Фан Клуб: Пелистер

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Utre i narednata sabota se najvazni za klubot!!!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.015
Поени од реакции
595
Претседателот на совет Валентин изјави на Тера дека ФК пелистер од средата има нови сопственици , Битолски фирми? Не ги откри кој се, некој да не знај повеќе инфо?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Претседателот на совет Валентин изјави на Тера дека ФК пелистер од средата има нови сопственици , Битолски фирми? Не ги откри кој се, некој да не знај повеќе инфо?
Link?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Пелистер се вратија малце во живот, последниве 6 кола имаат 4 победи и едно нерешено па сеа конечно се дигнаа од зоната за испаѓање.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.880
Одиме во нагорна линија ама на зима МОРА да се донесат 4-5 играчи.
Немаме салам една постава да составиме дочекавме Чаки и Коњарски да ни играт штопери...
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Немаме салам една постава да составиме дочекавме Чаки и Коњарски да ни играт штопери...
Кој е тој Чаки? И мене малце ме чуди зошто денес (кога Бојан Илиевски е повреден) на негово место се играше со дефанзивен везен како стопер наместо Крклински да стартува ама битно добро се заврши.

Иначе знае некој Гоце Тодоровски дали е уште со клубот?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Кој е тој Чаки? И мене малце ме чуди зошто денес (кога Бојан Илиевски е повреден) на негово место се играше со дефанзивен везен како стопер наместо Крклински да стартува ама битно добро се заврши.

Иначе знае некој Гоце Тодоровски дали е уште со клубот?
Благојче Марковски Чаки ти имам мислам еднаш за овај факт пишано хаха
иначе Гоце Тодоровски Бацката е тука ама влечи некоја повреда прашање дали ќе заигра годините го надвладеаја.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Благојче Марковски Чаки ти имам мислам еднаш за овај факт пишано хаха
иначе Гоце Тодоровски Бацката е тука ама влечи некоја повреда прашање дали ќе заигра годините го надвладеаја.
Хаха можно е да го имам и порано прашано и да сум го заборавил. Во случајов мислев дека се работи за некој од дефанзивниве везни (Момировски или Анѓелески) па не ни помислив на Марковски, он напаѓач е колку што знам, кај најдоа него стопер да го бапнат :cautious:

А за Тодоровски штом волку време (2 месеца) е аут поради повреда ондак и јас сум скептичен дали воопшто ќе се врати на оваа возраст.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Хаха можно е да го имам и порано прашано и да сум го заборавил. Во случајов мислев дека се работи за некој од дефанзивниве везни (Момировски или Анѓелески) па не ни помислив на Марковски, он напаѓач е колку што знам, кај најдоа него стопер да го бапнат :cautious:
ne mu e prv pat, letoska na prijatelskata protiv U19 reprezentacijata isto igrase kako stoper, togas zaedno so ilievski.
 
П

Пљампач

Гостин
Браво за серијата без пораз. Иако немав големи очекувања од Крстески , се покажа дека е добар тренер и успеа да ја промени катастрофалната атмосфера во клубот а и резултатски веќе пркнавме малце.
Фалат играчи на ситр позиции и ќе треба зимата д се одврзи ќесето ако се во план да се замеша Пелистер во битката за прва лига на пролет.
Премногу е осакатен клубот од предходните газди. Треба премногу работа и пари пред се, за да исплива клубот од огромната криза во која е западнат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Резултатите сега за сега после смената се добри но со струга ќе биди првиот тест дали можат или мислат да прат нешто исто паѓа во очи шо не ги искористија трите џокери да земат играчи од победа или некој друг клуб шо значи пак пари нема оти се споменуваа три четири фирми на крај пак само со дрвото да останиме е сега се чека само помош од партијата во превод да ти се плукнам во клубот каде пак се се чека од партија и решава друг од стрелиште оризари кравари или скопје и за крај нема да не биде никогаш ниту како клуб ниту пак како град

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Иначе освен Илиевски од другиве младинци (Исмаили, Анѓелески, Бошковски, Момировски, Калевски) има некој што делува надежен/ветувачки?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom