Фан Клуб: Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
Абе велев старио Љамче да му го земиме ние, тие без Битолчанец во екипата немат титула.
:) Да де знам .Ама ти викам и да му го земиме пак ќе не заебат ќе земат некој друг од овие шо ги бркаме колку да не му се расипи зарот :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.095
Поени од реакции
7.910
:) Да де знам .Ама ти викам и да му го земиме пак ќе не заебат ќе земат некој друг од овие шо ги бркаме колку да не му се расипи зарот :D
Врабацо можи назад да му го пуштиме :D
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
статијата е поставена[DOUBLEPOST=1417563766][/DOUBLEPOST]Убав ден денс ем ракометарите тепаа ем ова убаво убаво слатко е :D
Дај бе поставија и овде,ех џедају џедају ич не знајш маркетинг
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.297
Поени од реакции
5.195
Малце наеднаш ни е чудно со Хаџиевски !
За чоекот немам коментар, капа долу најдобриот тренер во Македонија дефинитивно !
Ама ако Бабунски бара 10 000 евра, а Беквалац 6000, тогаш овај треба 100 000 да бара :D Сигурно Ѓоко не би раборел со екипата за 2500 евра, замислете само лани во Вардар како спортски директор земаше 7000 евра. Ќе видиме шо ќе кажи денешниот ден...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
Ништо ко ќе ти прам притисок ми се губиш :LOL:.
Ај ќе те остам само одсебе да ти дојди.Поќе емоции си манал во она кај Вардар шо си пишал еве сега се спремат да те частат во кафана , од колку за твојата "прва љубов" ФК Пелистер.:mad:
 
Член од
19 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
9
ахаха абе ме изнасмеваш :D нема љубов за Вардар а за кафана не сум кафански човек таљка да одговорт ќе им биде не, е сега ако пуштат жени можи ке размислам :P
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Ништо ко ќе ти прам притисок ми се губиш :LOL:.
Ај ќе те остам само одсебе да ти дојди.Поќе емоции си манал во она кај Вардар шо си пишал еве сега се спремат да те частат во кафана , од колку за твојата "прва љубов" ФК Пелистер.:mad:
Na "platen spisok"kaj Sams e dzedajot.:giggle:
Vidi go si ja krena cenata,sega i kurvi bara za kolumnite:pos:[DOUBLEPOST=1417601233][/DOUBLEPOST]
"Дали е на повидок 'БОМБА' во Фк Пелистер !?

ТИП за можноста Хаџиевски да има функција во Пелистер, пишуваше уште пред 31 ден, тогаш никој не веруваше, но сега е блиску до реалност !

СО ЃОКО ДО ЕВРОПСКИ ПЕЛИСТЕР !"
Кој може да го изненади ДЕКСИ уште пред 31 ден ДЕКСИ знаеше.
Deksi se znaj.:P
Samo za Turcite ljufna.
Zato padna na 90% tocnost na informaciite.:LOL:
 
Последно уредено:
И

Игнориран член

Гостин
Кочо го фрли во сенка Декси за многу брзо време.:icon_mrgr:
Замислете Кочо да поседуваше инсајдерски информации како Декси . Ќе го фрлеше Декси на маргините скрос...:cool:
Декси сериозно сватија работата , оти Кочо зема залет силен . Гледам и фанојте на Вардар полека ги придобива.:giggle:
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Кочо го фрли во сенка Декси за многу брзо време.:icon_mrgr:
Замислете Кочо да поседуваше инсајдерски информации како Декси . Ќе го фрлеше Декси на маргините скрос...:cool:
Декси сериозно сватија работата , оти Кочо зема залет силен . Гледам и фанојте на Вардар полека ги придобива.:giggle:
Како ден и ноќ се..
Едниот има наслов подолг од статијата, другиот има статија да остариш дури ја дочиташ :place:
Сега кој шо ќе напрај компромис меѓу двајцата ќе напрај и монопол на инсајдерско-прозниот пазар за спортот во Битола (и пошироко)... :coffee:
 
И

Игнориран член

Гостин
Како ден и ноќ се..
Едниот има наслов подолг од статијата, другиот има статија да остариш дури ја дочиташ :place:
Сега кој шо ќе напрај компромис меѓу двајцата ќе напрај и монопол на инсајдерско-прозниот пазар за спортот во Битола (и пошироко)... :coffee:
Сакаш да кажиш дека треба да ги здружиме и да го турниме Мишевски од врвот ?? :cautious: :)
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
ахаха абе ме изнасмеваш :D нема љубов за Вардар а за кафана не сум кафански човек таљка да одговорт ќе им биде не, е сега ако пуштат жени можи ке размислам :P
Аман бе Џедају ептен си запекол чим пишиш колумни за Вардар колку да одиш до Скопје да клецаш :X3:. Чекај не брзај, нов си во бизнисот ќе се пробиеш и во Битола па можи ќе клецниш нешто овде , не да се закреваш до Скопје на зима за пичица, па да те мислиме по патишта.:icon_lol:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
862
Поени од реакции
1.042
"Дали е на повидок 'БОМБА' во Фк Пелистер !?

ТИП за можноста Хаџиевски да има функција во Пелистер, пишуваше уште пред 31 ден, тогаш никој не веруваше, но сега е блиску до реалност !

СО ЃОКО ДО ЕВРОПСКИ ПЕЛИСТЕР !"
Кој може да го изненади ДЕКСИ уште пред 31 ден ДЕКСИ знаеше.
Па уште тогаш разбрав дека има таков муабет за тренер да биди, но, како и секогаш тие шо плукаат само и се заебаваат како на ФБ така и тука на форумот си го сфатија то за мајтап, за уште една голема лага, а нашиот најголем новинар ме убедваше дека НЕ, НЕ Е ВИСТИНА ЗА ЃОКО ВО ПЕЛИСТЕР !

И уште чоекот ме убедва дека србин ќе бидел, како можело Ѓоко да биди тренер, сите да знат, а тој не ... многу биле блиски де, ептен ! Иначе Зоки од Цермат ова БОМБА, заедно со техничкиот директор ја најавува скоро цела недела, а сигурен сум дека ова цела процедура за Хаџиевски е од пред 1 месец, кога седнаа на вечера во 4 очи Хаџиевски и Зоки !

Денес по собранието ќе се знај скоро се точно што и како, а кој не верува како ова за Ѓоко ... нека продолжи да не верва :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom