Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Чајани беше тој од шкупи шо му го разигруваме шо му ја даде за голо. Срамота е онаков играч да припари на терен ама јбг, парите шо ги дава си го пра своето. Добри Кофилоски и Стоименовски. И Дујовски ме бендиса иако играше крило нешто безврска. Амос потфрли. Тофилоски стандардно спаси неколку шанси. Од то шо очекував, не испадна толку лошо се на се.
 
Член од
7 август 2022
Мислења
89
Поени од реакции
61
Чајани беше тој од шкупи шо му го разигруваме шо му ја даде за голо. Срамота е онаков играч да припари на терен ама јбг, парите шо ги дава си го пра своето. Добри Кофилоски и Стоименовски. И Дујовски ме бендиса иако играше крило нешто безврска. Амос потфрли. Тофилоски стандардно спаси неколку шанси. Од то шо очекував, не испадна толку лошо се на се.
незнам зошто оцко и лука не играја има информација некој ?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
незнам зошто оцко и лука не играја има информација некој ?
Оцко беше на клупа, а Лука не знам, да не го ослободија за Прочка :D и Стомнаро го немаше ама се испокарале со Бецето, така да кизнај и дали ќе игра понатаму.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Hrabra borba vo odbrana steta so ne izdrzavme. Vaka da igrame nazad mislam mozime do bodoj posebno doma a napred pa posebna prikazna kolku sme sakati to cudo edno. Ne znam Luka kaj bese deneska sam Kudijan se borede kolku so mozi protiv 5 dusi. Isto top debi na maliov Kofiloski visok snazen stoper mozi da bidi nesto od nego. I Arizankoski ne bese los. A ovaj 20kava so mu pokloni gol trup ne znam koi bese.
chajani vo U19 reprezentacijata protiv deca izgledase nemoken, pa sega so pari kaj vas go piknale iako realno momentalno ne e igrac ni za prosecen vtoroligas. no taka momentalno vi funkcionira klubot.

leonid kofilovski navistina izgleda soliden iako do sega premalku go imam gledano (go imam i nesto fateno vo mladinski kategorii). mi se sviga i sto ne panici ni koga e so topka, a fizicki go ima toa sto e potrebno. samo da se vidi ponatamu kako bi se pokazal defanzivno na pogolemo tempo.

inace sto e so viktor toseski od vasite mladinci? ne deka e nekoj wow talent, ama so ogled na toa napred kolku stve mrtvi bi mozel barem od klupa da vi vleguva kako krilen napagac. ako nisto drugo borben e i podobro takov da voigrate za drugata sezona nego da igraat nekoi za koi stve za bildanje CV.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
chajani vo U19 reprezentacijata protiv deca izgledase nemoken, pa sega so pari kaj vas go piknale iako realno momentalno ne e igrac ni za prosecen vtoroligas. no taka momentalno vi funkcionira klubot.

leonid kofilovski navistina izgleda soliden iako do sega premalku go imam gledano (go imam i nesto fateno vo mladinski kategorii). mi se sviga i sto ne panici ni koga e so topka, a fizicki go ima toa sto e potrebno. samo da se vidi ponatamu kako bi se pokazal defanzivno na pogolemo tempo.

inace sto e so viktor toseski od vasite mladinci? ne deka e nekoj wow talent, ama so ogled na toa napred kolku stve mrtvi bi mozel barem od klupa da vi vleguva kako krilen napagac. ako nisto drugo borben e i podobro takov da voigrate za drugata sezona nego da igraat nekoi za koi stve za bildanje CV.
Тренира за младинци Тошески мислам ама не го земаат за прв тим. А посебно во оваа ситуација каде и дрвото Петејчук се повреди и претпоставувам нема да игра бар месец, би бил од корист зато шо освен Лука и нема друго крило.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Тренира за младинци Тошески мислам ама не го земаат за прв тим. А посебно во оваа ситуација каде и дрвото Петејчук се повреди и претпоставувам нема да игра бар месец, би бил од корист зато шо освен Лука и нема друго крило.
so toa sto luka ne e ni klasicno krilo i ako veke igra krilo go biva samo na levata strana, dodeka toseski moze i desno da se snajde.
 
Член од
15 јули 2022
Мислења
95
Поени од реакции
36
Овај од израел че игра внедела и другиов од шведска?
 
Член од
7 август 2022
Мислења
89
Поени од реакции
61
Овај од израел че игра внедела и другиов од шведска?
појма немале двајцата ги зеле колку да му зема пари не биле фудбалери никаде немале играно страшно што прај гешо со клубот
 
Член од
15 јули 2022
Мислења
95
Поени од реакции
36
Сето Прилепчани во Шкупи Јане Николоски спортски Директор
 
Член од
14 јуни 2021
Мислења
162
Поени од реакции
275
Nisto ne biduva momci sezonava kolku i da sakam da bidam optimist ednostavno ne mozi ne odi i ne odi
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Катастрофа е сето, а сето е поврзано едно со друго. Слаби навивачи, слаб клуб, управа си прави шо сака. Нема притисок, нема резултати, многу уште не ја сфаќаат вредноста на навивачите…
 
Член од
7 август 2022
Мислења
89
Поени од реакции
61
Денешнио резултат не е стварно реален не беа силекс ништо подобри ама судијата си го напрај своето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom