Фан Клуб: Пелистер

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Најслабата екипа од прва лига, најслабиот Работнички евер, ни ја дупна глата....
Очекував најмалку 1 гол да постигниме или максимум 2, ми се вртеја мисли да поминиме со гол во гости или пак евентуално преку продолженија....
Катастрофа, ваков Работнички да не прегази, а се бориме за 1 лига, незнам шо да кажам, не загрижва отпаѓањето од купот, секако и да поминевме ќе јадевме тапан од некој во 1/4 финале, туку загрижва шо никаков Работнички не торпедира....

Смената на Даре, исто немам коментар....
Чоекот две сезони си ја води топ екипата и е одличен тренер, лани со никаков тим, мртов Пелистер успеавме да бидиме само на чекор до бараж оваа сезона одлични, прво место солидна предност, среќен бод на Гостивар во Битола, а во гости кикс кај Скопје, таму и кога сме биле јаки во прва лига Пелистер не освојувал бодови, во Автокоманда знајме како се игра исто како кај љонгите, бод кај Лабуништа на кој ни одеја во прилог сите резултати од тоа коло и бодот не е така лош и ја одржувавме истата разлика и сега со Форино каде мислам намерно играчите се против него и не му играат. Овај отказ на Даре спремен му е од почетокот на сезоната, само чекаја време за кикс со некој од послабите и да му ги дадат клоците, сосема непотребно, тоа шо ги напаѓа играчите и му бара максимум тоа е правилно, неможи до 5 сабајле да дремиш Расчекор и Давидоф и после да прашваш оти не играш....
Зоче беше неколку пати и видовме како помина, арно негде прочитав некој имаше пишано, Штерјо иди стално на готовс, ако имаш екипа за влез прв се црта, шо не дојде и лани ? Прв трчаше и замина во Брегалница и таму ништо не напрај и отказ, среќа шо е чорба оваа страна од лигата каде што е и Пелистер, да беше изранета како истокот, во првите 3 немаше да бидиме....
Катастрофален потег на управата, нека не изиграваат шерифи од управата со оваа смена, кај прилепчанецот барем никој не играше мајмун и имаше ред во екипата !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.116
Delumno se slozuvam za Darko arno ama kako so rekov vremeto ke pokazi odnosno rezultatite dali se vo pravo muabetot mi bese za upravata deka go smenala trenerot kolku sto znam pomina to vreme upravata da kazuva oti sega e privaten klubot so znaci gazdata si kazuva i toj e uprava edino korunot e sportski dir za igraci nosenje sredvanje toj del i skretarot bruno za najavuvanje ekipata administrativni raboti nema poveke kako porano partiski clenovi i golema uprava plus site znaevme deka zelba bese zoce uste pred pocetokot na prvenstvoto imase najavi i tekstovi po portali so znaci nivni problem najvazno e da vlezat prva liga drugoto otom potom

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
богами и то како е битно да се заштеди годинава, со поскромен тим да се стигни прва лига..........таму трошоците ќе бидат повеќекратно поголеми , а нема никакви повратни средства(за во европа гледаме сите како врват коло или две и аут и никаков кар од долгите финансиски исцрпувачки сезони)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.116
Ако го менвавме тренерот за ова, тогаш не знам шо да речам.
Rezil so da recis cela sreka so izgubi i labnusita doma pa sega uste sme prvi po 20 boda so vlazrimi a skopje dojde tret so denesnata pobeda vo Bitola stramota od dva suta na goloto gostite dadoa tri gola samo kupvanje na igraci koi barem ke bidat zelni za dokazuvanje a vaka site se labavi imaat zagarantirano mesto vo timot i igraat labavo i slabo denes imase centar sutevi za razlika od so rabotnicki nekni vo kupot ama pola vo gol aut odeja odbranata dupka i pak ista prikazna samo nervi upm

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
88
Поени од реакции
164
Огромна грешка се направи со смената на тренерот. Дарко добро си ја водеше екипата и имаше дисциплина и бевме први на табела со 5 бода предност. Зоран последниот пат кога беше тренер на Пелистер не се покажа како добро решение, овојпат изгледа ќе биди катастрофално. 7 примени гола на 2 натпревари :facepalm:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Денес со 4 нови имиња (тинејџери) од кои еден стартер. Составов каша попара.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Нема шо да бара Пелистер таму секако денес. Бод е премија.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
279
Поени од реакции
356
0:0 konecen. So mnogu cudni igraci vo sostavot izgleda nekoi mladinci se nema so drugo...
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
0:0 konecen. So mnogu cudni igraci vo sostavot izgleda nekoi mladinci se nema so drugo...
Мислам дека тренерскава смена ќе се покаже како голема грешка, не знам што му е филмов со тинејџериве што ги уфрли во состав (без оглед што двајца не влегоа во игра) и се надевам ова беше само вонредно ваков потег и не планира секое коло вака да тера и да промовира нови тинејџери наместо со максимум сили да гледа да се бори. На ваква боранија што е конкуенцијата годинава уште фали да не се изборите за прво место и место вас пак мртвине Скопје да ги гледаме во прва лига или уште полошо - Влазрими или Гостивар или Дрита да победат.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
То е интересното. Можи и веќе нема амбиција за влез во прва лига тимот, па сеа си експериментира со млади играчи. Јас искрено, не гледам причина за смената на Крстески. Се покажа после на утакмиците изиграни од ко е сменет, каков фудбал игра Пелистер.

Па после оние смешни изјави дека „Пелистер мора да победува со стил“, не знам шо е посмешно.

Дефинитивно нешто смрди во клубот, а то не е чудно со оглед на целосната спортска ситуација во градот, како со ФК, така и РК и КК Пелистер.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.116
Da od mladincite gi zedoja ,site veznjaci bea von upotreba ,Shopovdki grip,Jovanovski povreden i Darko Angeleski 5 zolti so znaci dobro e so i bod zedovme iako imale sansi za pobeda
Uste ima sansi za prva liga, sega igrame doma so ohrid posle vo gosti so gostivar i zavrsuva esenskiot del Znaci dobro e i vaka slednoto kolo labunista igraat so skopje a posle labunsita igra vo gosti so drita a rekov skopje kaj lubanista vo gosti pa doma so so vardari forino
So znaci nie ako go tepame ohrid i gostivar pak ke bideme prvi sepak pobitno e da se zasilime na zima

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom