Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.151
Поени од реакции
5.608
Прегледај го приврзокот 367375

Ваучер само 45к евра. Па ова е смешно алооо. Во 2022 шампиони втора лига, шампиони младинци, настап во европа и на крајо видете ние колку, а колку тие над нас, а каков успех имаја пола од тие? За споредба, ваучеро лани за 2021 беше 60к евра. А та сезона завршивме 8ми во втора лига.
РК Прилеп добил 80к годинава ваучер. Па ако овде има некој нормален бравос.
ne sakam da gi pravdam, realno kriminal e celiot sistem i baska drzavata treba mnogu povise da odobri, no imaj vo predvid deka ako ne se lazam se racunaat poslednite 5 godini i eden od najvaznite faktori e ucestvo vo prva liga.
 
Член од
15 јули 2022
Мислења
100
Поени од реакции
37
Марко Симуновиќ пак се врати во Победа изгледа.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.092
Поени од реакции
4.080
Марко Симуновиќ пак се врати во Победа изгледа.
Пишува негде? Јас колку шо знам не е опоравен од лигаментите скинати, дури в лето можи да заигра.


ПС: нов одбранбен :pos: :pos: Суфијан Чајани од Слога, 2004 год лев бек. Академија за разигрување му станавме.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.151
Поени од реакции
5.608
ПС: нов одбранбен :pos: :pos: Суфијан Чајани од Слога, 2004 год лев бек. Академија за разигрување му станавме.
toj vo U19 reprezentacijata protiv mladinci slab bese, sea kao na vas ke vi pomogne vo prva liga... forsiran igrac.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
185
Поени од реакции
281
Три бода се морални ама не гледам како до нив. Со оглед на околностите и еден бод е премија.
Работнички е доста засилен и тешко до 3 бода. Ги имаат Кире Маркоски и Крсте Велкоски напред Алими вашите Тодороски Мазрахи и уште неколку други солидни фудбалери
 
Член од
7 август 2022
Мислења
103
Поени од реакции
75
мислам дека работнички е барем една класа подобар од нас и бод против нив е успех за нас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom