Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Nisto ne mi gleda deka ke se zasilime nekako mlitavi mi se ,ne mu se vlegva prva liga
прва лига ја окупираа албанските клубови за кои да ги стигнат во врски, финансии и организација ми се чини треба години работа, така да ако немаш тим кој ќе фати излез во европа исто се фаќа дали се игра прва или втора лига......... да зајакнат школите и да имаат терени за развој па да се игра прва лига со цел да се промовираат играчи, вака без добра инфраструктура и со една скапа трибина е само чекор назад од стабилен клуб
 
Член од
25 август 2019
Мислења
286
Поени од реакции
375
Edinstveno baraz da se fati ama tesko e i to taka da najarno da se pomirime uste edna godina vo vtora liga i se dodeka ne se najdi sponzor nemora ic da igrame prva liga.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Јас сум прво за инфраструктура после за работа во школата па на крај за прв тим ама не ми сте јасни како мислите да дојди некој приватник во клубот ако сме 2лига па 1лига да си тешко се наоѓа чоек како шо треба, а не пак во 2лига
Друга работа еден куп пари општински се трошат и мора да има резултати !
Мора некој да одговара, ако не можеше да се кажи годинава не влегваме прва лига ќе прајме терени и школата плус ќе го вратиме борчот па вгодина ќе влезиме на брзина а не сега да се бараат оправдување на полусезона па и сега ако е така, пушти ги играчите играј со деца оти не можи само да се зема плата а никој за ништо да не одговара да е приватен клубот сам газдата ќе си одговара, но вака нема да можи и мора да се вратиме прва лига милум или силум
Инаку се знај ако не сите нека си дат на лето оставка за вака не ни треба ни управа ни тренер ниту ништо за дополнителни трошоци и така ќе опстаниме 2лига!
Да повторам мора да се почни за два нови терени истовремено да се бара чаре со ффм и офс за реновирање на старата трибина и со сите сили во прва лига без борч се друго е тешка превара!
Го гледам бодувањето од ффм е комедија клубој од прва и втора лига пред некој си школи со по еден тренер плус тие женски екипи повеќе пари да земат од овие од машките каде средствата потрошени се десет пати повеќе лудница
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Edinstveno baraz da se fati ama tesko e i to taka da najarno da se pomirime uste edna godina vo vtora liga i se dodeka ne se najdi sponzor nemora ic da igrame prva liga.
Фаќате бараж, ние се распаѓаме на играчки план, така ќе се доигра сезоната без амбиции.
Детонит се повлече од борбата, така што само вие останувате заедно со шпонскиве кои некако имаат поголеми амбиции за директно да влезат.

@Пљампач вака така, ќе ми ја добиеш кладбата од почеток на сезона, ќе треба да бришам профил :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Нов играч на ФК Пелистер кој ќе се приклучи на припремите е Бојан Спиркоски кој доаѓа од ФК Победа а и игра на во нападот каде што ќе се зголеми конкуренцијата.Спиркоски има играно во ФК Силекс , ФК Брегалница а има интернационална кариера во Јихлава Чешка Република. Најзаслужен за влезот на ФК Победа во Првата лига беше Спирковски каде постигна 20 голови и беше најдобар стрелец во Втората лига.

Aj uste nekoj od vardar i macata da se kandisa dosta ke bidi

P. S. Za so bese kladbata @Saber Rider deka pred vas ke zavrsime na tabelata?

P. P. S.Последно шо се распрашав изгледа креваме раце од Мацата нека оди кај попе ќе одиме со Спиркоски по системот на Бабунски без класичен шпиц
 
Последно уредено:

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.468
Поени од реакции
6.531
Тој мацата е ПЕДЕРЧЕ цел живот, кој го тркала.
Браво за Бојан, добар е.
 
П

Пљампач

Гостин
@Saber Rider не ми беше битно да завршиме пред вас, ама бев испровоциран од еден друг ваш член кој беше убеден дека се е розово кај вас.
Искрено, не ви посакувам црно сценарио. Дајбоже да се стабилизирате и да се вратите прва лига што поскоро.
Ама ептен ќе ми се напрајв ќеиф ако ви ја земиме титулата во ракометот ова сезона. :D
Мене таму ме боли душата... Од фудбалот одамна имам кренато раце и се имам помирено дека никогаш нема да се стабилизираме и да бидиме конкурентни за титула.

p.s. Не бриши профил, ќе нема со кој да дискутираме во темите за ракомет.:D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
P. S. Za so bese kladbata @Saber Rider deka pred vas ke zavrsime na tabelata?
Да.

Инаку, колку што знам повеќето наши поважни играчи немаат понуда од вас (ќе одат во прва лига), така да ниту еден подобар нема да земете.

@Saber Rider не ми беше битно да завршиме пред вас, ама бев испровоциран од еден друг ваш член кој беше убеден дека се е розово кај вас.
Искрено, не ви посакувам црно сценарио. Дајбоже да се стабилизирате и да се вратите прва лига што поскоро.
Ама ептен ќе ми се напрајв ќеиф ако ви ја земиме титулата во ракометот ова сезона. :D
Мене таму ме боли душата... Од фудбалот одамна имам кренато раце и се имам помирено дека никогаш нема да се стабилизираме и да бидиме
конкурентни за титула.

p.s. Не бриши профил, ќе нема со кој да дискутираме во темите за ракомет.:D
Кладба си е кладба, нема назад :D
Мислам дека и во ситуација да не земевме нови играчи и да продолжевме со старите, ќе завршевме пред вас, али тоа е ризикот на кладбата :D

За ракомет не се даваме така лесно, барем уште оваа сезона ќе сме конкурентни :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Абе нас ни се погодија коцките ни криви ни должни ќе треба/мора да влезиме прва лига, не за друго оти нема кој друг а вардар оди курбан исто распад систем се скопје и победа оти ренова се откажа па сега лесно можи да завршиме на трето место ако не заеби нешто будалата од тренер
Реков претходно шо ако влезиме прва лига а остани истиот буџет и борч ништо не сме добиле само поголеми трошоци за тоа мора напоредно да се работи и на другите работи

Сега можи треба да земиме еден везен и бек шо ќе можи да игра и на крило па доста ќе биди ако веќе нема да се бара класичен шпиц

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Со носењето на Бојан, нападот сигурно ќе добие нов лик. Мислам дека се напрај добср дил со овај трансфер и ќе ни помогми доста во борбата за 2/3то место.
Фалат уште 2 играчи за да има подолга клупа и свежина во пролетниот дел.
Ако има можност да земиме уште нешто од кај прилепчани, не треба да се двоумат воопшто.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
@Saber Rider
Мане заеба работа со неговата дефанзивна тактика, со бранење и чување на критичен резултат, иначе ќе бевме тука со бодојте можи и 1-2 бода и пред вас, кикс дома со Беса (каде требаше сигурни 3 бода), со Воска примаме гол последни 10мин, каде претходно му дозволи целосна доминација на гостите на крај да се спасиме и од пораз дури, губи кај Детонит, каде во најмала рака требаше да се вратиме непоразени, со Караорман таму судиите пепел не напраја - пораз, дома со Вардар имаш 2:0 водство за Мане и тоа не е сигурно, му напраја 2:2 и Вардар напаѓа за целосен пресврт( на крај и заслужен бод) ова ти се загубени бодови по вина на тренерот, иначе во ростерот уште стојам и јас на зборот дека сме подобри од вас уште од 1 коло и јас истото го велев и на крај и заслужено ќе сме пред вас :D само шо не се кладев јас :ајнапиво:

п.с. За ракомето уште сте фаворити за титула :toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Denes vo Struga od 12 casot pocna prviot prijatelski test natprevar so Karaorman isto denes se pocnuvaat i pripremite vo Ohrid, Struga smesteni se vo Hotel Milenium
Se igraat 3 x 30 minuti za da se probaat site igraci po prvata tretina vodime 0-1 so golot na Tome Kitanovski
Najverojatno ke ima i snimka na youtube pa ke vidime poveke detali koj kako igra i so spremile do sega pa ostanuva da ja iskoristime sansata so odat kurban Pobeda i pred se Vardar da zemime uste nekoj igrac i da osigurame 3 mesto i baraz vo 2 liga za posle preku Pobeda ili Skopje vlezime vo prva liga
Ke cekame vo idnina toa so treba za salam klub osven borcot i dva pomosni tereni da se sredi web stranata, nova oorema, brendiran avtobus, fanshop, prenosi, najavi i izjavi od igracite i strucniot stab itn...


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom