Фан Клуб: РК Макс Струмица

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Значи утре ке имаме вистински ТЕСТ. Ке играме натпревар со старите играчи на Зоми Мак што беа со нас помладите можете да замислете колкав тест ке е ова занас, тешко ке биди али нема откажување.
Значи утре во 21:30 Спорска сала ПАРК.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Утре ке биде јакооо , ке гледаме да се покажаме добро да им парираме ама НОГО тешко ..
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
zosto klubot zomi mak-m ne se natprevaruva veke?mislam na starite bidejki lani igravme protiv niv a ovaa godina nemaat tim kakva e situacijata vo timot mislam na igrackiot kadar za starite inaku jas imam 17god i sum od Sveti Nikole i igram za Ovce Pole (starite)a moze li i nekoj detalj poveke za taa kadetska liga??
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
zosto klubot zomi mak-m ne se natprevaruva veke?mislam na starite bidejki lani igravme protiv niv a ovaa godina nemaat tim kakva e situacijata vo timot mislam na igrackiot kadar za starite inaku jas imam 17god i sum od Sveti Nikole i igram za Ovce Pole (starite)a moze li i nekoj detalj poveke za taa kadetska liga??
Старите не игра веке незнам зашто се растурија едноставно неможат да играт инаку јаки беа се движеа во горниот дел на табелата но тоа е. Незнам најточно кога започнува кадетската лига ама најверојатно оваа недела, ние ке учествуваме тама па се гледаме.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
zosto klubot zomi mak-m ne se natprevaruva veke?mislam na starite bidejki lani igravme protiv niv a ovaa godina nemaat tim kakva e situacijata vo timot mislam na igrackiot kadar za starite inaku jas imam 17god i sum od Sveti Nikole i igram za Ovce Pole (starite)a moze li i nekoj detalj poveke za taa kadetska liga??


се случи нешто и нема веќе екипа ... а кадетската лига ке започне другата сабота.. требаше оваа ама некои екипи се пријавиле покасно
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Во Четврток пак се игра со стариот тим, тест уште еден за нас да научиме нешто. Ке биде пак тешко, минатиот пат ништо не покажавме намавме ни фаул напраено а Ракомет без фаул каде? Никаде, како и да е грешките се поправат од ден на ден, па ке видиме во Четврток дали ке се подобриме! (=
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
во четврток ке биде последниот тест оти у сабота почнуваме , таа недела треба да стигнат дресовите и тренерките ....
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
aj so sreka a moze da mi kazete malku poveke za taa liga kakva kadetska ili juniorska??potoa koj ekipi ke nastapuvaat bidejki slusnav i od sv nikole ke ucestvuvale mladincite bidejki jas treniram i igram so starite mozebi ke se prefrlam kaj mladite zosto ne dobivam golema minutaza a i najmal sum kaj starite
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
aj so sreka a moze da mi kazete malku poveke za taa liga kakva kadetska ili juniorska??potoa koj ekipi ke nastapuvaat bidejki slusnav i od sv nikole ke ucestvuvale mladincite bidejki jas treniram i igram so starite mozebi ke se prefrlam kaj mladite zosto ne dobivam golema minutaza a i najmal sum kaj starite
Брат кадети сме ние, и така би требало да гласи лигата кадетска лига, таму се над 92 година децата, ти која си ако можеш да играш за кадетите играј ке се сретниме,инаку не се знае ништо се очекуваат 6 екипи, така да се викат дека оваа недела ке почнувала од Сабота или Понеделник па ке видиме само трпение спасение.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
Jas sum 91 ama ke vidam kako ke se dogovoram zosto od ovce pole ne mi davat ispisnica ama gajle me ne sam pod dogovor ne ke mozat nisto da mi napravat mnogu slaba minutaza imam i za toa inaku sega treniram kaj tatko mu na kire i filip lazarov ako ne bese toj ne ke bea oni tolku dobri igraci mislam u smisla na rakometot no vo sv nikole do ovaa god nemase uslovi sega se napravi sala taka da nekoj postari igraci se vratoa i sega imam slaba minutaza jas kako sto razbrav ligata ke pocne od februari a kadetska e pod 92?ili
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
катетската лига е од 91 на горе , би требало да има 6 екипи а мош и повеќе а лигата треба да почне во сабота
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кадетската, внимавај на правописот :smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Кадетската, внимавај на правописот :smir:
Ости го и тој не знае што пише :) хаха
Смешко ти си 91 мислам дека ке можеше да играш значи од 91 НАгоре е каДетската лига за нашите а зошто Фебруари не е точно од кај тој извор сега во Сабота или другата недела ке почне 6 екипи се очекуват.

Поздрав до Џену Грл. :)
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
утре цела екипа оде на металург - кил .... се надевам дека овој пат ке се вратаме задоволни одколку од саботата со барса
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
утре цела екипа оде на металург - кил .... се надевам дека овој пат ке се вратаме задоволни одколку од саботата со барса
Не мора ваква информација да пастираш, или пак ајде искажи се дека ке одаме сите на Металург - Кил, бидејки нели ракометот од гледане повеќе се уче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom