Фан Клуб: РК Макс Струмица

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Xfire, 27 октомври 2008.

 1. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  Значи од оваа година кадетите на Зоми Мак ке почнат со кадетската лига која сега ке започне, така да Зоми Мак-М за прв пат ке има кадетска лига и ке биде дел од нив, повеке дискусии тука.
  [​IMG]
  Играчите:

  Значи играчите:
  Голмани
  - Васе Атанасов
  - Борче Ристов
  - Славе Велковски
  - Мите Козаров

  Крила:
  - Павле Атанасов
  - Александар Горгиев
  - Бране Вртев
  - Столе Стојанов

  Бекови:
  - Борче Митев
  - Васе Шарламанов
  - Томе Наков

  Средина:
  - Александар Цонев
  - Дени Василев

  Пикери:
  - Столе Митев
  - Ристе Горгиев
  - Лазе Андоновски

  Тренер: Леонит Танчев

  [​IMG]
   
  На Дивајн Ароус † му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BoR4e

  BoR4e Manchester United

  Член од:
  28 февруари 2008
  Мислења:
  2.384
  Допаѓања:
  35
  така е од оваа сезона и рк зоми мак ке има претставник во катетската лига ,досега имаме изиграно 4 утакмици со штип и 2 со кавадарци .. и сите ги имаме изгубано ,ама играме со 89 90 а нии сме 92 ....
   
 3. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  Обични пријателски утакмици ги губиме, во лигата нема да биде исто.
   
 4. Stole*4

  Stole*4

  Член од:
  27 октомври 2008
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  so dusa cekam da po4neme veke i da go osetime toj sportski duh:vozbud:
   
 5. BoR4e

  BoR4e Manchester United

  Член од:
  28 февруари 2008
  Мислења:
  2.384
  Допаѓања:
  35


  така е капитене наш :vozbud::vozbud:
   
 6. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  Така е.
  Инаку за во лигата се очекуват 6 екипи, само точно незнам дата кога почине лигата но утре или задутре ке соопштам.
   
 7. Грејвдигер

  Грејвдигер Гостин

  нели е Славе ВЕЛКОВ, без ски... а?

  и BoR4e ти кој си тај голмано или беко?
   
 8. BoR4e

  BoR4e Manchester United

  Член од:
  28 февруари 2008
  Мислења:
  2.384
  Допаѓања:
  35


  Славе Велковски е ....
  јас сам беко
   
 9. Stole*4

  Stole*4

  Член од:
  27 октомври 2008
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1

  nas boris e 1 i ednistven vo nego ima nogu potencijal samo neka prodolze taka.NAPRED BORIS!!!:zver:
   
 10. Тимче

  Тимче HULK!

  Член од:
  4 јули 2008
  Мислења:
  4.537
  Допаѓања:
  239
  тава ниското ли мите е шо уче у гим аа?:smir:
   
 11. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  Да, детето има талент, само градбада му е слаба т.н нема многу снага, но има време и за него ке блеска во некој моменти.:helou:
   
 12. BoR4e

  BoR4e Manchester United

  Член од:
  28 февруари 2008
  Мислења:
  2.384
  Допаѓања:
  35
  мора да го пофалам голманчето борче ... ного јако дете голем талент ... на утакмица има по 20 одбрани .. свака му част само така да продолже ...и ке го замене борко
   
 13. Madrid

  Madrid Timeless

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  3.899
  Допаѓања:
  153
  Борче ти да не си лев бек, така височко дете со јака десница?
   
 14. iLe

  iLe Prototype

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  1.390
  Допаѓања:
  15
  Јас мислам оти е левичар ако е тај шо мислам јас .:helou:
   
 15. Madrid

  Madrid Timeless

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  3.899
  Допаѓања:
  153
  Ее баце ја одма те разбрав кој си :vozbud: право да ти кажам добри зборови слушнав за тебе :)
   

Сподели преку: