Фан Клуб: РК Макс Струмица

Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
Звучи неверојатно, но струмичани во периодот од 21. до 43. минута не постигнаа ниту еден единствен погодок, па предноста на тимот на Веселин Вујовиќ по серијата од неверојатни 20-0 се искачи од 11-6, до 31-6. Оваа црна серија ја прекина Куленовиќ, но тоа беше само краток момент на задоволство во македонскиот тим, бидејќи Загреб продолжи да доминира во остатокот од мечот, домаќините за момент имаа и 30 гола предност (41-11), за на крајот овој дуел да заврши со конечен резултат 42-13

СЕРИЈА 20-0? Ајајајајајај...

Очекував да бидат тешки дрва, ама до толку?
ППД Загреб е силен тим, пред некој ден го згази и Кил. Тоа што со РК Макс играле доста од клупата е уште полошо, тие се гладни за докажување. А што се однесува до кладилница, беа прешкртани високите коефициенти за нерешено и победа на РК Макс, веројатно од предострожност, бидејќи Вујовиќ најавил дека ќе игра Б екипа...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Овие вашите ако ја немаат наместено за кладилници јас ќе се прекрстам во Фарук..
Нема теорија бе да изгубиш 29 разлика,па ако сака и со 3 играчи да играш цело време,нека не заебаваат....:pos:
Срамота е ова,резил невиден...
Јас да сум како Мац си давам неотповиклива оставка од сите функции во ракометот,:D(на онај треба со указ од владата да му се забрани пристап до било какво ракометно игралиште) и ќе отворам една сендвичара во Струмица,по можност лесковачки роштиљ:vozbud:,таман и стајлингот само за тоа му е...:pipi:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
и денес нерешено, ама гледам на интернет немаше коефициенти на денешната утакмица, а не верувам дека во нашите кладилници има сеха...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
и денес нерешено, ама гледам на интернет немаше коефициенти на денешната утакмица, а не верувам дека во нашите кладилници има сеха...
Има во скоро сите,е сега не знам дали денешните ги дадоа,во СЛ во додаток немаше..
Ама во Бет Сити сигурно ја имаше утакмицата...
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
227
Поени од реакции
101
Ne mestat ako gi nema vo pinnacle i bet365 ;) nemoze nisto da se zeme vo betcity i dportlife vo sporedba so online kladilnici..
 
И

Игнориран член

Гостин
Се протурија од местење утакмици Славчо и Мац... :icon_mrgr:
Од овие неколку кола во СЕХА ги имат извадено сите пари што ги имат вложемо во клубот во последните 4 сезони.:свиркам:
Не за џабе Славчо најави 30% поголем буџет на клубот за оваа сезона.:coffee:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Се протурија од местење утакмици Славчо и Мац... :icon_mrgr:
Од овие неколку кола во СЕХА ги имат извадено сите пари што ги имат вложемо во клубот во последните 4 сезони.:свиркам:
Не за џабе Славчо најави 30% поголем буџет на клубот за оваа сезона.:coffee:
сакаш да кажеш и оваа со Борац беше наместена?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
ај не трески глупости .. бев ја на тренинг и Марјан јасно кажа дека за оваа утакмица да дадат 100% максимум за победа.. ама нели сега сите утакмици ке се наместени.. :tapp:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
ај не трески глупости .. бев ја на тренинг и Марјан јасно кажа дека за оваа утакмица да дадат 100% максимум за победа.. ама нели сега сите утакмици ке се наместени.. :tapp:
А шо сакаш да ти кажи?Ќе ја местиме,па да биди public bet утакмицата...:pos:
Ќе му го паднат коефицентотот така,или не дај боже,ќе ја блокират,шо прајме после?:pipi:Од каде пари?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
А шо сакаш да ти кажи?Ќе ја местиме,па да биди public bet утакмицата...:pos:
Ќе му го паднат коефицентотот така,или не дај боже,ќе ја блокират,шо прајме после?:pipi:Од каде пари?
Зборете шо сакате ама оваа утакмица не беше наместена ни најмалце.
за другите не коментирам :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
Звучи неверојатно, но струмичани во периодот од 21. до 43. минута не постигнаа ниту еден единствен погодок, па предноста на тимот на Веселин Вујовиќ по серијата од неверојатни 20-0 се искачи од 11-6, до 31-6. Оваа црна серија ја прекина Куленовиќ, но тоа беше само краток момент на задоволство во македонскиот тим, бидејќи Загреб продолжи да доминира во остатокот од мечот, домаќините за момент имаа и 30 гола предност (41-11), за на крајот овој дуел да заврши со конечен резултат 42-13

СЕРИЈА 20-0? Ајајајајајај...

Очекував да бидат тешки дрва, ама до толку?
има на време огревно дрво и од увоз .. :)

Meshkov Brest (Blr)42-18Borac (Bih)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom