Фан Клуб РК "Прилеп 2010"

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Bops, 29 април 2009.

 1. Bops

  Bops Челзијаш

  Член од:
  29 април 2009
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Екипа во подем.... Произлезе од распаднатиот тим со богата историја, Тут-Ком Бренд и моментално се натпреварува во втората по квалитет лига. Со досегашните настапи покажа дека постои жар и квалитет за најјаката лига (што се покажа со победата над суперлигашот Пролет на гостински терен во куп натпревар), цел која е на добар пат и да биде остварена. За година-две можеби и ќе им парира на големите Вардар и Металург доколку биде задржан моменталниот генерален спонзор.
   
 2. Madrid

  Madrid Timeless

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  3.899
  Допаѓања:
  153
  Oд Прилеп се?
   
 3. Scofield

  Scofield

  Член од:
  20 август 2007
  Мислења:
  2.252
  Допаѓања:
  309
  Ами ТУТ-КОМ од Прилеп чедабеше.Ако не штеда Самарџиофци и ако има резултати САМО НАПРЕД,редно време е да се врати спортскиот дух во Прилеп,ако не со фудбало барем со ракометоф. :smir:
   
 4. Madrid

  Madrid Timeless

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  3.899
  Допаѓања:
  153
  Така и мислев, само реков некое село околу Прилеп да не застапуваат :icon_lol:

  Инаку баш ќе ми биде мило да стане конкурентен клубов, добри утакмици паѓаа порано со Тутунски.
   
 5. ziko bt

  ziko bt Гостин

  da se naprat mn konkurentni pelister i zlaten dab so vardar i metalurg bogami ke imame liga za respekt
   
 6. Madrid

  Madrid Timeless

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  3.899
  Допаѓања:
  153
  И В.В. Тиквеш :pipi:

  Враќање на Младост исто не би било лошо, ептен беа јаки порано, цел тим им беше составен од Руси и Украинци.
   
 7. Hellsing

  Hellsing

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  2.330
  Допаѓања:
  671
  Ајде само нека продолжи овој тренд низ цела Македонија да може да се направи една лига за респект.
  Тутунски на времето секогаш парираше на Пелистер и Вардар знаеа и до изненадување да дојдат.
  Се што треба е желба(верувам дека ја има кај сите ракометари) и стабилен спонзор за да може екипата да иде нагоре.
  Спортски поздрав,
   
 8. ziko bt

  ziko bt Гостин

  abe mladost ti bese dali ko sea so e mrk filijala na vardar toj tim bese samo da mu zamrsva na konkurentite na vardar a za to so imaja jak tim imaja
   
 9. Bops

  Bops Челзијаш

  Член од:
  29 април 2009
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Od godina zdravje pak pelagonisko derbi pred polni tribini! :D
   
 10. OdMitico

  OdMitico Rajko Mitic

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  1.245
  Допаѓања:
  158
  Vo sabota natprevar na sezonata za R.K Zlaten Dab...Se igra derbito Zlaten Dab- Kumanovo,i so pobeda prilepcani se plasiraat vo super ligata!!
  zatoa site vo 18.30 vo univerzalna sala da se dade podrska....
   
 11. Bops

  Bops Челзијаш

  Член од:
  29 април 2009
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Се согласувам со колегата.... Дојдете и дадете поддршка... Нема да биде неизвесно но сепак вреди да се дојде... Дерби на сезоната!
   
 12. OdMitico

  OdMitico Rajko Mitic

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  1.245
  Допаѓања:
  158
  Nikogash ne se slavi pred vreme,pa taka ni ovaj pat..Poubavo e koga ke dojde pobedata posle neizvesen natprevar!Ne za drugo,poslatko ke mi bide slavenickoto pivo posle toa!:)
   
 13. filipmakedonski

  filipmakedonski Македонец

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  31
  РК Златен Даб - има навивачка група ?
   
 14. Scofield

  Scofield

  Член од:
  20 август 2007
  Мислења:
  2.252
  Допаѓања:
  309
  Секој спорт во Прилеп е поддржан од Н.Г. МАЈМУНИ.Е па сигурно за Златен Даб нема да бидат Н.Г. Дабари :smir:
   
 15. filipmakedonski

  filipmakedonski Македонец

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  31
  Или навивачка група ПИВАРИ :pos2:
   

Сподели преку: