Фан Клуб: Победа - Прилеп

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од sonne, 14 мај 2007.

 1. MAKEDONEC_PP

  MAKEDONEC_PP ПОБЕДАШ

  Член од:
  7 декември 2007
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  73
  Е па ти си во најдомајчинските кујчи бе, те знам:vozbud: од мал:pos2:!!!
  Извинете за :eek:ftopic: постовите!!!:kesa:

  Ај сега назад на ПОБЕДА!!!!
   
 2. ziko bt

  ziko bt Гостин

  rabotnicki-pobeda 2-0
   
 3. MAKEDONEC_PP

  MAKEDONEC_PP ПОБЕДАШ

  Член од:
  7 декември 2007
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  73
  Конечен резултат???

  Ама че биди јако со Вардар.....

  ДА СЕ БИДЕ ИЛИ НЕ


   
 4. OdMitico

  OdMitico Rajko Mitic

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  1.245
  Допаѓања:
  158
  Pa normalno,za da ne se bunat pederite od makedonski sport...Da se zavrsese vcera jas kujka klavav na X,posto igrata beshe,daj mi ja- na ti ja...:)Vaka sega i bodce so vardar ja spasuva pobeda!

  Pa bez ralika na Evropa ili ne,fudbal vo Prilep ke se igra,i pobeda ke opstojuva vo prvata liga kako i da e!
   
 5. olaf

  olaf

  Член од:
  9 април 2009
  Мислења:
  3.183
  Допаѓања:
  3.830
  aj to e to...neka se e... v g.z to davajgazite...nivniot sakan metalurg ke igra baraz...:vozbud:
  kako ke opstojuva, kako ne mi e jasno???:toe:
   
 6. superstarpizza

  superstarpizza Конфекционер

  Член од:
  20 септември 2008
  Мислења:
  6.017
  Допаѓања:
  1.362
  Абе Прилепчани од алкохол ја само ПИВО пијам (фудбалски пијал`к) а од салата само кременадли јадам така да ке ја уденеме некако!!!:pos2:


  ПС. Се извинувам со офтопикот ама морав да одговорам!!!:toe:
   
 7. OdMitico

  OdMitico Rajko Mitic

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  1.245
  Допаѓања:
  158
  Utre site na stadion!!
   
 8. MAKEDONEC_PP

  MAKEDONEC_PP ПОБЕДАШ

  Член од:
  7 декември 2007
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  73
  АЈДЕ СЕГА ДА ГИ ЕБЕМЕЕЕЕЕ....САМО НАПРЕД.....ПОБЕДАААААА ОЛЕ :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
   
 9. PeroAntic

  PeroAntic Pelister vo srce

  Член од:
  31 мај 2009
  Мислења:
  212
  Допаѓања:
  1
  Се спасивте.Ај честито опстанок.Ама да не ви одземат бодови?:smir:
   
 10. MAKEDONEC_PP

  MAKEDONEC_PP ПОБЕДАШ

  Член од:
  7 декември 2007
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  73
  Фала да ви се врати
   
 11. OdMitico

  OdMitico Rajko Mitic

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  1.245
  Допаѓања:
  158
  Barem da ne mislam i na opstanokot na Pobeda..Airlija za godinava...A i da ni odzemat bodovi ,ke ni odzemat -3,kolku da se zataska rabotata,i pak ke se izramnime bodovno so Metalurg:),no ke bideme vo podobra pozicija:)
   
 12. @@@@@@

  @@@@@@ MAKEDONEC

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  539
  Допаѓања:
  33
   
 13. olaf

  olaf

  Член од:
  9 април 2009
  Мислења:
  3.183
  Допаѓања:
  3.830
  абе ако хари е џек, сеа треба да речи, добро еве според статутот ффм ја казнува фк.победа со -3 бода и то е то...ем тој чист, ем статутот е задоволен, ем победа нема да игра бараж...единствено незадоволни ќе бидат давајгазите од Спорт, ама кој ги тит нив, секако се тие опозиција!!!
  ЧЕСТИТО ОПСТАНОК!!! НЕКА ПУКНАТ ДУШМАНИТЕ!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::smir::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
   
 14. MAKEDONEC_PP

  MAKEDONEC_PP ПОБЕДАШ

  Член од:
  7 декември 2007
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  73
  Еве состави од ПОБЕДА во минатото!!!
  Трибините секогаш преполни!!!

  Pobeda,1961: Blagoja Malinkov, Dragoslav Hadzivasilev, Kiril Aneski, Ilija Dimoski, Borche Angeleski, Trajche Boshkoski, Branko Petkoski, Kiril Atanasoski, Petar Karakashev, Goga Lashkoski, Metodija Krsteski

  [​IMG]  Pobeda-Crvena Zvezda (16.12.1962): Goga Lashkoski, N.Nikolic, Aleksandar Koneski, Zivko Neshkoski, Trajche Boshkoski, Kiril Aneski, Borche Angeleski, Simon Velkoski, Ivan Garbeski and Metodija Krsteski

  [​IMG]
  Pobeda-Lovken (23.06.1963): Kiril Aneski, Taki Vasilev, Ivan Garbeski, Aleksandar Koneski, Zivko Neshkoski, Borche Angeleski, Trajche Boskoski, Simon Velkoski, Slavcho Gicheski, Metodija Krsteski

  [​IMG]
  Pobeda,1966: Metodija Krsteski, Slavko Gicheski, Ilija Kovacheski, Lefter Kargov, Trajche Boshkoski, Borche Damjanoski, Nikola Radovic (coach), Borche Angeleski, Aleksandar Koneski, Simon Velkoski, Zivko Gjorgjieski and Boro Klashev

  [​IMG]

  Pobeda,1967: Voislav Treneski, Stojan Ninic, Tome Gjeorgjiev, Lefter Kargov, Zdravko Tochko, Metodija Krsteski, Tome Jakimoski, Zivko Gjorgjioski, Blagoja Jankuloski, Boro Klashev and Ilija Kovacheski

  [​IMG]

  Pobeda, 1969: Vasilie Shijakovic (coach), Blagoj Istatov, Kiril Mirchevski, Mile Nikoloski, Vancho Drvoshanov, Ivan Mechev, Aleksandar Koneski, Metodija Krsteski (assistent coach), Voislav Badrlica, Aleksandar Trajkov, Risto Gligorovski, Zivko Gjorgjioski, Jordan Mitrev

  [​IMG]  Pobeda-OFK Titograd(15.071973): Stojan Mitrev, Goce Maneski, Risto Gligoroski, Ivan Mechev, Kiril Zvezdoski, Zivko Gjorgjieski, Metodija Cvetkoski, Jove Magdeski, Goce Popev, Vancho Drvoshanov and Blagoja Istatov

  [​IMG]

  Pobeda,1975: Vancho Drvoshanov, Ljupcho Sazdoski, Ilija Georgiev, Blagoj Mitev, Ivan Mechev, Goce Maneski, Zivko Gjorgjioski, Jove Magdeski, Risto Gligoroski, Stevcho Angelov and Petar Trajkoski

  [​IMG]


  Pobeda,1976: Zivko Gjorgjioski, Metodija Cvetkoski, Tode Todoroski, Ivan Mechev, Blagoj Mitev, Lazo Iliev, Jove Magdeski, Goce Maneski, Risto Gligoroski, Petar Trajkoski and Vancho Drvoshanov

  [​IMG]


  Pobeda,1977: Ivan Mechev, Tode Todoroski, Laze Petreski, Vancho Drvosanov, Stevan Glusheski, Blagoj Mitev, Goce Maneski, Stojan Arsov, Risto Gligoroski, Jove Magdeski and Rubin Gjorgjioski

  [​IMG]

  Pobeda, 1981: Laze Petreski, Tode Todoroski, Jove Magdeski, Ilija Najdoski, Zlatko Koneski, Stevan Glusheski, Goce Maneski, Vencislav Susuleski, Risto Gligoroski, Vlatko Dimoski and Rubin Gjorgjioski

  [​IMG]

  Pobeda,1983: Naum Ljamcheski, Zlatko Koneski, Vasko Dimitrioski, Blagoja Kuleski, Slavkovski, Ljupcho Ljamchevski, Vencislav Susuleski, Goce Maneski, Mile Koneski, Risto Gligoroski and Vlado Dimovski

  [​IMG]

  Pobeda,1984: Kiril Mitreski, Naum Ljamcheski, Blagoja Kuleski, Ljupcho Velkoski, Mile Aleksoski, Ljupcho Dimoski, Vlado Dimoski, Vencislav Susuleski, Goce Maneski, Mile Koneski, Torteski

  [​IMG]

  Pobeda-Vardar (23.08.1992):Ljupcho Milevski, Blagoja Filiposki, Toni Naumoski, Darko Krsteski, Zoran Micevski, Marjan Stojkoski, Goce Markoski, Gjoko Ilieski, Nikola Joshevski, Jordan Ivanov, Mile Todoroski

  [​IMG]


  Pobeda-Vardar 95/96

  [​IMG]
  Pobeda-Perugia 99/00: Marjan Stojkoski, Goran Lazarevski, Rade Karanfilovski, Nebojsha Stojkovich, Nikolche Zdraveski, Goce Grujoski, Dejvi Glaveski, Zilson da Silva, Panche Ristevski, Dejan Dimitrievich, Igor Nikolaevski

  [​IMG]  Crvena Zvezda-Pobeda, Friendly match

  [​IMG]

  НЕКОИ НЕШТА СЕ МИНЛИВИ....ПОБЕДА Е ВЕЧНА!!!

  Pobeda in Europe  • Season 1997/1998 (UEFA Cup)
   • Odra-POBEDA 3:0, POBEDA-Odra 2:1
  • Season 1999/2000 (Intertoto Cup)
   • POBEDA-Ozeta 3:1, Ozeta-POBEDA 3:1 (3:4)
   • Perugia-POBEDA 1:0, POBEDA-Perugia 0:0
  • Season 2000/2001 (UEFA Cup)
   • Universitatea-POBEDA 1:1, POBEDA-Universitatea 1:0
   • POBEDA-Parma 0:2, Parma-POBEDA 4:0
  • Season 2001/2002 (Intertoto Cup)
   • Zagreb-POBEDA 1:2, POBEDA-Zagreb 1:1
   • POBEDA-Rizespor 2:1, Rizespor-POBEDA 0:2
   • Blsany-POBEDA 0:0, POBEDA-Blsany 0:1
  • Season 2002/2003 (UEFA Cup)
   • POBEDA-Midtjylland 2:0, Midtjylland-POBEDA 3:0
  • Season 2003/2004 (Intertoto Cup)
   • Spartak Trnava-POBEDA 1:5, POBEDA-Spartak Trnava 2:1
   • POBEDA-Pashing 1:1, Pashing-POBEDA 2:1
  • Season 2004/2005 (Champions League-Qualifications)
   • POBEDA-Pyunik 1:3, Pyunik-Pobeda 1:1
  • Season 2005/2006 (Intertoto Cup)
   • Smederevo-POBEDA 0:1, POBEDA-Smederevo 2:1
   • Hamburg-POBEDA 4:1, POBEDA-Hamburg 1:4
  • Season 2006/2007 (Intertoto Cup)
   • POBEDA-Farul 2:2, Farul-POBEDA 2:0
  • Season 2007/2008 (Champions League-Qualifications)
   • POBEDA-Levadia 0:1, Levadia-POBEDA 0:0
  СЕТО ОВА ПАК ЧЕ БИДИ!!!! ТРПЕНИЕ СПАСЕНИЕ!!!

  НАПРЕД ПОБЕДА!!!
   
 15. lazzy^

  lazzy^

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  1.989
  Допаѓања:
  575
  Нека ни честит опстанокот во првата лига, трошка розов момент во сивилото што ја зафати Победа овој период....

  Головите од вчерашниот натпревар

  *Нестороски 1-0
  *????????? 1-1


   

Сподели преку: