Фан Клуб: Пелистер

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Има многу шо да се поправа во играта, ама дефинитивно беше грешка вчера шо Маневски зеде да го мава пеналот, наместо Љамче.

Љаме шутираше претходната дома исто пенал, немаше потреба од промена
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.114
Има многу шо да се поправа во играта, ама дефинитивно беше грешка вчера шо Маневски зеде да го мава пеналот, наместо Љамче.

Љаме шутираше претходната дома исто пенал, немаше потреба од промена
Pa na taa duri se skaraa koj da sutira i bas maski lajmce kapitenski mu ja zede topkata sutna i ja pogodi sakam da recam si vo pravo treba da se znaj pred vreme koj da sutira penal, sloboden i korneri
Se nadevam deka ke mu daj um gospod i ke zemat eden na sredina sega so dzoker barem da probaat pak so peev

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Pa na taa duri se skaraa koj da sutira i bas maski lajmce kapitenski mu ja zede topkata sutna i ja pogodi sakam da recam si vo pravo treba da se znaj pred vreme koj da sutira penal, sloboden i korneri
Se nadevam deka ke mu daj um gospod i ke zemat eden na sredina sega so dzoker barem da probaat pak so peev

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Пеев игра стандардно за Борец, од тоа што сум го гледал има значајна улога во тимот.
Нема шанси да оди да игра во втора лига сезонава.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.358
Pa na taa duri se skaraa koj da sutira i bas maski lajmce kapitenski mu ja zede topkata sutna i ja pogodi sakam da recam si vo pravo treba da se znaj pred vreme koj da sutira penal, sloboden i korneri
Se nadevam deka ke mu daj um gospod i ke zemat eden na sredina sega so dzoker barem da probaat pak so peev

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Тројца треба на средина не еден. Па средината ни е очај, абе да неможат на 5 метра да погодат пас.
Со ваква средина нема фудбал.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.114
Тројца треба на средина не еден. Па средината ни е очај, абе да неможат на 5 метра да погодат пас.
Со ваква средина нема фудбал.
Е ај кажи му на тренерот от Прилеп доволно било вака сега нерви пак до полусезона наместо со време да си ја завршевме работата оваа есен

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
колку пари толку музика, да се штеди годинава оти в година ќе треба саглам буџет..........следна работа на општината е наоѓање на саглам инвеститор оти ништо нема да мрдни ко шо треба ќе се тркала пелистерски дрес по пољани само...............
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.114
Denes gledase nekoj so rabotnicki penal pak sme promasile nema vrska ovaj kupot prvenstvoto e povazno ama ubo e da pobedevme jbg sega vo gosti da tepame

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Denes gledase nekoj so rabotnicki penal pak sme promasile nema vrska ovaj kupot prvenstvoto e povazno ama ubo e da pobedevme jbg sega vo gosti da tepame

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
promasi ljamce penal
prvoto gi nad igravme
vo sekoj pogled imavme sansi i posed vtoroto padnaja za golo kumito ja zaeba istrca na 16 i lob mu manaja gancev ne igrase i manevski a na usni i na bojan neka mu dat na 10 godini dogovor i boskovski denes bese soliden sepak po drugo ke bese 2-1 za revanso ama to e to ke
mu se stegnime tamu ;)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.114


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
FB_IMG_1569620006485.jpg
Тргна некако работата,ама иди зимата и ќе стагнират градежните работи.
Ако работат со ова темпо и од на пролет за брзо време ќе имаме стадион,само да не му текнува да се заиграт со тие прекините како шо знат.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Победа денес во Дебар кај Кораб, оваа утакмица мислам беше даена за услугата од минатата сезона, каде ние му пуштивме 3 бода лани на домашен терен, па се чекаше денот само кога ќе одиме во Дебар за да имаме 3 сигурни бода :D
Исто и Тетекс борчи бодој, ама ојдоја тие курбан :LOL:
Повторно сме на 1 место, следен меч дома со Влазрими, се освен победа е неуспех, мора сега победа за киксот дома со Гостивар.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.114
Победа денес во Дебар кај Кораб, оваа утакмица мислам беше даена за услугата од минатата сезона, каде ние му пуштивме 3 бода лани на домашен терен, па се чекаше денот само кога ќе одиме во Дебар за да имаме 3 сигурни бода :D
Исто и Тетекс борчи бодој, ама ојдоја тие курбан
Повторно сме на 1 место, следен меч дома со Влазрими, се освен победа е неуспех, мора сега победа за киксот дома со Гостивар.
После влазрими пак играме дома со кадино штета за некни со гостивар таман ќе се оделевме на табелата ама ај и вака брка работа после денешната победа убо шо гостивар денес киксна исто и лабуништа плус скопје се знај во гости нема сила ќе биди чешит до крајот...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Денес добивме битна утакмица.Од 7 изиграни кола,5 добиени и по една изгубена и нерешена,гол разлика 16:6.
Па не е толку лошо,смрди на прва лига со уште некое засилување на полусезона :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
За смрдење смрди, ама прашање е дали ќе сакаат општинарите прва лига!?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.114
За смрдење смрди, ама прашање е дали ќе сакаат општинарите прва лига!?
Opstinarite neka si go fatat prethodniot gazda da si go plati dolgot ne treba od niv poveke neka si teraat so stadionot tie ne se prasaat za nesto drugo

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom