Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Еј еј полека, ај ме ме личи да паѓам на ниво и да вреѓам, патем ме го ни навредив него па ни тебе оти братот твој го знам поке од тебе и е супер чоек надвор од стадион. Ама немој за фамилијата моја и кас колку сме дале за пелистер или ние шо не седиме десно на трибина го некиме клубот или не сме чкембари? Тебе ти беше муабетот го некам зоче ради шо го пријави братот. А зa сперматозоидите и анксиозноста моја не бери гајле биди позз.
Izvini a jas koj go navrediv i kade? Inaku ti rekov ke povtoram ete koga se zanete moze da mu kazis tebe bate ne tie mestoto na tribina od twbe propaga klubot itn... Da ne te citiram samo parafraziram jas tvoja familija nikade ne spomenav odnosno navrediv samo napraviv sporedba i rekov deka treba mnogu da se dade za nekoj da se kritikuva i ne omalovativ deka tie sto sedat desno pomalku go sakaat klubot tuku naprotiv bas gi cenam site no ne moze tuka na forumot na nekoj da mu se sudi i katuva prikazni zad skrien profil inaku mene mi bese na mesto muabetot za trenerot moze da go preprocitas postot ubo pisav jas deka ne sakam da fo branam zoce ama e poaren od majmunot a ne deka go nekam a za toa na kraj ne beram gajle samo dobro namerno te sovetuvav da ne recam se mesav kaj sto ne treba kako i ti pogore od nigde nikade pocna da repliciras da mesas babi i zabi drzi se do temata pozdrav i ako treba nesto i ne e jasno slobodno pisi privatna poraka

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.363
Абе која поорганизирано Брегалница ,шо ги напрајвте нив Челзи.
Во ова држава неможиме да се организираме ѓубрето да го исчистиме, не па нешто друго.

Инаку со тие пари и едните ни другите ништо не прават,ќе се тегават и толку.Дури не влези некој во клуб ,што ќе почни од почеток да среди школата , па после да почни да продава играчи млади на запад друго се е перење и крадење пари.

Во ова држава ни еден клуб тоа до сега го нема спроведено.
Знајме од карти и публика нема пари да се полни буџет.
Од играње Европа има да, ама да поминиш 2-3 кола, а како тргнале нашите клубој ќе испаѓаат и од клубој од Фарски Острови за 2-3 години.

За тренерот кој ќе биди или не биди е најмал проблем, најпрво треба да се среди клубот а од то сме светлосни години.И таа трибината демек ќе ја средат,а таа другата депонија невидена е.

Значи треба и таа да се реновира,да се напрат помошни игралишта и конечно да се работи со децата.

Нека не ми излегува Корунот да кажува приказни како децата одвоиле најјаки турнири во државата , а не кажва кој учествувал на тие турнири.За сликање на фејзбук и џаламење најлесно е , треба резултати.

Па порано немаше генерација на Пелистер да не е помеѓу првите 5 во лигата,ја знам дека не е лесно да се обнови,ама дури му е целта да шитнат опрема или од некој турнир да се кради од родителите ништо не бива. А ова со тие далавери не само ние туку сите клубој во државата то прст.

Инаку срамота е ако не влезат прва лига,па од Лабуништа да се тресиме. Пријателските не се битни,најбитно да се одлепиме првите 5-6 кола,па после ќе му ја мислиме за другото.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Андреј Петкоски потпишал за Победа, ама реално со ангажманот на Драгарски не ви беше веќе потребен во составот (ги имате и Ганчев, Илиевски и Борха како опции за стоперските позиции па доволно сте покриени со тие четворица).
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
И Дарко Анѓелески денеска си заминал од Пелистер во Победа.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Da ne prat mesto za nekoe novo zasiluvanje inaku ne gledam rezon da se davaat igraci

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Каков аматеризам, ако го пуштиле Андреј нека си откопаат една дупка и сами нека се закопаат, ебати и управа и се и втора лига ни е многу со ваква управа.....
Кој да дојди бе Горан ? Сигурно не прават место за Ван Дајк, не се зафркавајте....
Конечно имавме посалам штопер и тој лесно го испуштивме, е не е будала Даре, еве тоа шо вреди си го собира во Победа, паметен потег ги знај сите играчи кој колку вредат.
Прво Илиевски во никој случај неможи да игра штопер, прво е низок, второ не е снажен лесно ќе ги губи сите дуели, освен бек за него, друга позиција не гледам, Борха исто, значи останваме со два штопери Ганчев и Драгарски....
Ај уште 2 месеци до изборите, ќе бега цела управа како ѓаол од темјан.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ганчев и Драгарски треба да сме среќни ако издржат без повреди по 3-4 кола изиграни.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Каков аматеризам, ако го пуштиле Андреј нека си откопаат една дупка и сами нека се закопаат, ебати и управа и се и втора лига ни е многу со ваква управа.....
Кој да дојди бе Горан ? Сигурно не прават место за Ван Дајк, не се зафркавајте....
Конечно имавме посалам штопер и тој лесно го испуштивме, е не е будала Даре, еве тоа шо вреди си го собира во Победа, паметен потег ги знај сите играчи кој колку вредат.
Прво Илиевски во никој случај неможи да игра штопер, прво е низок, второ не е снажен лесно ќе ги губи сите дуели, освен бек за него, друга позиција не гледам, Борха исто, значи останваме со два штопери Ганчев и Драгарски....
Ај уште 2 месеци до изборите, ќе бега цела управа како ѓаол од темјан.
voglavno se soglasuvam, no za vtora liga ok se i dvajcata, realno i vo prva so takov handicap nekako ke pominat.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Ганчев реално мртов е веќе не можеше да оди првата полусезона, не очекувам ништо од него сеа
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Stvarno ne mie jasno dali tolku ste hejteri ili ic gi nemate gledano nasite ne sakam da gi branam oti od Pelister ocekuvam i sakam sekoja godina da igra vo evropa a ne vtora liga ama realno ne znam so drugo ocekuvate od ovaj budzet i finasii so takov borc so go ostavija prethodnite dobro e klubot sto opstana vo ovaj rang i ne bese prefrlen vo najnizok rang poradi tuzbite od nadzi sensoi, martin kovacev, dimitar iliev od baze ilijoski id drugi plus hoteli pripremi so znaci dolg od 400 000 evra!
Druga rabota vikate gancev ne cinel go gledavte poslednite tri test meca bese za klasa podobar i po spremen od esenta iskusen i kvaliteten odbranben igra plus sega go zedoja dragarot prvoligaski stoper i toj kako ganata so internacionalno iskustvo plus mladinskiot reprezentativec bojan ilievski i stefan stefanovski prefrlen prespektiven igrac od nasata skola pa prasanjeto mi e koj ima podobri defanzivci od nas vo cela vtora liga a za vo zapad nema sto da sporeduvam osven leskarot e dobar vo labunista koj cini e podbar od nasite vo zapad?!
Site sega ovie so gi pustija ni cinat koga bea tuka ne cineja slabi bile oti gi zele takvi sme imale kaj nas vo skolata sega gi pustija oti gi pustija krajot ne ni se naoga najvazno e da vlezime prva liga a posle da zemime plus igraci patem koj od novite ne ve bendisva a koj od prethodnite trebase da ostani daj da gi sporedime inaku realno nikoj od tie sto dojdoa letoska ne se pokaza kako zasiluvanje i za toa gi pustija patem ako vredea ke odea prva liga a ne vo raspadnata pobeda daj ne zabevajte da odime ponatamu bekojte usni e top za ligata isto i gjupceto sega za sega se pokaza na sredina mora da se zemi uste eden rekov ke povtoram i poveke ne pisam deka cel teret ke bidi na spirkoski koj ne igrase do sega oti bese povreden nesto so preponite drugo tie so gi zedoja e ok neka gi probaat da dobijat sansa ako je cinat na leto cao za napadot nema so da zboram osven filip petkovski koj bese mislamnuste e vo skopje i kleckarot koj od labunista zamina ohrid koj drug moze da se meri so nasite napagaci vo ovaa liga
Muabetot mi e deka sme dobri gore dolu na site pozicii I treba da vlezime prva liga a posle ke vidime deka ne e kako sto site sakame e fakt ama deka mozi da bidi poloso isto taka e fakt pa za toa kolku pari tolku muzika duri ne se najdi nekoj samsoneko so znam destani, pandev za nasiot klub vaka ke bidi gola bitka za oostanok i ako izvadime eden dva igraci ke bidi uspeh ako ne gi prodadat vo strumica kako duci i ilievski so napraja mora da ima pogolema sorabotka so skolite i site deca tuka da gi soberime a ne kako sega so sila da bidi rabotata ama kaj nas inaetot bitolski e takov do vcera jadeja pieja od klubot posle ke zaminat se najgolemi dusmani sekogas bilo taka i taka ke bidi inostani dodeka ne dojdi salam privatnik so pari da praj biznis vo klubot i da go gleda interesot a vaka so opstinata i so sila daden na drvoto tolku ke bidi

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин

Луд јебе збуњеног...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676

Луд јебе збуњеног...
Па и мислам дека скоро се подмирени долговите. Само да не начукат нови сега :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118

Луд јебе збуњеног...
Sigurno mislat deka napraja za dogovorite so site da plakaat na rati daleku od toa deka e podmiren dolgot


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Офтопик, ама сега гледам дека Ѓорче го собрале и Ковачев. Си продолжва проверената местачка формула :pos:

А и Томе Китановски заминал таму. Беше тука низ град, ама секако не очекував да се врати во Пелистер, барем дури има уште некоја година асолна во него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom