Фан Клуб: Пелистер

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Добивме донација од ФФМ преку УЕФА за изведба и монтажа на трибини на исток и запад. За скоро ќе биди изгласано на Совет, па после да видиме кога би почнала изградбата.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добивме донација од ФФМ преку УЕФА за изведба и монтажа на трибини на исток и запад. За скоро ќе биди изгласано на Совет, па после да видиме кога би почнала изградбата.
Истиот муабет од 2008 го читам..
 
И

Игнориран член

Гостин
Да бе пред секои локални избори двојче добива пари за да гради стадион, а ене 8 месеци немат мрднато со трибината.
И ако има донација, шо има да се гласа во совет? Ја земаш донацијата, потпишваш договор со уефа/ффм и готово.
Ние и за тревникот и за рефлекторите зедовме па не се гласаше а парите 800К ги снема некако. Сегде наместија рефлектори само кај нас. Барем да сменеа столчиња на старата трибина да замачкаја очи, мамицата нивна лоповска.
И сеа оп од нигде никаде донација... НЕмој молимте. Класични вмровски фори пред избори.

Ете глеате кај се гради моментално. Отворете по порталите видете во Струмица како за месец дена се дотерва стадионот и се поставуват монтажни трибини. Видовме во Скопје како за 2 годинии се гради стадион.
Кај нас 2 месеци ги чистеа урнатините од старата трибина, после 3 месеци подземни води ваделе наводно а тие цевка споебаја во копањето.
И така со месеци ништо не се работи. Со ова темпо во наредните 10 години нема да заврши трибината, а не цел проект.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Јас само да пренесам то шо сум наслушнал, а дека ќе се оствари скоро тешко. :D Иначе мислам дека би биле монтажни трибини и овде, ама ај да остајме да кажи времето.
 
Член од
7 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
13
Точно и јас имам така разбрано и секој момемтн се чека за поставување на рефлекторите.А останва да видиме шо ке биди од сето то.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ќе ви донираме ние рефлектори бе што се секирате. Може да се почне петиција играчиве што ќе ја земат премијата за пласманот во грпи да ја донираат за рефлектори кај вас. Еве фаќајте ургемции кај Брдаровски и Пачовски.
 
Z

ziko bt

Гостин
Ќе ви донираме ние рефлектори бе што се секирате. Може да се почне петиција играчиве што ќе ја земат премијата за пласманот во грпи да ја донираат за рефлектори кај вас. Еве фаќајте ургемции кај Брдаровски и Пачовски.
Пресмешно.:D
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Ќе ви донираме ние рефлектори бе што се секирате. Може да се почне петиција играчиве што ќе ја земат премијата за пласманот во грпи да ја донираат за рефлектори кај вас. Еве фаќајте ургемции кај Брдаровски и Пачовски.
po jakooo liga evropa ke igrate pooooo realno golem uspeh za edno selo kako miraci da ima tim vo liga evropa
p.s od godina na svadba ke igrate
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
Ќе ви донираме ние рефлектори бе што се секирате. Може да се почне петиција играчиве што ќе ја земат премијата за пласманот во грпи да ја донираат за рефлектори кај вас. Еве фаќајте ургемции кај Брдаровски и Пачовски.

Ednas im doniravme ama ko i sve drugo go upropastija. Jas seuste ne razbiram ni zosto stadion se gradi tamu, kaj i da e ke otpadnat sega otkako kamcev ke si odi. Oni se tipicen primer deka e tocna izrekata "istorijata se povtoruva".
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Не знам што ве прифаќа да идите и да провоцирате во фан клубов, ама ако си лечите некои комплекси од приватен живот потполно сучувствувам со вас. Типичен пример за народ со ниска вредност. Прави фиромјани сте!

Кој сте вие што им дониравте? ФФМ? Влада? УЕФА?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
Не знам што ве прифаќа да идите и да провоцирате во фан клубов, ама ако си лечите некои комплекси од приватен живот потполно сучувствувам со вас. Типичен пример за народ со ниска вредност. Прави фиромјани сте!

Кој сте вие што им дониравте? ФФМ? Влада? УЕФА?

Ziteli na GRAD SKOPJE. Vi bea donirani reflektorite od gradski, nabaveni so sredstva na zitelite na GRAD SKOPJE.

Ova so firomjanite ti e jaka fora. Kazi kako e da si supakot na firom?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ziteli na GRAD SKOPJE. Vi bea donirani reflektorite od gradski, nabaveni so sredstva na zitelite na GRAD SKOPJE.

Ova so firomjanite ti e jaka fora. Kazi kako e da si supakot na firom?
Не знам, но викаат дека не било лошо. Имало споменици, триумфална порта, ѓубре на секој чекор, пола град е туѓ и се разбира смрдело на гомна. Дека шупак, затоа. :)
Фала граѓанину на Скопје за рефлекторите. Ајде сега терај магарето! ;)
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Ziteli na GRAD SKOPJE. Vi bea donirani reflektorite od gradski, nabaveni so sredstva na zitelite na GRAD SKOPJE.

Ova so firomjanite ti e jaka fora. Kazi kako e da si supakot na firom?
ziteli na grad skopje? hahahahaha kuznaj od koe selo si ojden tamu zitel bil pa duri na grad jhahaha na koj grad be toj so ne mozite od drugata strana na vardar da pominite ? hahahah grad skopje hahaahahahah
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
нека си еби матер старио кенгур бе, дај кажете денес за кај ѕинго нешто, ми мириса на прв пораз некако, или пак некое нерешено отепано со очобол игра 0:0..
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Моја грешка за донацијата. Од ФФМ се само монтажни трибини, привремено ќе се користат дури да се финансира изградбата на источна и западна трибина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom