Фан Клуб: Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
утре играме за финале на куп а нема никаква еуфорија ебати среќата на шо дереџе се спадна :confused:
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
Ocigledno e odnapred daena utakmicata .. so mladinci najverojatno ke izlezat po se ova sho mu se desi
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Има информација кои се играчи се уште хоспитализирани и нема да бидат во комбинација утре?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Браво момци!
Сега да стегнат заби и да се избори опстанок мора!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Лудило болни па ќе се даела па глумеле местеле и на крај без пари само со наши деца плус ристе играме финале сега уште да се избори опстанок па после нека се бара спознор и прај стадионот браво за денес ми ја испраја неделата ило е ненормален и со искра ако има пенали куп е наш!
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Лудило болни па ќе се даела па глумеле местеле и на крај без пари само со наши деца плус ристе играме финале сега уште да се избори опстанок па после нека се бара спознор и прај стадионот браво за денес ми ја испраја неделата ило е ненормален и со искра ако има пенали куп е наш!
ke zazalite sto ke igrate finale.Iskra ke ve otvori ko pasteta uste vo prvo..A i vo ligata ke ve napolnime..Vreme e starite dolgovi da se rascistat.Fala bogu sto ni padnavte vie
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
ke zazalite sto ke igrate finale.Iskra ke ve otvori ko pasteta uste vo prvo..A i vo ligata ke ve napolnime..Vreme e starite dolgovi da se rascistat.Fala bogu sto ni padnavte vie
А ако јадите уше еден резил ко лани... Тогаш шо прајме ќе до дувате?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
ke zazalite sto ke igrate finale.Iskra ke ve otvori ko pasteta uste vo prvo..A i vo ligata ke ve napolnime..Vreme e starite dolgovi da se rascistat.Fala bogu sto ni padnavte vie
Да не биди свинска паштетата па да ја повратите потсети се лани бевте фаворити како поминавте сега сте уште поглеми но за тоа е финале еден натпревар само 90 минути шо значи една грешка на голман одбраната малку нервоза за некој старт и се паѓа во вода верувам во тренерот наш ќе ги мотивира до максимум нашите а вие ако не потцените и со малку среќа се е можно а за лигата ќе видиме скопје не го победивте па зошто нас да не победите плус преку плетвар на сите албански екипи му се сечат нозете шо значи и тука имаме шанса со добро судење плус вас не ви требаат и зависат бодовите...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
За денес толку му е силата слаби сме и назад и напред две грешки примивме три гола во првото полувреме јбг сега е важно со победа да тепаме среда во Битола инаку маф ни е планот ни фалат бекој крила абе многу ни фали ама пред се фали салам управа со буџет пустош остаја прошлите управи а овие сега не знам ни дали има управа не се снајдоја најдобро до душа и нема финансии општината вети ама шо се деси после никој ништо не кажа добро е шо имаме 18 играчи но како и да е најмногу ме нервира шо ги слушам на преносот некој тркала до камерата како глумат тренери играчишта се шо знаат а најблиску до фудбал се пред тв екраните тркала невидени
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
А кај ви е Ристе Илијовски последниве 3 натпревара што го нема ни на клупа, повреден е или тренерот го баталил оти не бил задоволен од него? Дека каде-каде поарен ми изглеаше од овој Благоја Наумоски што волку го форсираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom