Фан Клуб: Пелистер

Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
kapino e top eve od mene
p.s kapinkovski e ne kapinov
Автоматски споено мислење:


hahahhaah abe po prilepski kapinov e hahahhaah sea svativ
Хахахахха точно на прилепски така ми дојде го пишав :D ајде дај Боже ти да си во право, не Џони:D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.937
Крстевски реално треба одма да се контактира и да се донеси, ама кој да го побара кога управа кузнај дали постои во клубот, а и не знам колку би се замарал со овие мувлони...

Подобро решение во моментот нема !
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.877
Ајде да видиме дали 2 во 1 е редена, или брајчата стварно имаат симпатии спрема Пелистер.
Автоматски споено мислење:

Сепак редена.
 
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.008
Поени од реакции
7.720
ne e redena golot e remek delo samo taka nie mozime gol da turnime, sugurno nemame nieden drug shut vo utakmicata
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.877
Мислиш ремек дело од местенка.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.877
Општо зборам за цела утакмица дека е редена. Остај слободниот.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
602
Поени од реакции
1.064
Општо зборам за цела утакмица дека е редена. Остај слободниот.
abe eksperti za mesteni utakmici nezz kako ne se imate zbogateno do sega mestena ne mestena aj eve logika ti kazi ako mestis ke cekas do 43 minuta od sloboden 30 metra gol da klavas ili ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.856
Поени од реакции
7.237
Абе чудо гол како сме клале уште редена само не знам зошто доби црвен бошко беше паднат или да му ја олесни работата на шкендија не ја гледав цела салам од то шо видов не ќе чекаја нити тие да примнат гол 43 ноти ние 86 плус црвен на еден од најдобрите за најважните натпревари шо значи не верувам дека после лани шо ги тепавме шкендија во тетово ќе си дозоволат пак некој пораз побрзо со шкупи и ѓорче па и скопје ќе договориш од колку со искра помина то време ко јадеја пиеја заедно лани тепање имаше така заборајте то редена ако тепаме местена ако изгубиме пак местена а ние само 4 бода и 5 гола во 16 кола
Inaku mozen ofsajd igracot nas nanstativa se trga ko mu ja vrakaat da nafrli za golot ili pak subjektivno gledam ne znam...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.286
Поени од реакции
5.453
Општо зборам за цела утакмица дека е редена. Остај слободниот.
Абе стручњак ја гледаше ?
Се пациенти трескате зелени ...
Автоматски споено мислење:

Абе чудо гол како сме клале уште редена само не знам зошто доби црвен бошко беше паднат или да му ја олесни работата на шкендија не ја гледав цела салам од то шо видов не ќе чекаја нити тие да примнат гол 43 ноти ние 86 плус црвен на еден од најдобрите за најважните натпревари шо значи не верувам дека после лани шо ги тепавме шкендија во тетово ќе си дозоволат пак некој пораз побрзо со шкупи и ѓорче па и скопје ќе договориш од колку со искра помина то време ко јадеја пиеја заедно лани тепање имаше така заборајте то редена ако тепаме местена ако изгубиме пак местена а ние само 4 бода и 5 гола во 16 кола

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
И јас не знам зошто ми даде втор жолт..
Захов го влечеше дури лежеше , се напрај мешаница ..прекин 2-3 минути ...и од нигде никаде втор жолт му даде
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.280
Абе чудо гол како сме клале уште редена само не знам зошто доби црвен бошко беше паднат или да му ја олесни работата на шкендија не ја гледав цела салам од то шо видов не ќе чекаја нити тие да примнат гол 43 ноти ние 86 плус црвен на еден од најдобрите за најважните натпревари шо значи не верувам дека после лани шо ги тепавме шкендија во тетово ќе си дозоволат пак некој пораз побрзо со шкупи и ѓорче па и скопје ќе договориш од колку со искра помина то време ко јадеја пиеја заедно лани тепање имаше така заборајте то редена ако тепаме местена ако изгубиме пак местена а ние само 4 бода и 5 гола во 16 кола
Inaku mozen ofsajd igracot nas nanstativa se trga ko mu ja vrakaat da nafrli za golot ili pak subjektivno gledam ne znam...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Nema teoretska shansa od korner da ima ofsajd na prvata topka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom