Фан Клуб: Пелистер

Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
За утре ќе суди Маријан Младеновски од Скопје шо ни судеше во купот на гости со Гостивар таму беше добар да се надеваме и утре ќе биди 50-50 оти овие не се за потценување Воска нека прат шо ќе прат само да го запрат тој со 99 број и напред Ален ќе биди полесно мора да почниме јако оти и овие се спремни физички играат до крај така прошлото коло на гости кај Гостивар на крајот изедначија нема шо да ги фаќаме на кондиција мора играње без штедење да почнат да играат нашите на домашен терен па овај и другиот натпревар ни се најважни купот меѓувреме е спореден
P. S. Редно гол да дајме од прекин и да го решиме мечот со време да не го чекаме Никучот да влези повреден да не вади од калта

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Dva ili tri cisti I toa ponisteni golovi za voska.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Dva ili tri cisti I toa ponisteni golovi za voska.
Во право си шо да речам еден барем имапе чист гол на Вошка а реков и ќе повторам абе само 99та го фаќаш и толку од нив ама нашите без крв дома ни се силат не тепаат абе земи крени го 10 минута удри го нека трча после а ние фудбал ќе играме е курот така бодој не ми е јасно шо се случва со играчите па и тренерот јас ко знам шо се случва и нанкој да се пази тир сигурно поќе од мене знаат има анализи ама некој не спроведва едино за прекинот и една за пепе шо тренираа се изигра и после се браниме 80 минути една контра на детето му одбранија и толку од нас фалат уште три играчи денес немаше кој да влези цело време крпиме со тимот и многу под ниво од средината и нападот едино одбраната на ниво се држи и то со дете прв пат шо игра, треба да си го клат прстот на умот другите играчи за шо земаат пари и го носат дресот на Пелистер па да се нема инает нерва абе жолт немаме за старт за кавга цело време лабаво играме и со тешки нозе посебно дома а така во прва лига нема да можиме и на крај многу тензија за ништо ќе одеја деца курбан среќа шо вака помина и памет за друг пат не дај боже да загубиме во Радовиш и Штип(купот) се мислам на Мане му е скроена капата од неговите играчи па се пореметивме од нерви ова нема смисла не дозволиво е 90+ дома да примаш гол тие по спремни од нас физички и психички ние пак просек секој натпревар како со сила да ги тера некој да играат не дека сакаат и со цела душа и срце чекаат да се покажат играчите барем да се договореја три за три вака ќар гостивар и вардар
Браво за то 99та пари вреди како 7та кај Гостивар сите другите просек ко дојде факинг Љупче Трпески да не затвори назад нека си ја чукнат глата нашите во нападот и на зима нека одат пензија тие шо не можат нека не се страмат и за крај колку пари толку музика ќе излези работата до последно ќе бркаме наместо нас да не бркаја и бевме по рает

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
Во право си шо да речам еден барем имапе чист гол на Вошка а реков и ќе повторам абе само 99та го фаќаш и толку од нив ама нашите без крв дома ни се силат не тепаат абе земи крени го 10 минута удри го нека трча после а ние фудбал ќе играме е курот така бодој не ми е јасно шо се случва со играчите па и тренерот јас ко знам шо се случва и нанкој да се пази тир сигурно поќе од мене знаат има анализи ама некој не спроведва едино за прекинот и една за пепе шо тренираа се изигра и после се браниме 80 минути една контра на детето му одбранија и толку од нас фалат уште три играчи денес немаше кој да влези цело време крпиме со тимот и многу под ниво од средината и нападот едино одбраната на ниво се држи и то со дете прв пат шо игра, треба да си го клат прстот на умот другите играчи за шо земаат пари и го носат дресот на Пелистер па да се нема инает нерва абе жолт немаме за старт за кавга цело време лабаво играме и со тешки нозе посебно дома а така во прва лига нема да можиме и на крај многу тензија за ништо ќе одеја деца курбан среќа шо вака помина и памет за друг пат не дај боже да загубиме во Радовиш и Штип(купот) се мислам на Мане му е скроена капата од неговите играчи па се пореметивме од нерви ова нема смисла не дозволиво е 90+ дома да примаш гол тие по спремни од нас физички и психички ние пак просек секој натпревар како со сила да ги тера некој да играат не дека сакаат и со цела душа и срце чекаат да се покажат играчите барем да се договореја три за три вака ќар гостивар и вардар
Браво за то 99та пари вреди како 7та кај Гостивар сите другите просек ко дојде факинг Љупче Трпески да не затвори назад нека си ја чукнат глата нашите во нападот и на зима нека одат пензија тие шо не можат нека не се страмат и за крај колку пари толку музика ќе излези работата до последно ќе бркаме наместо нас да не бркаја и бевме по рает

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Играт ко да се Новаци . Овие не знат за кој играт без крв , без душа.
Преѓе неќев да пишам 3 чисти гола на Вошка му поништија ... Еј три гола.
Па за кој клуб играте бе ? За Новаци , за Могила ????
Оди бе таму во Кромберт работете .... Еј факинг втора аматерска лига , лежат дома...
Па дечки вие сите сте згрешиле професија , од играчи до тренер до управа !
Пелистер кој бил синоним за фудбал во државата , не знај како тера .
Абе му ебавте матер и на град и на клуб и на све !
И за кој к@р ви дава плата општина бе , која стратегија кој курац ...
Страмота!!! Цел град стој зад еден клуб , а во клубот играт играчи без амбиција не знат кај терат ...Не гледам поента да се игра со испукани ветерани на кој цел ми е да дотуркат сезона за плата. Овде треба рез да се напрај место да се пукат пари за испукани пушки , да се собери најквалитетно од државата на возраст 16-17 години,да се инвестира во нив и да се задржат долгорочно !
Поарно да жртвуваме 2-3 години втора лига со цел дека после тие години ќе имаме екипа која ќе гази прва лига (со 3-4 странци ) отколку да се лупат пари на испукани пушки и без нив ќе опстаниме во втора.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
728
Поени од реакции
820
Ајде 3,2,1 сите ескперти се јавија, браво !

Сите само за коментирање и пишење и ништо друго.
Како еден освен 2ца тука од форумот не одите на тренинг да видите шо и како се тренира и шо и како се игра, еден освен нас двајца.
Со Гостивар вториот гол го примаме од прекин каков шо се тренираше на тренинг и му беше на се укажано, иди утакмица пак гол.
Се тренира почеток на акција од голман и неколу варијанти:
-До стопер во нога во ширина
-До везен во нога во ширина
-До везен во нога - краток пас
-До голман према назад пас, пас за пренос
-До шпиц вертикален пас (длабина)
и последна опција да се лупни, овие нашите само последната варијатна ја користат.

На почетокот неколку пати ја изнесивме така добро беше, после се само лупање.
Видов прво полувреме Мане се дери да му отворат стоперите на Илче да му ја дај, драгарот ги брка напред и Илче ја лупа.
Рано 1-0 имаме неколку акции каде со добар последен пас имаме шанса за втор гол.
Голојте на Воска сите освен еден најверојатно беа ОПРАВДАНО ПОНИШТЕНИ.
Второ полувреме имаме шанса на малиот Стефан наместо да заврши со десна нога и запечати 2-0, оди на шут со лева нога и шутира во голманот, во истата акција Воска 3 пати ја вади од гол линија, Бурхан, Борче и Никола то е, на ваков натпревар ни треба 2-0 и крај то е то. И не казни Воска, за голот 3ца играчи наместо да нападнат топка, тие гледат, па премногу се искусни за такви работи да се коментира.

Друго, 6 екипи се реално шо ќе се борат за 4 позиции, ние, Вардар, Воска, Беса, Гостивар и Детонит, а ние со сите нив освен со Вардар играме во првите 7 кола, додека пак Вардар пример има лесни со Охрид си ја наредија без трошење многу, без картони, со Локомотива денес исто така, играја со Борец отепаните, ние немаме такви екипи. Ќе видиме ете, после среда со Детонит имаме лесен распоред, додека сите овие ќе си ги вадат очите меѓу себе. Да се земи во предвид дека од лани се само Пепе Љамче, Драгарот и Јоки од првата постава, сите други се нови, Дуков дојде 10 Август, Томе 3то коло неспремен и се е то плус воиграност, хемија, атмосфера, запознавање, сите тие требаше да се донесат во ЈУНИ ама управата со ценкање за + - 50-100 евра, демек тактизирале нејќам да коментирам ама играчи се донесени НИМАЛКУ по нивна заслуга, на крај се донесоја во ситуација да молат да му дојдат ОПАСНИ МОЗОЦИ. @Goran Bt кажа дека му ја кројат капата на Мане, јас нејќам да вервам дека е така, оти ако се случи то нешто и си клат некој послушник дури тогаш ЌЕ НИ СЕ ЕБИ МАЈКАТА. Па онде на какви екипи како Сити, Ливерпул му требале најмалце 2 години за успех и резултат, на крај краева неможи се преку ноќ + пола играчи испукани пушки то е то. Денес налет на се без Кице, Фика и Јоки, Дуков 30 дена некој антибиотик треба да пие па цело време е на пола сила (веке пие две недели, уште две), Јоки коленото повреден, Кице се враќа со Детонит, овие другите сите одсуствуваа по 1-2 недели ради стомачниот вирус, Фазли, Пепе, Буки, Љама, Никола, Мики то е то, јас вервам.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
Ајде 3,2,1 сите ескперти се јавија, браво !

Сите само за коментирање и пишење и ништо друго.
Како еден освен 2ца тука од форумот не одите на тренинг да видите шо и како се тренира и шо и како се игра, еден освен нас двајца.
Со Гостивар вториот гол го примаме од прекин каков шо се тренираше на тренинг и му беше на се укажано, иди утакмица пак гол.
Се тренира почеток на акција од голман и неколу варијанти:
-До стопер во нога во ширина
-До везен во нога во ширина
-До везен во нога - краток пас
-До голман према назад пас, пас за пренос
-До шпиц вертикален пас (длабина)
и последна опција да се лупни, овие нашите само последната варијатна ја користат.

На почетокот неколку пати ја изнесивме така добро беше, после се само лупање.
Видов прво полувреме Мане се дери да му отворат стоперите на Илче да му ја дај, драгарот ги брка напред и Илче ја лупа.
Рано 1-0 имаме неколку акции каде со добар последен пас имаме шанса за втор гол.
Голојте на Воска сите освен еден најверојатно беа ОПРАВДАНО ПОНИШТЕНИ.
Второ полувреме имаме шанса на малиот Стефан наместо да заврши со десна нога и запечати 2-0, оди на шут со лева нога и шутира во голманот, во истата акција Воска 3 пати ја вади од гол линија, Бурхан, Борче и Никола то е, на ваков натпревар ни треба 2-0 и крај то е то. И не казни Воска, за голот 3ца играчи наместо да нападнат топка, тие гледат, па премногу се искусни за такви работи да се коментира.

Друго, 6 екипи се реално шо ќе се борат за 4 позиции, ние, Вардар, Воска, Беса, Гостивар и Детонит, а ние со сите нив освен со Вардар играме во првите 7 кола, додека пак Вардар пример има лесни со Охрид си ја наредија без трошење многу, без картони, со Локомотива денес исто така, играја со Борец отепаните, ние немаме такви екипи. Ќе видиме ете, после среда со Детонит имаме лесен распоред, додека сите овие ќе си ги вадат очите меѓу себе. Да се земи во предвид дека од лани се само Пепе Љамче, Драгарот и Јоки од првата постава, сите други се нови, Дуков дојде 10 Август, Томе 3то коло неспремен и се е то плус воиграност, хемија, атмосфера, запознавање, сите тие требаше да се донесат во ЈУНИ ама управата со ценкање за + - 50-100 евра, демек тактизирале нејќам да коментирам ама играчи се донесени НИМАЛКУ по нивна заслуга, на крај се донесоја во ситуација да молат да му дојдат ОПАСНИ МОЗОЦИ. @Goran Bt кажа дека му ја кројат капата на Мане, јас нејќам да вервам дека е така, оти ако се случи то нешто и си клат некој послушник дури тогаш ЌЕ НИ СЕ ЕБИ МАЈКАТА. Па онде на какви екипи како Сити, Ливерпул му требале најмалце 2 години за успех и резултат, на крај краева неможи се преку ноќ + пола играчи испукани пушки то е то. Денес налет на се без Кице, Фика и Јоки, Дуков 30 дена некој антибиотик треба да пие па цело време е на пола сила (веке пие две недели, уште две), Јоки коленото повреден, Кице се враќа со Детонит, овие другите сите одсуствуваа по 1-2 недели ради стомачниот вирус, Фазли, Пепе, Буки, Љама, Никола, Мики то е то, јас вервам.
Тоа на тренинг се учи на 10-11-12 години .
А се само нешто оправдување , дрн дрн .
Ако не научиле до сега како се игра фудбал сега ни ќе научат .Едноставно е тренерот треба да бира играчи како шо сака да му игра екипата .
Ама кај нас управа му носи на тренерот и на ти сега играј.
Значи пишав и погоре нека се одлучи клубот кој ќе биди долгорочно тренер и нека си избира тој играчи .Не можи бе дома да лежат со Воска , во аматерска втора лига .
Абе порано кога ќе дојдеа во Битола вакви екипи испод 3-4 не беа .Кој еден гол гледај снимката ќе видиш дека 2 сигурно се чисти голој!
Со овај тим нема шанса за прва лига, нека се прај уште од сега тим за наредна година , еве нека селектира Мане , ама не да селектира да ми лежат дома. Дома 3 кола немат тепани со директ конкуренти и тоа Гостивар и Воска и плус со Беса, место да сомелат дома тие лежат.
Не Мане со овие играчи и Гвардиола да дојди џабе.
Еве ќе видиш дека нема шанса да сме меѓу први 3 на крај .
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Samo da te popravam tebe i site drugi so se raspravav denes oti gledate samo na rezultati smenat e formatot na 2 liga od dve e edna 2liga i vleguvaat dve direktno i edna samo igra baraz toa e problemot da igraa dve se znaj koja e cetvorkata vardsr, gostivar, voska i Pelister arno ama eden ke mora da izvisi i toa e bitkata sega plus ako se znaj deka albanska otpadna Renova mora ds vlezi direktno pak albanska edna a mozi i dve kako so odi rabotata
Ne daj boze drugoto kolo vo Radovis da ne tepame tolku ke bidi za ovaa polusezona i na zima mora barem trojca igraci da se zemat i ovie sega so se da se motiviraat i go krenat nivoto oti kako iminja imame dobar prvoligaski 11 arno ama edno kolo ne sme so site igraci zdravi plus sega ke pocnat kazni za 5ti zolt taka da slednata ke bidi uste povazna i mora da tepame ako veke za kupot ne se madevame i dzabe da se trosime
A vistina e taka za na trening do golot i malku po toa se igrase toa so treniraa za toa rekov ke dajme gol na prekin isto se trenirase toa za ljamce ama nisto ednas go izgravme kako i da e mora da se bara prvo krivicata kaj nas i da ima samo kritika posle kaj drugite faktori no ne mozi be 93 gol da primas ima so zabi da go jadam i penal napraj crven nesto da nema gol so rekov i za to maloto abe kreni go ednas udri go vrati go prvo odelenie od pocetok pa neka trca posle ako mi drzi gazot a ne vaka nie kako bez dusa site utakmici na sila na sreka i plus so imame arno sudenje samo so gostivar ne ostetija realno na drugite nema so da se zalime mora nasite da si go klat prtstot na gla se dava poddrska se se praj cel grad zad niv i pak losa igra i rezultati neka si zemat psiholog nesto ne smej ova da se povtori vo 90+ da primas gol i mora sate pak da go klat kondicionen trener oti pola ekipa kaj nas ne mozi da odi vaka gledano od strana da ne gi spomenuvam so iminja ama site gledame koj ne mozi a drugi nema da vlezat vo igra taka da mora barem na sila na iskustvo da pobedvame me mora so igra oti najvazen e rzultatot ama od druga strana nemame nitu igra od ko znam istoto zemi lupnija i trcajte naored borete se ima uste vreme no mora vo Radovis da se dobie so Plackovica a za kupot samo da nema povredi i golem poraz da padni moralot neka odat tamu vo Stip neka izigraat labavo kako vo Kavadarci

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
728
Поени од реакции
820
Samo da te popravam tebe i site drugi so se raspravav denes oti gledate samo na rezultati smenat e formatot na 2 liga od dve e edna 2liga i vleguvaat dve direktno i edna samo igra baraz toa e problemot da igraa dve se znaj koja e cetvorkata vardsr, gostivar, voska i Pelister arno ama eden ke mora da izvisi i toa e bitkata sega plus ako se znaj deka albanska otpadna Renova mora ds vlezi direktno pak albanska edna a mozi i dve kako so odi rabotata
Ne daj boze drugoto kolo vo Radovis da ne tepame tolku ke bidi za ovaa polusezona i na zima mora barem trojca igraci da se zemat i ovie sega so se da se motiviraat i go krenat nivoto oti kako iminja imame dobar prvoligaski 11 arno ama edno kolo ne sme so site igraci zdravi plus sega ke pocnat kazni za 5ti zolt taka da slednata ke bidi uste povazna i mora da tepame ako veke za kupot ne se madevame i dzabe da se trosime
A vistina e taka za na trening do golot i malku po toa se igrase toa so treniraa za toa rekov ke dajme gol na prekin isto se trenirase toa za ljamce ama nisto ednas go izgravme kako i da e mora da se bara prvo krivicata kaj nas i da ima samo kritika posle kaj drugite faktori no ne mozi be 93 gol da primas ima so zabi da go jadam i penal napraj crven nesto da nema gol so rekov i za to maloto abe kreni go ednas udri go vrati go prvo odelenie od pocetok pa neka trca posle ako mi drzi gazot a ne vaka nie kako bez dusa site utakmici na sila na sreka i plus so imame arno sudenje samo so gostivar ne ostetija realno na drugite nema so da se zalime mora nasite da si go klat prtstot na gla se dava poddrska se se praj cel grad zad niv i pak losa igra i rezultati neka si zemat psiholog nesto ne smej ova da se povtori vo 90+ da primas gol i mora sate pak da go klat kondicionen trener oti pola ekipa kaj nas ne mozi da odi vaka gledano od strana da ne gi spomenuvam so iminja ama site gledame koj ne mozi a drugi nema da vlezat vo igra taka da mora barem na sila na iskustvo da pobedvame me mora so igra oti najvazen e rzultatot ama od druga strana nemame nitu igra od ko znam istoto zemi lupnija i trcajte naored borete se ima uste vreme no mora vo Radovis da se dobie so Plackovica a za kupot samo da nema povredi i golem poraz da padni moralot neka odat tamu vo Stip neka izigraat labavo kako vo Kavadarci

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Аман Горан со Шате за кондиционен аман, шо успех напрај чоекот до сега негде со цела почит према него па да биди кондиционен жити се кажи еден негов успех? Ништо, нула. Си ја знај Мане точно таа работа не е вчера, јас пак ќе речам дека толку му е силата изгледа + скратен ростер то е то. На зима треба 5 души не тројца, 5 ако сакаме прва лига, ако не се друго е лага.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Аман Горан со Шате за кондиционен аман, шо успех напрај чоекот до сега негде со цела почит према него па да биди кондиционен жити се кажи еден негов успех? Ништо, нула. Си ја знај Мане точно таа работа не е вчера, јас пак ќе речам дека толку му е силата изгледа + скратен ростер то е то. На зима треба 5 души не тројца, 5 ако сакаме прва лига, ако не се друго е лага.
Ne zaebavaj ne mozi eden trener za se mora kondicionen (ne mora sate koj saka neka bidi) posebno ne Mane sv Mane da bidi sam coek ne mozi se da znaj i psiholog treba uste od skolata oti ne mozi magare na 30 i kusir godini da gi smeni
Ako si ja znaj rabotata Mane za so se vakvi rezultatite i oti pola ne mozat da odat, arno koronata i ostana praviloto za 5 izmeni ako bese so tri kako pred nekoja godina so ke praevme so sedenje ke igravme fudbal si se znaj kako e red eden trener za analizi drug za napad tret samo za odbrana kondicionen, golmani i na kraj glavniot trener za dzabe ne e strucen stab ako bese taka site sami i se ke raboteja
Da se razberime i jas velam deka e strucen i se razbira gi znaj site igraci pa i od 3 liga koja kako igra forma, pojaka, poslaba strana no na teren nema nisto i ako nekoj mu ja kroj kapata se sigurno fudbalerite so ne davaat maksimum i ne igraat toa so mu veli a ne upravata muabeto mi deka ne treba da se brka no da ima rezultati i se razbira da se prevzemi odgovornost ednas barem da se reci ova i ova se zgresi a ne celo vreme opravdanje samo da se bara za rezultatite
Inaku za denes arno vaka zavrsi ako zagubevme a da imase uste pet minuti visese golot koj ke gi slusase cel grad deka e mestena i prodaena barem od to kurtulivme da tepame slednata i posle e polesno se do kraj ke pobedime

Za pojacuvanje neka kazat so vreme ako nema pari i ambicii da si znajme da ne se nervirame za dzabe esenva
 
П

Пљампач

Гостин
Најголем виновник за резултатите е тренерот и никој друг.
Управата си ја заврши работата, му донесоја играчи со орволигашко искуство и ги вратија скоро сите битолчани во Пелистер.
Многу едноставна мисијс има Мане, да обезбеди пласмсн во прва лига со буџет од над 200К.
Незнам претходно дали некој тренер на Пелистер шо го водел клубот во втора лига да имал ваква екипа и навремени припреми и редовни примања во тимот.
Срамота е дома да нема победа после 5 кола.
Ако е доблесен ќе си поднеси оставка. Се друго е само на штета нс клубот.
На терен ништо не играме, то можи и дете мало од 10год да го забележи.
Па со Џате на клупа поубав фудбал за око гледавме.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
deksi dzabe go branish ne mozi coeko ednostavno hemija da napraj vo timot lani cela sezona, sega ete pominva vreme, nikakov napredok nemat decata sekoja utakmica poloso i poloso e, mora chare da se bara, na coeko tolku mu sechi, vreden e mozi i raboti i posveten e ama nema zvezda sho se veli
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
728
Поени од реакции
820
Кај шо ојде успех напрај, секогаш во најтешкото бил во Пелистер и успех имал, немал звезда, зини земјо голтниме. Дали имат атмосфера прашајте ги фудбалерите, друго редовни примања? Кој ви јави? управата? Во 3 месеци, прва плата или поточно од Јуни до септември втора. Премија Гостивар со нас имат по 200 евра на чоек одма после утакмица, нашите се пуфкат со 90.000 денари за две утакмици, мислите дека во камено време сме па ајде? Да нема револт кај фудбалерите? Едно новаци да има појќе премија по утакмица? И пак ќе речам, земете одете на тренинг погледајте малце ќе видите, за успехот на Мане има сегде биографија можи лесно да се види, достапно е се. Мане е идеално решение, оти ако не е тој, ако е како шо сакаат некој да е Капинот кој се прај тренер само со фудбалче и Гудиаби шо го спаси лани, само со муце муце и без лиценца, нека биди, уште утре, само тогаш дури и така полу партиски клубот ќе стани скрос партиски. Кај мане не му врви тој муабет, еј абе син ми да игра, брат ми да игра НЕ СИ ГО ДАВА МАНЕ ГАЗОТ ПОД КИРИЈА, тешко кој му влегол на екипа Мане кај шо води шеми да му прај, играчи да му фајќа, а пошто 300 на саат му работи за се мозокот, ако намириса шема и играчи од екипа одстранвал. Дали тој ги сакаше сите овие играчи или управата ќе си поќутам овајпат. Како се донесени Дуков, Фазли и Томе и то ќе си поќутам. Како паметната управа која мисли дека е Лапорта и Перез мислеа дека ќе тактизираат дека сите сакаат во Пелистер ради нив си дадоја 5 автогола и то ќе поќутам. Едноставно е, видени неспособни луѓе кои никаков позитивен белег не оставиле то е то.
Школата? До прва ќе распродија таму, сите тренери шо имаа приватни школи таму се, Дуци кој Пелистер го гледаше како најголем душман координатор паралелно и Талент. Мрмачовски во Пелистер и во Еден на Еден, Шиме кој цел живот бил тренер на голмани и ништо појќе, сега е тренер на младинци, сите со по 2-3 работни позиции, школа? Ќе го прајме муабетот за 3-4 години ко ќе ги спашкат овие, па ко ќе си ги земат сите квалитетни деца кај нив и Пелистер пак ќе биди НУЛА.
До тогаш, нека стој ова овде. Нигде во светот нема судир на интереси, само кај нас за чист профит. Координаторот наводно земал 700 евра, паралелно и приватна школа ама под будно око се следи се, нема да можи опрема земена за 50 евра, да ја продат 120 евра.

П.С. Првпат од кога знам јас за Фк Пелистер, имаме само ЕДНА ГАРНИТУРА на дресој, само една ЗЕЛЕНАТА.

П.С.С. Ако си управа не си клаен таму само да дремиш и да лапаш пари, па оди растрчај се, барај спонзори, напрај нешто да донесиш финансии во клубот, а не само да седиш и се сликаш и мислиш дека за 200 евра Меси ќе го донесиш. Долга е и широка, а тука ќе застанам.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
Абе истите луѓе се вртат 30 години во клубот. Ако беа способни немаше да биди клубот на ова тереџе.
Дури не се напрај рез еднаш засекогаш ништо не бива.
Научени се само клубот на општинска цицка и партиски и задкулисни игри. Среќа шо овај клуб е во Битола , со овие луѓе во било кој друг град да беше сега или немаше да постои или ќе играше трета лига оддамна .
п.с. Кој Капин бе , уште тој тренер фали , ако напрат смена Мане со Капинот тогаш треба сите во Драгор да летат.
Значи сто пати е пишано срамота е на толку фирми во градот да неможи управа да најди спонзори за плус пари. Абе еј една Струга Трум Љум Бум со правилно работење се бори за титула , а овие нашите освен за сликање на фејзбук за к@р не ги бива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom