

Гостин
abe Zlaten Dab e istiot klub od Tutunski a na Tutunski navivaci mu bea majmuni

so naprajvte so kumanovcanite rakometo
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
Tepavme 6 razlika,ili vo prevod vleguvame vo super liga!!Pa dogodina se gledame vo bitola:)
 
Z

ziko bt

Гостин
cestito pobeda i 1liga da se nadevame dogodina ke gledame mn jaki pelister i zlaten dab ko porano:smir:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
daj boze druze,od tvoja usta vo bozji ushi...uste i jaki vardar i metalurg i da zalici ligava!Ke imame korist i nie i reprezentacijata!
 

Bops

Челзијаш
Член од
29 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Златен Даб - Куманово 24:18 (16:9).... Се враќаме таму каде што и припаѓаме!!! Останува уште само последното коло кое што треба да е само формалност против Свети Николе... Најмалку 15 разлика во наша корист... :P
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Златен даб се враќа во Суперлигата

ПРИЛЕП. - По едногодишна пауза, Прилеп повторно ќе има свој претставник во машката ракометна Суперлига. Екипата на Златен Даб (екс-Тутунски комбинат) го обезбеди првото место во Првата лига на две кола до крајот со победата над директниот конкурент Куманово од 26:20.
- Со помош на публиката, која успеавме да ја вратиме и, се надевам, ќе ја имаме во уште поголем број следната сезона, остваривме сигурна победа. Ова беше психички тежок меч во кој одигравме добро, особено во првото полувреме, кога стекнавме високо водство. Останува по 14 дена, на мечот со тимот од Свети Николе, да го прославиме враќањето во Суперлигата пред своја публика - изјави тренерот на Златен Даб, Томе Петрески, дополнувајќи дека поради нарушена дисциплина и уцени Александар Бозароски е суспендиран и отстранет од клубот.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Златен даб се враќа во Суперлигата

ПРИЛЕП. - По едногодишна пауза, Прилеп повторно ќе има свој претставник во машката ракометна Суперлига. Екипата на Златен Даб (екс-Тутунски комбинат) го обезбеди првото место во Првата лига на две кола до крајот со победата над директниот конкурент Куманово од 26:20.
- Со помош на публиката, која успеавме да ја вратиме и, се надевам, ќе ја имаме во уште поголем број следната сезона, остваривме сигурна победа. Ова беше психички тежок меч во кој одигравме добро, особено во првото полувреме, кога стекнавме високо водство. Останува по 14 дена, на мечот со тимот од Свети Николе, да го прославиме враќањето во Суперлигата пред своја публика - изјави тренерот на Златен Даб, Томе Петрески, дополнувајќи дека поради нарушена дисциплина и уцени Александар Бозароски е суспендиран и отстранет од клубот.
CESTITKI CESTITKI!!!
konecno imame i rakometen klub vo super liga koj se nadevame deka ce bide konkurenten so ostanatite i ce izlezi vo evropa :vozbud:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
Samo eden klub,samo eden grad,samo Prilep samo Zlaten Dab!!:)
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Vo koja sala ce igra Zlaten Dab idnata sezona???Vo Makedonija ili Tutunski???Znaj da kazi nekoj?
 

Bops

Челзијаш
Член од
29 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Најверојатно во Универзална сала (онаа на Тутунски шо беше)
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
Поарно е вака...

САМО ЕДНО ПИВОООО.....
САМО ЕДЕН ГРАААД.....
САМО ПРИЛЕЕЕЕП....
САМО ЗЛАТЕН ДАААБ....

:smir:
hehehe...mozit zaso da ne!:)

Ke te pieme
Pa ke peeme
Napred Zlaten Dab
Napred Prilepe!!
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.224
Поени од реакции
6.697
Еј а кои играчи настапуваат??? Ги знам само Рубин Лашковски и овој Страшо на времето беше мн.добар
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
Pa skoro site igraci so lani igraa vo super liga..Znaci Lashko,Strasho,Bozaroski (posledno kolo ne igrashe) Mende Petkoski,Filip Angeleski..So ovaj sostav mislam deka bez problem ke obezbedi i opstanok vo Super Ligata...
 

Bops

Челзијаш
Член од
29 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
голмани: Митрески, Соколески, Стојаноски
крила: Петкоски, Чолаков, Петлески, Пирганоски, Илиоски, Чадамоски
бекови: Ангеловски, Цветкоски, Лукиќ, Стојаноски
пивоти: Лашкоски, Трајкоски

Bops напиша:
голмани: Митрески, Соколески, Стојаноски
крила: Петкоски, Чолаков, Петлески, Пирганоски, Илиоски, Чадамоски, Велески
бекови: Ангеловски, Цветкоски, Лукиќ, Стојаноски, Нешкоски
пивоти: Лашкоски, Трајкоски
тренер: Томе Петрески
нека не ми замерат оние кои намерно ги изоставив а кои веќе тренираат со нашиот клуб но сепак не се регистритани како членови на истиот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom