Фан Клуб: Пелистер

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Ни јас не разбрав зошто Филип доби црвен картон, или јас пропуштив нешто или беше сосема непотребен потег од судијата.

Него зошто го немаше Драгарски денес, повреден е? Се надевам ќе биде во комбинација за дуелот со Вардар.
 
B

Beck's

Гостин
Dobi vtor zolt posto padna pozadi korner linijata demek se povredi i napravi 3-4 vrtenja da se vrati vo teren za da se prekine igrata

Ocigledna namera za vleckanje na igrata


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 август 2019
Мислења
286
Поени од реакции
375
Koja mestena beeee aloooooo neznajme kaj terame pa demek ke tepavme ili bod ke zemevme... od forumov da se soberime 11 ke gi tepame momentalnite nevesti so go nosat dresot na Pelister...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Dobi vtor zolt posto padna pozadi korner linijata demek se povredi i napravi 3-4 vrtenja da se vrati vo teren za da se prekine igrata

Ocigledna namera za vleckanje na igrata


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa togas trebase crven i za golmanot vas so go vleckase nadvor ima sudija ke janprekini ke resi vaka so izleze gluposti a za golot so kazis imase ofsajd na povratnata?
P. S. Inaku osven daragrot i boro ne igraa nekni to 14 ne znam dali vecevski bese najdobar denes ne igrase kako predvreme nasite da se imaa predadeno falata sest sedum igraci za da bidime konkurentni inaku dalwku e so vardar povazna e Sreda da tepame so Borec vo Bitola

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
262
Поени од реакции
612
Nie sme budali, ne vikat Ckembari....Duri e Bitola, ke postojat i Ckemarite....a Bitola e najjaka, vecna...nenormalna, luda...srce, duh...na nikoj ne vi se plasime...4 liga ako treba, pak ke se tresite site od nas...edonstavno koj ve eba site navivacki grupi...nie ja branevme Makedonija, pak ke ja branime, pak ke igra Pelister Liga Sampioni
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.325
Pa togas trebase crven i za golmanot vas so go vleckase nadvor ima sudija ke janprekini ke resi vaka so izleze gluposti a za golot so kazis imase ofsajd na povratnata?
P. S. Inaku osven daragrot i boro ne igraa nekni to 14 ne znam dali vecevski bese najdobar denes ne igrase kako predvreme nasite da se imaa predadeno falata sest sedum igraci za da bidime konkurentni inaku dalwku e so vardar povazna e Sreda da tepame so Borec vo Bitola

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
zahov dobi zholt. Isto i igracot dobi zholt, samo shto mu beshe vtor :D
 
П

Пљампач

Гостин
Мамицата му ја ебаја на клубот!

После ова сезона, следи голгота за Пелистер. Прашање е кога повторно ќе се консолидираме и ќе заличиме на клуб.

Нема ни на повидок некој бизнисмен кој е заграен д авложи во Пелистер, ккао шо е случајот со Циле и Стерјев во ракометот. Не глеам некој бизнисмен од Битола кој би се вклучил да поможи а локалната власт нема капацитет д аго реши овај проблем.
Нека го помагаат барем со средства да не испадни клубот и од втора лига. То ќе значи крај за Пелистер.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.461
Па сигурно за разлика од тебе има луѓе шо го сакат клубот без да очекуваат нешто назад. Не знам ни зошто на татко ми топките толку ти бодат очи, ќе му речам да си ги избричи.
Ако ајде да видиме е клизачи, тогаш сигурно си исфрустриран оти немаше за тебе од колачот. И важи, друг пат СВЕ ќе болдирам и ќе се потрудам да се подобрам во моето описменување.
Сѐ најдобри и се надевам следен пат ќе те вклучат на платен список и ќе ти ги намалат фрустрациите. Од Понеделник... :tvg:
Убо порано имаше рампа на дулије...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.461
Не ќе можиш на утакмици да одиш така :lolzz:
Мајтапот Котелец 1994 година ....
Како и да е гледаш и сам никој не те рецка ни 2% на темата (освен скопјанчината) така да слободен си од мене ...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Ти ми реплицираше мене, морав да те испочитувам.
Ете за Среда со Борец х ти ја кажвам, 0:0 точен, ама не е местена.. Или можеби.. :masa:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.461
Ти ми реплицираше мене, морав да те испочитувам.
Ете за Среда со Борец х ти ја кажвам, 0:0 точен, ама не е местена.. Или можеби.. :masa:
Си реков не ти реплицирам ама морам ...
Еве ако излези 0:0 ќе ти се извинам за со Шкендија овде .
Ако не излези да одјебиш од темата ..
Бива?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Се прифаќа. Можи и модератор да се вклучи во игра и ако не заврши 0:0 да бидам баниран од фан клуб перманентно.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.461
Се прифаќа. Можи и модератор да се вклучи во игра и ако не заврши 0:0 да бидам баниран од фан клуб перманентно.
Нема потреба еве ако излези 0:0 јас нема да коментирам на ова тема до август 2022 т.е до наредна сезона...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
golem kur jako tipovanje 0:0 za dve ekipi sho ne mozat da odat, jasno e deka najmnogu eden gol bi padnala na taa utakmica
ne me nervira primer sho pluka po ckembari ili uprava na pelister, krivo mi e sho e roden bitolcanec preselen skopje i ovde se kara anti pelister opsto, dali ima poloso nesto, ne da se ceka sreda odma da se banira neka si gleda vardar i metalurg kaj so sigurno e redoven oti mu se glea sport, go nosel tatko mu na fudbal na rakomet, site taka ne nosele..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom