Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.116
А кое е то звучно име шо наводно го договориле како последен трансфер ?
Читав н аспортмедиа и уште еден друг портал дека се прецизирале детали од тпј трансфер кој ќе бил најзвучното име од сите овие шо ги донесоја досеа.
Има некој инфо за ова или само шпекулации се вртат по порталите ?
Link nesto? Jas kolku sto znam so dragarski se zatvora kupuvanjeto daj hoze da zemat uste nekoj ama ne veruvam prvo oti nema salam slobodni igraci a vtoro osven na sredina ne ni treba na drugo mesto igrac
So znaci nema vrska pisanoto na portalot se zatvora preodniot rok tolku ke bidi!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Драгаро е солидно засилување ми се бендиса, ете подобар чекор. Назад би сакал да ги видам Драгаро со Бојан тандем штопери. Напред Бале можи да истурка со Бујче спремен исто така. Ама најважното ама е шо и после зимата немаме ниту еден играч на средина, цела полусезона игравме буквално без ни еден вреден играч шо на подолги патеки лошо ни се пиши. За влегвање најверојатно ќе испадни то сценарио шо го велевме пред нова година ќе влезиме на неќење оти све друго е еби ветер. Во гости бодој тешко без цврста средина, ќе си имаме нервози пак мислам.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.116
Pelister 0-2 Bregalnica
Konecen rezultat i prv poraz odnosno vrakanje vo realnosta kolku sme nie jaki ama toa e kolku pari tolku muzika da se nadevame deka ke vlezime prva liga a posle ke vidime so ke bidi
Denes sme izigrale slabo koj bese nekanpisi poveke a bregalnica dobri isto kako nie nekni so tikves
Za zal snimki nema da ima trenerot zabranil bog da cuva site i prenosi davaat da se afirmira poveke klubot ovie nasite se kriijat pa neka igraat i bez publika bog da cuva kako kosarkarite se napraja inaku steta barem tie so go sakaat klub ke mozea da gledaat snimki sega i toa go stopiraa

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.358
Pelister 0-2 Bregalnica
Konecen rezultat i prv poraz odnosno vrakanje vo realnosta kolku sme nie jaki ama toa e kolku pari tolku muzika da se nadevame deka ke vlezime prva liga a posle ke vidime so ke bidi
Denes sme izigrale slabo koj bese nekanpisi poveke a bregalnica dobri isto kako nie nekni so tikves
Za zal snimki nema da ima trenerot zabranil bog da cuva site i prenosi davaat da se afirmira poveke klubot ovie nasite se kriijat pa neka igraat i bez publika bog da cuva kako kosarkarite se napraja inaku steta barem tie so go sakaat klub ke mozea da gledaat snimki sega i toa go stopiraa

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Штом нема снимки ,да не ја имаше негде за кладење :zloo:
 
П

Пљампач

Гостин
Штипјани дојдоја во Битола и му ја расипаја забавата на Штерц и компанија незналици.
Глуп тренер е џабе толку играчи му донесоја... Пак ќе се тегниме до последно коло за првото место.
Иначе тврдам со гаранција дека ммаме поквалитетна екипа од штипјани ама тренерот ни е чорба.
Љамче требаше даго клат тренер кога авеќе го сменја Крстески.
Љамче е измислен тренер за ваква екипа во ваква боса лига.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Штипјани дојдоја во Битола и му ја расипаја забавата на Штерц и компанија незналици.
Глуп тренер е џабе толку играчи му донесоја... Пак ќе се тегниме до последно коло за првото место.
Иначе тврдам со гаранција дека ммаме поквалитетна екипа од штипјани ама тренерот ни е чорба.
Љамче требаше даго клат тренер кога авеќе го сменја Крстески.
Љамче е измислен тренер за ваква екипа во ваква боса лига.
Колку само појма немаш, брегалница е 3 класи над пелистер во секој поглед, од организација до играчки кадар финансии и се друго. Зоче е добар тренер посебно за незналицата крстевски. И разберете еднаш колку пари толку музика, се додека партиски е клубот од пелистер нема да биди ништо.
 
П

Пљампач

Гостин
Колку само појма немаш, брегалница е 3 класи над пелистер во секој поглед, од организација до играчки кадар финансии и се друго. Зоче е добар тренер посебно за незналицата крстевски. И разберете еднаш колку пари толку музика, се додека партиски е клубот од пелистер нема да биди ништо.
Ne tresi zeleni...
Kakvi tri klasi, koja organizaciska struktura ja imat be ? Pa i tie se opatinski (partiski ) klub.
Ajde nabroj nekolku igraci koi na pazarot vredat nesto poveke od tie sto se momentalno vo Pelister ?
Vo vtorite ligi nema klub mometalno kkn organizaciski ili finansiski se razlikuva mnogu od ostanatite koi pretendiraat za prvata liga. Mozi vo istokot konkurencijata e pogolema ima poveke klubovi koi se na nivoto na Peliater, megutoa od toa sto e momentalno nikoj ne moze da se izdvoi kako sto ti ja pretstavuvas bregalnica.
Problemot e kaj nas so neznajme kaj terame. Ama ova kontrolna dojde kako kec na desetka, za da se spustat id oblaci i da se namali laznata euforija.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Ne tresi zeleni...
Kakvi tri klasi, koja organizaciska struktura ja imat be ? Pa i tie se opatinski (partiski ) klub.
Ajde nabroj nekolku igraci koi na pazarot vredat nesto poveke od tie sto se momentalno vo Pelister ?
Vo vtorite ligi nema klub mometalno kkn organizaciski ili finansiski se razlikuva mnogu od ostanatite koi pretendiraat za prvata liga. Mozi vo istokot konkurencijata e pogolema ima poveke klubovi koi se na nivoto na Peliater, megutoa od toa sto e momentalno nikoj ne moze da se izdvoi kako sto ti ja pretstavuvas bregalnica.
Problemot e kaj nas so neznajme kaj terame. Ama ova kontrolna dojde kako kec na desetka, za da se spustat id oblaci i da se namali laznata euforija.
како прво газда на брегалница или спонзор е Кирил Гогов газдата шо е и на кит го зато не зборај нешто шо не го знајш,второ финансиски се далеку постабилни од пелистер,трето работат професионално едно 10 пати не само во прва екипа туку и во младински категории(колку за информација кадетите на пелистер и на брегалница играја двомеч во куп на македонија резултатот беше 1-9 за брегалница) понеделник одат анталија 15 дена мислам а ние неможиме да одиме ни до охрид,веб страна барем имат ние ни фејсбук страна немаме зато не ми зборај ко незнајш. а за играчите на пелистер се виде вчера колку вредат во однос на тие од брегалница иако можам да речам дека пелистер е едно 2 класи подобар од есента. За Пелистер да стани сериозен клуб прво мора да се исчисти клубот од партиски ботови шо појма немат од фудбал,второ мора да ја среди младинската школа зато шо ние не сме клуб со пари па да носиме играчи од надвор а се ова другото е мачкање на очи.позз
 
П

Пљампач

Гостин
Пелистер има моментално најголем буџет од сите второлигашки екипи. Буџетот на клубот е околу 250к за оваа сезона.
Само Маневски,Љамле, Бујче и Драгарот земаат плаата колку половина екипа на Брегалница.
То шо ќе одат во Анталија не значи дека останатите второлигаши немаат да издвојат 10-15к евра за едни такви припреми. Според мене е непотребен таков луксуз за една екипа шо ќе игра на ораници по селата во втора лига.
Дали веб страна е некое достигнувње во фудбалот во 2020година ?
То шо се малце поорганизирани од овие нашите цепејнците, неможиш да ги издигнуваш небаре се некој организиран клуб.
Проблемот кај нас е убо пиша Горан, долгот кој сеуште виси над клубот и ја ства под знк праалник иднината на Пелистер доколку не се расчисти во најскоро врееме.

Пелистер ја утна работата со Штерц ова сезона. Не требаеш Крстески да биди сменет а ког вееќ се одлучија промена, требаше да се изнајди подобро реешение.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Пелистер има моментално најголем буџет од сите второлигашки екипи. Буџетот на клубот е околу 250к за оваа сезона.
Само Маневски,Љамле, Бујче и Драгарот земаат плаата колку половина екипа на Брегалница.
То шо ќе одат во Анталија не значи дека останатите второлигаши немаат да издвојат 10-15к евра за едни такви припреми. Според мене е непотребен таков луксуз за една екипа шо ќе игра на ораници по селата во втора лига.
Дали веб страна е некое достигнувње во фудбалот во 2020година ?
То шо се малце поорганизирани од овие нашите цепејнците, неможиш да ги издигнуваш небаре се некој организиран клуб.
Проблемот кај нас е убо пиша Горан, долгот кој сеуште виси над клубот и ја ства под знк праалник иднината на Пелистер доколку не се расчисти во најскоро врееме.

Пелистер ја утна работата со Штерц ова сезона. Не требаеш Крстески да биди сменет а ког вееќ се одлучија промена, требаше да се изнајди подобро реешение.
Епа ако земат овие шо кажваш поке од цела брегалница под итно треба клуч да се клај на клубот. Не дека е мерило за финансиите то шо ке одат анталија туку организацијата секоја сериозна екипа мора да оди на припреми негде ради квалитетни натпревари,тим билдинг итн . Епа баш дека веб страна не е достигнување сакам да ти кажам дека на пелистер календаро му е застанат во 1990 година ,и не реков јас дека брегалница се реал мадрид со то дека се организирани муабетот ми е дека во однос на пелистер се мн класи во секоја смисла. И не се сложвам со тебе за тренерите најдобрата работа моментално е бркањето на крстевски,не дека зоче врвен тренер ама за овај е мастермајнд за фудбал.Крстевски е тотална незналица
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Штипјани дојдоја во Битола и му ја расипаја забавата на Штерц и компанија незналици.
Глуп тренер е џабе толку играчи му донесоја... Пак ќе се тегниме до последно коло за првото место.
Иначе тврдам со гаранција дека ммаме поквалитетна екипа од штипјани ама тренерот ни е чорба.
Љамче требаше даго клат тренер кога авеќе го сменја Крстески.
Љамче е измислен тренер за ваква екипа во ваква боса лига.
Hahahaha abe ti ne zaebavas ili dr neshto ? Inaku nemam nishto so Bregalnica ali momentalno Pelister e daleku od nea vo sekoj pogled ! Ne treskaj zeleni !
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Пелистер има моментално најголем буџет од сите второлигашки екипи. Буџетот на клубот е околу 250к за оваа сезона.
Само Маневски,Љамле, Бујче и Драгарот земаат плаата колку половина екипа на Брегалница.
То шо ќе одат во Анталија не значи дека останатите второлигаши немаат да издвојат 10-15к евра за едни такви припреми. Според мене е непотребен таков луксуз за една екипа шо ќе игра на ораници по селата во втора лига.
Дали веб страна е некое достигнувње во фудбалот во 2020година ?
То шо се малце поорганизирани од овие нашите цепејнците, неможиш да ги издигнуваш небаре се некој организиран клуб.
Проблемот кај нас е убо пиша Горан, долгот кој сеуште виси над клубот и ја ства под знк праалник иднината на Пелистер доколку не се расчисти во најскоро врееме.

Пелистер ја утна работата со Штерц ова сезона. Не требаеш Крстески да биди сменет а ког вееќ се одлучија промена, требаше да се изнајди подобро реешение.
Sega zborash gluposti i jas sum bitolcanec ama Bregalnica ima kade kade pokvalitetna ekipa.Dodev beshe najdobriot igrach na Sileks vo prva liga i potpisha za niv,Manevski isto beshe dobar vo Pandev i reprezentativec i potpisha za Bregalnica.Tie cela sezona igraat pametno bez mnogu drami kako Pelister.Manevski samo vo vtora liga mozhi da se vlechi sega,Bujcevski vo prva se sereshe, Ljamce klub da bara so lopata vo prva liga i pari sam da nudi nema da go zemat.Edino Dragarot imashe solidna sezona.Poseriozen i pokvaliteten tim se.
 
П

Пљампач

Гостин
To e ta organiziranost...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom